atarionline.pl Ethernet dla małego atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime6 Aug 2012
     
    No to został ino Miker. :) Swoją drogą dziwne, że do Warszawy przesyłka idzie dłużej, niż do Gdańska. Niezbadane są ścieżki Poczty Polskiej... :P
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime6 Aug 2012
     
    Dziś przyszło awizo, jutro pogalopuję po to. Poza tym dzisiaj już nie mam siły, a nie chcę się wkurzać, że "jeszcze kurier nie zdał paczek" itd...
    W każdym razie BIG DZIĘKS! :)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Aug 2012
     
    ... chyba zadzwonię do Lotharka, bo prościej będzie zrobić coś na miejscu, niż przesyłać carty z drugiego końca galaktyki ;) -
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 Aug 2012
     
    Tylko sprawdźcie dokładnie - z tego co zauważyłem to tam jest kilka wariantów podłączenia tego do Atari. Wymagają różnego zachodu i mają nieco inny efekt
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime8 Aug 2012 zmieniony
     
    Kartridże odebrali już wszyscy (prócz Wieczora i Kaza oczywiście). Dzięki wszystkim raz jeszcze! :)
    • 6:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 Aug 2012
     
    No ja właśnie mojego testuję. IRC działa. :)

    Dzięki!
    • 7: CommentAuthorstryker
    • CommentTime8 Aug 2012
     
    miker a gdzie znajde instrukcje w PL jak ten irc odpalic ?
    • 8:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 Aug 2012 zmieniony
     
    Ależ to proste. Wpinasz się kabelkiem RJ45 do sieci, zasysasz wersję atarowską Contiki stąd: ->link<-
    Potem odpalasz atra przez ape/aspeqt i po załadowaniu DOSa 2.5 (arrrr...) wczytujesz DHCP.COM, dajesz Return/Enter na "Request IP address", potem TABem przechodzisz na "Save & close", zapisuje się konfiguracja i działasz. Najlepiej zrobić to na wczytkich atrach najpierw. Reszta juz powinna działać intuicyjnie. Dobrze jest pamiętać o klawiszu TAB oraz kombinacji Ctrl+C. Tyle - baw się! :)
    Tu masz jeszcze video co i jak wygląda i działa: ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime13 Sep 2012 zmieniony
     
    Niestety, przy próbie wejścia przez prostą przeglądarkę z Contiki na atarionline.pl serwer zwraca błąd "Bad Request. Your browser sent a request that this server could not understand." :/

    Po krótkich testach wyszło, że przeglądarka ma następujący UserAgent:

    Contiki/2.2.2 (;http://www.sics.se/contiki/)
    • 10: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime13 Sep 2012
     
    Proponuje znalezdz sobie prostsza strone do testowania niz atarionline.pl. Lub zainstaluj sobie jakies server www localnie na pc i stworz strone typu:

    <html>
    <center>Dziala !!!</center>
    </html>
    • 11:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime13 Sep 2012
     
    Strona fandala biega, nie działa tylko download, ale to nie powinno dziwić. :)
    • 12: CommentAuthorw1k
    • CommentTime13 Sep 2012
     
    what is latest version of contiki on atari?
    • 13:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime13 Sep 2012 zmieniony
     
    @monsoft: inne (mniej skomplikowane) strony jak najbardziej działają. Udało mi się też wbić na IRC-a na #atari8 oraz ściągnąć m.in. Yoomp! ze strony domowej przez WGET. :)

    Aż się prosi, by powstał porządny soft korzystający z hi-resa lub VBXE. Zportowane Contiki to jedynie namiastka. Może któryś z naszych zdolnych koderów kiedyś da się na to namówić? ;P
    • 14: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime13 Sep 2012
     
    Nie ma co katowac atarki bardziej skomplikowanymi stronami. Duzo stron jest dynamicznych i probuja rozpoznac jaka przegladarke sie uzywa no i .... dup :(
    • 15: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    To to akurat nie problem. User agent można wysłać jaki się chce - chrome ma tą opcję by default, używam go do testowania stron na komórki. Problem jest taki, że sporo stron używa javascriptu to budowania contentu i tu się potknie :) A w tym wypadku to chodzi jednak o coś innego - bo to serwer się zbuntował już przy wysyłaniu - obstawiam że contiki nie obsługuje poprawnie przekierowań.
    • 16: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    To ze mozna wyslac inny User Agent to ja wiem i dawno z tego korzystam przy np wget. Jest pytanie co dostaniesz wtedy id servera. W sumie mozna to porownac do uzywania wczesnej wersji przegladarki Lynx
    • 17: CommentAuthorw1k
    • CommentTime24 Jan 2013
     
    hm, contiki 2.6 is available, but is not compiled :/
    • 18: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime24 Jan 2013 zmieniony
     
    Kurcze, czy ktos wie czy sprzedaz zostala moze wznowiona ?
    Chetnie bym zanabyl ta sieciowke
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jan 2013
     
    Może by to Lotharek zreplikował?
  1.  
    Pozostaje cierpliwie czekać może chętny się znajdzie:)
    • 21: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    Chyba ze ktos sie zdecyduje odsprzedac
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    ... choć podstawowym problemem pozostaje słabe oprogramowanie ethernetu od strony Atari. Oczywiście nie mówię, że to nie działa czy coś, lecz wystarczy zobaczyć jak wygląda Contiki na C64 a jak na Atari ;)-
    • 23: CommentAuthorw1k
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    yes, its about a software.. :/
    • 24: CommentAuthorsand
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    A ktoś wysyłał zapytanie o wznowienie ? Z chęcią sam bym zakupił.
    • 25: CommentAuthoras...
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    i ja!
    • 26: CommentAuthorw1k
    • CommentTime11 Oct 2013
     
    new version of ICE-T:
    ->link<-
    • 27: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime13 Oct 2013
     
    Szkoda tylko ze nie ma mozliwosci kupienia sieciowki, bo jak na razie nie ma wznowienia produkcji :(
    • 28:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Oct 2013
     
    @monsoft: ->link<-

    Współautor projektu ma jeszcze parę sztuk dla koderów chcących się podjąć tworzenia softu pod cartridge. :)
    • 29: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime14 Oct 2013
     
    No ja akurat do tej grupy nie naleze
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Oct 2013
     
    Ale projekt jest otwarty i każdy ma prawo zreplikować. Schematy, wsad - wszystko jest dostępne.
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Oct 2013
     
    Sądzę, że lepiej by było by na początek powstał jakiś ciekawy soft. Np. klient IRC, FTP ;)- Mając cokolwiek, co działa można liczyć na większą sprzedaż przy "wznawianiu" produkcji. Bo teoretycznie produkcję mógłby wznowić Lotharek, tylko pytanie po co jeśli nikt sensownie karty używać nie będzie. A szkoda, bo taki IRC pod natywnego etherneta i vbxe to by było coś (czego bym często używał dla przykładu i kartę chętnie bym zakupił) ;)