atarionline.pl Ethernet dla małego atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoranty
    • CommentTime28 Feb 2011
     
    ->link<- www.atari8ethernet.com

    ->link<- filmiki youtube z działającym netem :)

    po datach aktualizcji na stronie widać,że coś się kręci w tym kierunku :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jul 2012 zmieniony
     
    Wlasnie zaczela sie sprzedac karta z Ethernetem do malego Atari, cena 25 dolcow plus koszty przesylki:

    ->link<-

    Chcialbym nabyc i mam pytanie - czy ktos zamierza zamowic? Jakby bylo wiecej osob, to mozna by sie zrzucic, przeslac raz do jednej osoby, ktora rozdala by karty na jakims zlocie, ewentualnie taniej wyslala poczta polska. Sa chetni?
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime15 Jul 2012
     
    kaz popraw linka ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jul 2012
     
    poprawiony.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jul 2012
     
    Juz jest nas dwoch chetnych do dzielenia kosztow przesylki, bo i Jacek Grad:

    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Jul 2012
     
    Dopiszcie i mnie. :)
    • 7: CommentAuthorguma
    • CommentTime15 Jul 2012
     
    ja tez jestem chętny
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jul 2012
     
    Puppetmaster poinformowal mnie, ze w tej chwili zostaly juz tylko dwie sztuki z 50 przygotowanych, ale w razie czego ma zapas kilku. Wiec prosze o szybka decyzje, jezeli ktos jeszcze chce, bo jutro to juz pewnie bedzie po ptokach.
    • 9: CommentAuthorcougar
    • CommentTime15 Jul 2012 zmieniony
     
    jeszcze ja. Do zainteresowanych, mam do wysylki czesci samoch. z usa (lotnicza) z pewnoscia zmiesci sie kilka sztuk i jesli ktos chetny by partycypowac w kosztach wysylki z usa do PL to chetnie pomoge. Napisalem do niego bezposrednio w celu rezerwacji
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jul 2012
     
    Panowie, to musimy szybko sie organizowac, bo Mark juz chce rozsylac carty.
    • 11:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Jul 2012
     
    Czyli jest nas pięciu. Kto zbiera kasę i składa zamówienie? :)
    • 12: CommentAuthorcougar
    • CommentTime15 Jul 2012
     
    Mark ma nie ma juz cartow, wszystko poszlo. Do jutra ma odpowiedziec odnosnie zbiorczej wysylki, kto chetny to proponuje polaczyc zamowienie, rodzinka z usa przesle do PL za posrednictwem Poloneza, mam tam troche klamotow do zabytkowego auta wiec jak ktos sie dorzuci do wysylki to zapraszam do wspolpracy
    • 13:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Jul 2012 zmieniony
     
    Mam pytanie: Polonez wysyła paczki lotnicze, czy tylko drogą morską? To drugie zajmuje zdecydowanie więcej czasu.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jul 2012
     
    Voy, Guma - a Wy zlozyliscie zamowienie przez private message do Puppetmarka? Bo to byl warunek poprawnego zamowienia.

    Ja juz wczesniej napisalem do niego, ze jeszcze Wy zglosiliscie sie i zobaczymy, co odpisze. W tej chwili wiec nie wiem, czy jest nas trzech czy pieciu.

    Cougar - z jakiego jestes miasta i czy zamierzasz byc na jakims atarowskim zlocie?
    • 15:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Jul 2012 zmieniony
     
    Nie, zgłosiłem się tylko tutaj. Żeby nie już więcej nie mieszać, to podepnę się pod twoje zamówienie, Kaz. :P Poczekajmy na jego odpis.

    EDIT: wysłałem przed chwilą do Marka maila potwierdzającego chęć zakupu w zbiorczym zamówieniu i wspomniałem w nim, że pisałeś do niego w tej sprawie.
    • 16: CommentAuthorcougar
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    jestem z brodnicy (kujawy), na zlotach nie bywam, choc zaluje bo mam mnostwo odgrzebanego swojego softu z szuflady jeszcze z lat 90tych wartego uwagi, przyjdzie jeszcze czas by sie pochwalić, nie mam po prostu czasu. Ja złożylem mailowo zamowienia na to co pozostalo. Mark mi ma dać znac jutro odnośnie szczegółów ile mamy zamowien do PL.

    do VOY: Polonez wysyla paczki rowniez drogą morską ale chyba nie chcesz czekac 5 tygodni. Ja mam troche klamotow do samochodów lampa i czujniki powietrza w kolach, komp i inne. Nie wiem ile bedzie chetnych i czy carty znaczaca zwieksza gabaryty przesylki (bo co do wagi to watpie). Jednak czesci samochodowe musze wyslac szybko bo klient juz czeka. Prosze o info na PM lub telefon.
    • 17: CommentAuthorguma
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Ja też zgłosiłem się tylko tutaj, myślałem że Ty Kaz zrobisz jedno zamówienie.
    • 18:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Odpisał mi Mark - napisze dziś do Kaza z informacją. Nie jest pewny na 100%, ale bardzo możliwe, że zostaną mu 3 sztuki akurat dla nas trzech (dla mnie, Gumy i Kaza). Jakby co, mogę potem złożyć zamówienie.

    Kaz, daj znać, gdy Mark ci odpisze.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Guma i Voy:

    1. Jak tylko przeczytalem, ze chcecie carta to wyslalem PM do Marka. Przeczytalem tez na forum, ze zostaly dwa carty i to napisalem tutaj.
    2. W tym czasie okazalo sie i tak Mark mi odpisal, ze juz wszystkie przeznaczone do sprzedazy zostaly zamowione. Jak widac, to byla kwestia minut.
    3. Dzisiaj Mark napisal, ze najprawdopodobniej jednak dla Voya i Gumy carty sie znajda, ale trzeba poczekac na zakonczenie procesu zamawiania. Nie wiem co to konkretnie oznacza, podejrzewam, ze chodzi o to, ze niektorzy zamowili po 2 sztuki, a Mark prosil, zeby zamawiac po 1, zeby starczylo dla jak najwiekszej liczby osob.
    4. W kazdym razie zapytalem dzisiaj, kiedy bedzie wiadomo, czy starczy i dla Was.

    Druga sprawa:
    Marcin Fisher zaproponowal Markowi wspolna wysylke do Polski naszych cartow - Cougar, to Ty?

    Trzecia sprawa:
    Zakladajac, ze beda do wysylki 3 carty (Jacek Grad, Kaz, Cougar) albo 5 (wymienieni plus Guma, Voy) to chyba najlepiej, zeby uniknac zamieszania i poszla do Marka jedna platnosc i jeden adres przesylki.

    W takim razie kto wezmie na swoje barki platnosc za wszystkie 3 lub 5 cartow? To bedzie 75 lub 125 dolarow plus przesylka.

    Cougar - skoro zdeklarowales sie z checia pomocy a carty i tak ida na podany przez Ciebie adres, to czy zaplacilbys za wszystkie carty, a my przeslemy Tobie pieniadze na konto?

    Pytanie do pozostalych - czy ktos ma cos przeciwko temu, zeby Cougar podal swoj adres, tam poszly carty i zeby rozliczac sie z nim?
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    ja też jestem bardzo chętny na 1szt ! Dopiszcie i mnie!
    • 21: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    I ja! I ja! Plizzz :)
    • 22:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    @Kaz: nie mam nic przeciwko. :)
    • 23: CommentAuthorajcek
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    mi też pasuje
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    No to panie Coguar - prosimy o odezwanie sie.
    • 25: CommentAuthorguma
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    mi też pasuje, jeśli oczywiście się załapię.
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    jakby byla jakas rezerwowa lista to jestem chetny na jedna sztuke.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    xxl i reszta - zadalem takie pytanie Markowi, czy nie ma czasem jakis nadmiarowych cartow.
    • 28: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Hmm, nie zalapalem sie jednak na zamowienie . Znowu bede se musial sam zrobic ;)
    • 29: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    To zrób i mi :)
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    No co Wy tak sie na to rzuciliscie? ;o
    Dawnych wspomnien czar, tekstowego lynxa, et caetera? ;) Przerabialem to na uczelni i juz wrocic do tego nie potrafie...
    Ale podziwiam Was za upor i ambicje. :)
    • 31: CommentAuthorcougar
    • CommentTime17 Jul 2012
     
    do KAZ:

    wstępnie uzgodniłem z nim, wiec Mark zrobi zbiorczą paczkę na adres mojego przyjaciela w Garfield, New Jersey (pod warunkiem, że znajdzie się dla mnie jedna sztukę, co zapewnił, On to wrzuca do mojej paczki z częsciami samochod. i wysyła lotniczą (jego żona pracuje w agencji, która za pośrednictwem Poloneza wysyla paczki do polski. Ja zapłacę za swój cart i za przesyłkę do PL na mój adres (nie wiem ile wyjdzie ale jutro dam znać, myślę, że coś koło 50-70 USD za wszystko (w wiekszosci mój towar), polonez jakoś liczy 0.80 USD za funt, carty nie ważą wiele, ani też gabaryty żadne, więc myślę, że jak każdy dorzuci po $5 za wysyłkę do PL to mi się nawet pokryje w częsci koszt mojej wysyłki.
    Ktoś wczesniej pytał, czy będę na jakimś zlocie by rozdać carty i raczej na 100% nie będę z uwagi na brak czasu, ale od lat zbieram się by pokazać swoje wypociny więc jedynie co to mogę rozesłać. Mogę wyłożyć kasę za 1-2 sztuki ale nie za wszystkich. Do Kaz: podaj numer telefonu na priv a uzgodnimy szczegóły.
    • 32:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime17 Jul 2012
     
    To ja się też dopisuję do listy. :)
    • 33:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Jul 2012
     
    Lepszy byłby moduł WiFi :)
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jul 2012
     
    @Dracon: jak już będziemy mieli to się sportuje firefoxa z flash playerem więc spoko ;)
    • 35: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Jul 2012
     
    dokładnie jak prawi wieczor!
  1.  
    Ja też się piszę na jedną sztukę jeśli jeszcze można.
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    Ja nie dostalem na razie zadnej informacji od Marka. Dopoki takowej nie dostane, nie czynie zadnych ruchow.
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jul 2012 zmieniony
     
    Panowie, sprawy maja sie tak. Udalo sie zalatwic, ze Mark wysle nam 9 cartow. Z czego wynika, ze oprocz mnie, Coguara, Jacka Grada, wystarczy tez dla Gumy i Voya. Jeszcze z Polski jest nieznany mi kolega Cieplik - lacznie 6 cartow.

    Pozostale 3 zaproponowalem zeby otrzymali Ci, ktorzy zglosili sie na naszym forum pozniej. A wiec w kolejnosci: As, Wieczor, xxl. Poniewaz to jednak Mark robi nam przysluge, poprosilem go o akceptacje takiej decyzji.

    Ponadto Mark zaproponowal dla nas cene 20 dolarow za carta ze wzgledu na stosunkowo droga wysylke do Polski (niezwykle uprzejmie z jego strony). Wygladaloby to wiec tak, ze mamy zaplacic: 9 cartow po 20 dolarow = 180 plus transport do Polski 47,95 dolarow, razem 227,95. To wychodzi po 25,33 dolara za sztuke - tanio jak barszcz, bo wychodzi praktycznie bez kosztow przesylki do Polski.

    Proponuje wiec, zeby nie klopotac Cougara. Po prostu jedna osoba z Polski, najlepiej taka, ktora bedzie na jakims zlocie (Glucholazy, SillVenture) podalaby swoj adres do przesylki oraz konto do wplat. Wszyscy przesylamy tej osobie kase, a ona przewiezie carty na zlot, a jesli kogos nie bedzie na zadnym zlocie to przesle mu carta poczta (oczywiscie ten koszt przesylki pokrywa odbiorca carta).

    Panowie, kto sie podejmie odbioru i rozdzielenia cartow? Ja nie mieszkam w Polsce, wiec nie moglbym fizycznie odebrac przesylki.
    • 39:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime18 Jul 2012 zmieniony
     
    Kaz, ja się zgłoszę. Powinienem być w Głuchołazach, lecz nie wiem, jak będzie z SillyVenture. Najwyżej roześle się pocztą. :P Podejrzewam, że płatność odbywa się przez PayPala, choć jakiś inny nie stanowi dla mnie problemu.

    Łączna kwota to prawie 800 PLN, więc możliwe, że nałożą nam cło i VAT. Zobaczymy jednak, jak to będzie, no i rozliczymy się z tego później.

    EDIT: wysłałem maila do Marka i czekam na szczegóły.
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    Dobrze, ale na razie to wyglada tak, ze wszyscy sie z Markiem kontaktuja, zamiast uzgodnic jedna wersje i przedstawic wspolna decyzje Markowi...

    Mnie Twoje rozwiazanie Voy odpowiada - znam Cie osobiscie ze zlotow i mam nawet do Ciebie numer telefonu, wiec zaraz moge przeslac pieniadze na Twoje konto. Z tego co wiem, Jacek Grad tez nie ma nic przeciwko, a i pewnie Guma jest za. Co do Cougara to nie wiem, bo na razie nic nie pisze.

    Jak to ustalimy, to napisze do Marka, ze wszystko jest przyklepane i zeby wysylal Tobie, a Ty wplacisz nasze pieniadze.
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    o, swietnie jesli starczy i dla mnie. jesli juz wszystko bedzie wiadomo to prosze podac ile w zl i na jakie konto wplacac
    • 42: CommentAuthorguma
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    Ja też czekam na taką informację i wpłacam pieniążki. Dzięki Kaz, Dzięki Voy!
    • 43: CommentAuthorcougar
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    Super, wiec rozumiem, że przesyłka idzie na adres VOYa, tylko czy mam 26 USD wyslac paypalem do Marka czy do Voya ? Jeśli do Voya to proszę dolicz też koszty wysylki do mnie, jesli oczywiscie mógłbym Ciebie prosic o podesłanie to bylbym niezmiernie wdzieczny. Możesz też mi wyslać za pobraniem, dla mnie opcja dowolna.
    • 44: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    Ok, to ja czekam też na info w razie jakbym się załapał
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    Wieczor - tak, zalapales sie :). Podobnie xxl i As - Mark zaakceptowal moja propozycje.

    Dlatego wszyscy wymienieni wplacaja pieniazki na konto Voya i podaja sposob odbioru od Voya:

    Kaz (odbior osobisty)
    Cougar (przesylka poczta)
    Guma (?)
    Jacek Grad (?)
    As (?)
    xxl (?)
    Wieczor (?)

    Voy, podaj nam namiary bankowe na siebie (paypal wchodzi w gre?).

    Pozostaje jeszcze tylko jedna sprawa do wyjasnienia. Otoz napisal do mnie kolega Cieslik, ze on juz dostal tracking number przesylki od Marka, z czego wynika, ze jego cart idzie osobno. Dlatego pule trzeba podzielic na 8 osob, a nie 9.
    • 46: CommentAuthorajcek
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    To ja poprosze przesyłkę pocztową - tak dla jasności Jacek G. to ja :-)
    Czekam na numer konta lub namiary na paypal
    • 47: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    No to super. Kaz - a Ty będziesz odbierał osobiście na party? I pytanie - o którym party mówisz - jedziesz do Głuchołazów czy o SV?
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    SV.
    • 49:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime18 Jul 2012 zmieniony
     
    Ok, sprawa wygląda tak: przelew przez PayPal wyjdzie do Marka dopiero jutro rano, bo musiałem je doładować gotówką. Szkopuł w tym, że mój bank przelewy wykonane po 22 realizuje dopiero po 6 rano następnego dnia. Tym samym środki na koncie PayPal pojawią się chwilę później.

    Moje konto PayPal to voyssgdial[tujestmalpka]gmail[atukropka]com

    Numer konta do wpłat podeślę każdemu przez PW - wolę nie podawać go publicznie. :P Aha, umówmy się, że jeśli chodzi o przelewy w PLN, to za podstawę przyjmę dzisiejszy kurs średni dolara, czyli 3,3950 PLN.

    227,95 / 8 w przybliżeniu wynosi 28,5 USD, czyli 96,76 PLN.

    Osoby korzystające z PayPala proszę więc o przelew w wysokości 28,5 USD (z racji tego, że można przelewy wykonać w dowolnej walucie), a osoby z tradycyjnym rachunkiem bankowym - 96,76 PLN.

    Żeby nie namieszać, z kosztów przesyłki rozliczymy się później - z odrębnymi przelewami.
    • 50:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Jul 2012 zmieniony
     
    ...