atarionline.pl Emulatory XL na system Android - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorrozyk
    • CommentTime25 Jan 2011 zmieniony
     
    Cześć!

    droid800
    Wydany pod koniec 2010. Dostępny na Markecie.Częste poprawki. Zapowiada się nieźle :-)
    Linki:
    ->link<-
    ->link<-

    Atari800 2.2.0rc2 b1
    ->link<-


    PZDR
    • 2:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime25 Jan 2011
     
    Autor dOdał w końcu rozszerzoną pamięć, ale dźwięk jest nadal masakrycznie zwalony. Korzysta z nieaktualnych źródeł przed poprawkami naszych ekspertów.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2011
     
    Jako, ze popularnosc Androida rosnie w ogromnym tempie to pewnie mozna liczyc na atkualizacje.
    • 4: CommentAuthorw1k
    • CommentTime6 Jun 2011
     
    i have XPERIA X8 with android 2.1 and ATARI800-SDL and DROID800 is toooooo slow.. (600mhz)
    • 5: CommentAuthorw1k
    • CommentTime6 Jun 2011
     


    • 6: CommentAuthorfaust
    • CommentTime7 Jun 2011 zmieniony
     
    Droid800 bazujacy na rc2 2.0.0 bije na glowe oficjalną gałąź Atari800 dla Androida - ten ostatni lagguje niemiłosiernie przy odtwarzaniu dźwięku (Draconus, ElectraGlide) - przynajmniej tak jest u mnie [HTC Desire Andek 2.2].
    Aczkolwiek, zapomnialem dopisac, ze oba nielubią niektórych tytułów - np. Ballblazer, kaszani się grafika.
    • 7: CommentAuthor0xF
    • CommentTime7 Jun 2011
     
    W jaki sposób kaszani się grafika? Wlasnie sciagnalem Ballblazer (v1).xex z atarionline i na oficjalnym Atari800 wygląda normalnie.
    • 8: CommentAuthorkade
    • CommentTime8 Jun 2011
     
    Atari800 nie chce mi sie odpalic ma SGS.
    Droid800 chodzi fajnie, tylko sterowanie mnie irytuje. Zaslaniam palcem plansze gry :(
    • 9: CommentAuthorfaust
    • CommentTime8 Jun 2011
     
    Takie cus sie robi, bodajze po uderzeniu w przeciwnika, ale glowy nie dam... nie testowałem na xex'ie z AOL, tylko z TOSEC'u (Ballblazer (1985)(Lucasfilm Games)[Regulation Certified][k-file].atr)
    • 10: CommentAuthor0xF
    • CommentTime8 Jun 2011
     
    Nic takiego nie zaobserwowałem również ze wspomnianym atrem.
    • 11: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    Czy na droid800 i/lub Atari800 jest możliwy zapis/odczyt stanu emulatora pod Androidem?
    Sprawdzał to ktoś? Czy można zapisać stan na SD?
    • 12: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime4 Aug 2011
     
    @w1k

    I also have an XPERIA phone with hardware keyboard. Unfortunatelly I was unable to configure keys for joystick and fire using both emulators ATARI800-SDL and DROID800.
    I mean configuration was easy but then it doesn't work. For me playing with touch screan is a disaster (especially Robbo)

    Did you manage to play using hardware keys?
    • 13: CommentAuthorpcdino
    • CommentTime4 Oct 2011
     
    witam wszystkich i pozdrawiam
    czy ktos z kolegow moglby jakos przeslac emulatorek?
    mam andka 2.2
    z gory dziekuje
    pozdrawiam dino
    • 14: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime6 Oct 2011
     
    ściągnij stąd ->link<-
    • 15: CommentAuthorw1k
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    android phones are not good for playing games..
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    @w1k
    You surely are right. IMHO, the better alternative to do this is the iOS platform with stable, huge e-store, easy installation procedure and a lot of addictive, colorful (and rather cheap) games ! :)
    • 17: CommentAuthorw1k
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    hmm, iOS is that same, its very hard to play this touch-games.. better is keyboard or joystick..
    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Czy ktoś mógłby podzielić się emulatorem SToid w którym działa dźwięk (czyli działa jako legalna wersja)?
    • 19:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 Jul 2013 zmieniony
     
    Mam problem ;) - korzystalem z Droid800 na Samsungu ACE 2 z Gingerbreadem 2.3.6 - jakis czas temu zrobilem upgrade do rowniez stockowego, niezmodyfikowanego Jelly Bean 4.1.2, pierwsza wersja byla malo stabilna (tutaj byly tez powroty do 2.3.6, itd) wiec ostatecznie wyladowalem na niemieckim firmware 4.1.2 wydanym jakies 2 tyg. temu ale ...

    efekt ten sam. ACE 2 to dosc mocna maszynka - na Gingerbread wszystko dzialalo idealnie jesli chodzi o Droid800, bywalo ze gralem sobie w drodze do pracy,

    natomiast pod 4.1.2 byla i jest masakra z dzwiekiem (probowalem zmiane updateowania na rzadsze bo u znajomego na slabszym telefonie dawalo rade)... i nie tylko... w Donkey Kong Junior zastalem mega-skaszaniony ekran, mam problem tez z zapisaniem ustawien (zeby pamietal ze PAL, ze 320KB zeby nie trzeba bylo co odpalenie apki przestawiac) - ktos sie spotkal? Ja na poczatku myslalem ze to kwestia niezbyt dobrze zrobionej pierwszej wersji firmwareu dla ACE2 opartego na 4.1.2
    • 20: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime6 Jul 2013
     
    Może spróbuj oficjalnie z marketu "colleen" pobrać, działa całkiem przyjemnie ten emulator.
    • 21:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 Jul 2013 zmieniony
     
    "Colleen" dziala jak marzenie! :) DZIEKI!!! Pablo112 jestes wielki! :)

    Po krotkim tescie emulatora, moge stwierdzic ze wszystkie klasyki ktore lubie dzialaja bez problemu, jedyne do czego musialem sie przyzwyczaic to joystick, gdzie "fire" dziala tylko i wylacznie kiedy drugi palec trzymam na joysticku w ogole (gdziekolwiek), ale kwestia przyzwyczajenia :)
    • 22: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime7 Jul 2013
     
    Lepsza zabawa sprawić sobie jakiś sprzętowy joy, ->link<-
    po dłuższej przerwie pojawiły się znowu na allegro zeemote,

    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime7 Jul 2013
     

    Wolfen:

    joystick, gdzie "fire" dziala tylko i wylacznie kiedy drugi palec trzymam na joysticku w ogole (gdziekolwiek)

    To jest błąd, w poprzedniej wersji działało dobrze. Błąd się objawia tylko przy włączonej opcji "Right handed joystick". Informowałem autora, ale widać nie ma czasu się tym zająć.
    • 24: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime7 Jul 2013
     
    Jak by ktos uzywal BB Playbook lub BB10 to polecam port Atari 800 ->link<-

    U mnie dziala bez zarzutu