atarionline.pl Chartari #1 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime5 Mar 2011
     
    Grupa Agenda przedstawia pierwszy numer zina "Chartari", chętnych do głosowania w charts'ach niestety zbyt wielu nie było, to też zapewne czytelników nie będzie zatrzęsienie, lecz mimo wszystko zachęcam do lektury.

    ->link<-

    Uwaga: aby mieć dostęp do wszystkich artykułów umieszczonych w zinie, należy uruchomić go na Atarynce wyposażonej w co najmniej 192 kB RAM'u, przy 128 kB dostępne są niemal wszystkie teksty, przy 64 kB jedynie kilka.
    • 2: CommentAuthorw1k
    • CommentTime5 Mar 2011
     
    totaly awesome!
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Mar 2011
     
    Panowie - to jest materiał na newsa.
    Super wyszło. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale muza do zina powinna mieć to coś aby po usłyszeniu każdy wiedział że to muza do zina. I oba utwory to mają.
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Mar 2011
     
    Świetny zin. Gratulacje! Nie zrażajcie się za bardzo.
    • 5:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime5 Mar 2011 zmieniony
     
    Teraz to prawdziwe być albo nie być? (dalej na scenie)
    Liczymy że zin poderwie was do działania ;)
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Mar 2011
     
    Świetny pomysł. Dawno nie widziałem mag'a :)

    - szkoda, że font trochę nieczytelny - ciężko się czyta. (albo ja jestem stary i ślepy) :))). Można było też dorzucić player, który odtwarza "reverse stereo", czyli coś co znamy choć by i z Megaplayera MacGyvera.. no i szkoda tych, co mają 64k - przecież doładowywanie danych z dysku nie powinno być problemem?
    • 7: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    @W1k, Xeen, Mono - dzięki :).

    @Ripek - święta racja!

    @Pin - ja na pewno jestem stary i ślepy, ale po wciśnięciu TAB'a daje radę ;) (TAB = powiększenie czcionki), a co do 64kB to wierz mi też nad tym ubolewam :(, dobrze, że jest chociaż tak jak jest.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    taba wyczaiłem, ale zawieszam się na literce "W" ;)-

    chyba spróbuje fonty zmienić :) - na własny użytek :)
    • 9:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime6 Mar 2011 zmieniony
     
    no szkoda ze nie smiga na 64 kb, arty mogly byc spokojnie doczytywane i wszystko bylo by git :/ ale ogolnie brawo Panowie, tworzycie scene!
    • 10: CommentAuthorRamos
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    dobra robota. W dzisiejszych czasach mało kto decyduje się na wydawanie zinów na komputerze, szczególnie po polsku.
    • 11: CommentAuthorstc
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    Czytałem, bo chciałem słuchać tej wspaniałej muzyki.Oba utwory wkręcają się na stałe i gdybym mógł , słuchałbym obu naraz :)
    Nie wiem jak na prawdziwym sprzęcie ale na altirra obsługa manipulatorem kuleje.Co do programu to brakuje płynnego przesuwu pionowego tekstu oraz przynajmniej numeracji stron.
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    brakuje skrola pionowego, bo go po prostu tam nie ma :) W tym przypadku liczą się chęci i ja to doceniam. Boleje tylko nad fontem :)
    • 13: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    Nie da się ukryć, że zin ma sporo wad np. brak płynnego skrola, mało czytelną czcionkę, pamięciożerność, nieprecyzyjne sterowanie, ale wiem jak wiele Marok włożył zdrowia w ten projekt, a ostatnie dni to był po prostu klasyczny koszmar, wszystko sypało się na potęgę, nie mam sumienia prosić go o kolejne przeróbki/poprawki, np. zmianę czcionki. Zin jest jaki jest i niestety lepszy już nie będzie, dziękuję za wszystkie krytyczne uwagi, może kiedyś przydadzą się przy tworzeniu następnego numeru (następny numer, dobre ;D).
    • 14:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    @Xeen/Atalanta May Bardzo trafna spostrzeżenia w artykule "Dlaczego nie robi się gier na 16/32 bit" Planowałem podobny tekst dla AOL.

    @Kaz Za poprzednikami: nowinka o zinie jest obligatoryjna.

    Fajna robota.
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    Piesiu - nie trzeba się zrażać tak na wstępie, bo krytyka zawsze będzie i zawsze komuś coś tam się nie podoba. Mi się podoba, że magazyn jest, że można poczytać co inni mają do powiedzenia, jako całość wygląda też nieźle (choć kolorystycznie bym pewne rzeczy zasadniczo zmienił) - lecz krytyka służy temu, by na przyszłość pewne sprawy próbować rozwiązać inaczej. I nie ma w tym niczego złego. A to, że niektórzy w swej krytyce posuwają się do ekstremów - olać to mimo, że też coś w tym prawdy może być ;)-

    .. więc nie sugeruj, iż miałby to być ostatni magazyn, bo szkoda :)
    • 16: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    @ Pin - Nie krytyka jest tutaj problemem (no chyba, że niecenzuralna ;), konstruktywna krytyka jest nawet BARDZO wskazana, zresztą nas też pewne rzeczy w zinie bolą, ja od samego początku przez długi czas rwałem szaty broniąc za wszelką cenę tego, aby Chartari poszło na 64 kB, nie udało się, zabrakło nam możliwości/umiejętności itp.. Były też decyzje jak się okazało nie trafione, jak np. moja "miodowa" kolorystyka, czy czcionka, która przy takiej ilości textu do przeczytania okazała się utrapieniem dla wielu czytelników.
    Prawdziwym problemem jest brak zainteresowania ze strony Atarowców i to dlatego nie powstaną (chyba że się mylę ;)) kolejne numery Chartari, dużo nie brakowało, a zin trafiłby na wyłączność jedynie do osób, które przysłały votki, na początku można było ich policzyć na palcach jednej ręki, ostatecznie po dwóch tygodniach głosowania potrzebne były do tego obie dłonie :) (nie liczę votek od współautorów). Ostatecznie zdecydowaliśmy się jednak upublicznić zina, ale kwas po "głosowaniu" pozostał, najbardziej produktywny członek projektu już zrobił sobie dłuższy (wieczysty?) urlop od sceny, inni też to rozważają, potrafisz wyobrazić sobie np. GFX compo bez udziału Ooza? Na szczęście po premierze kilka osób zainteresowało się naszym zinkiem, np. Twoje narzekanie na nieczytelną czcionkę wcale mnie nie demotywuje, wręcz przeciwnie cieszy, bo oznacza, że naprawdę masz ochotę poczytać te nasze wypociny :), niestety większość ma to gdzieś, zinka pobrało wg statystyk ponad 100 osób, ile go skomentowało na AOL i AA? Słowackojęzyczny mag "Ata" znalazł się na pierwszej stronie AA, a nasz polski gdzie się znalazł, za chwilę zaginie w odmętach forum i wszyscy o nim zapomną.
    No, to żem się wyżalił hurtem za całą ekipę, już mi lepiej, więcej nie będę ;).
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    nastepnym razem zrobcie maga calodyskowego, procka czytania sektor z dysku to 1 strona pamieci, artki sie zmieszcza na dysku, wystarczy podstawowe atari. moze nawet obudzicie scene krakersow jak ktos bedzie chcial fileowa wersje ;D

    mag sie podoba, widac ze ludzie narzekaja na sterowanie/kolory/fonty a nie na jakosc artkow wiec ... tak trzymac :)
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    :) - wiedziałeś XXL, że się odezwę i że zdanie będę miał odmienne :D

    Otóż trzeba było zrobić zina w postaci plikowej, dodatkowo unikając niepotrzebnego zamieszania z obsługą sektorową dyskietek. To rachityzm :) .... hihihihihihihhh
    • 19:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 Mar 2011 zmieniony
     
    się podoba, nie ma się co zrażać. myślę, że w drugim numerze jak wyjdzie votek może być więcej. zabrakło trochę promocji. przy zbieraniu votek trza dać newsa na główną, a nie na forum i będzie lepiej.

    @adv - dzięki, byłem szybszy:)
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    np. do mnie temat głosowania dziwnym trafem nie dotarł. Problem więc być może w promocji (pormocji - (c) thePink) ) :)
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    :D to nie moja wina ze filesystem nie jest integralna czescia dziurawego jak ser szwajcarski osa atari :) os operuje na sektorach a nie na plikach. zeby mag mogl czytac pliki jakas namiastka dosa jest potrzebna ale... biali ludzie nie uzywaja dosow przeciez ;)
    • 22: CommentAuthorandys
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    no musze cos napisac;p
    Mnie osoboście sprzęt wymagany nie tyczy bo i tak całość na emulatorze oglądam. Wszyscy się czepiają czcionki i kolorystyki, a mi one pasują i upodabniają maga do tych rodem z amigi i st, a nie z 8-bit. Jedynie tam sterowanie trochę dziwne jest i niekiedy losowo działa.
    Jestem za to pod wrażeniem artków. Dużo wiedzy jednak drzemie w każdym z was hehe. Przyznam się, że zaczynając czytać obawiałem się o to, a tu taka miła niespodzianka.
    To do następnego numeru;p


    aaa...pomijając standardowy tryb speccy to jeszcze można się pobawić zmieniając paletę co linię;p co daje tryb kratki piksel plus tło 8x1 a nie 8x8 hehe
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    @XXL - zrobiłeś ze mnie murzyna :) - ehhh, ide pod prysznic :)
    • 24:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Mar 2011 zmieniony
     
    Piesiu, jestem jednym z tych którzy dali d*py w temacie votek. Miałem ją na ukończeniu, chciałem tylko przypomnieć sobie 3 produkcje i... w życiu prywatnym pewne rzeczy zaczęły mi się sypać. Votki nie wysłałem...

    Zine jest super. Nie wiem jak zachowuje się na real sprzęcie, bo pod emu coś dziwnie tekst mi przeskakuje, no i fonty są jakieś, nie wiem, nieczytalne? Jednak co do zawartości i samego pomysłu - REWELACJA ! Chylę czoła i proszę o więcej - dla mnie jest to motywacją do wznowienia prac na kolejnym numerem Chosneck'a na Falcon'a.

    Obiecuję pomoc przy kolejnym numerze - chociażby w kwestii votek z zagranicy.

    Pozdrawiam serdecznie całą ekipę pracującą przy inauguracyjnym numerze :) Głowy do góry ! Scena Was potrzebuje.
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    Oferuję pomoc jeśli chodzi o pomysły na proste rozwiązanie problemów pierwszej części magazynu w części drugiej :).
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    Chartari #1 wrzuciłem już na pouet:

    ->link<-
  1.  
    Votki? A gdzie je można było dostać? Bo ja pierwsze słyszę o czymś takim.
    • 28: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime8 Mar 2011 zmieniony
     
    @Andys - czy ten spectrumowy tryb "8x1" nie jest aby jakiś "mrugający", a jeśli nie jest, to musisz zdradzić mi jego szczegóły, jakim softem to pixelować?

    @Grey, Pin - No to jesteście "ugotowani", publicznie zaoferowaliście pomoc, przyjdzie dzień, że się do Was zgłosimy po to, co żeście obiecali ;).

    @Wszyscy niedowidzący - dotkną nas "niekontrolowany" wyciek materiałów, jeśli ktoś sobie życzy to może pobrać artki w formacie, w którym będzie mógł ustawić taką czcionkę jaką sobie tylko wymarzy :).

    ->link<-

    @Zza_parawanu - info o votkach puścił swego czasu Ooz na forach AA i AOL, a "wybrańcy" dostali votki bezpośrednio na skrzynki mailowe.
  2.  
    Widać przegapiłem, czytam forum AOL nieregularnie. (AA wcale.)
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Mar 2011 zmieniony
     

    Piesiu rzekł:

    Prawdziwym problemem jest brak zainteresowania ze strony Atarowców i to dlatego nie powstaną (chyba że się mylę ;)) kolejne numery Chartari,

    Brzmi to jak lekki szantaz;) emocjonalny :P

    osób, które przysłały votki, na początku można było (...) policzyć na palcach jednej ręki, ostatecznie po dwóch tygodniach głosowania potrzebne były do tego obie dłonie :).

    A czegoz sie spodziewaliscie na mikro-scenie Atari? ;o To juz nie te czasy, ze np. na zloty jezdzilo po 100 i wiecej osob, natomiast problem malego odzewu na (nowy) zin scenowy nie jest nowa sprawa, powiedzialbym stara i stala.... Jako wspolautor uznanego magazynu ENERGY cos o tym wiem (zdaje sie, ze nie pomogla nawet jego re-aktywacja w wersji www :().... Jesli mnie pamiec nie myli to wydac wiecej niz 2 numery udalo sie na scenie nielicznym, m.in. czlonkom grupy DIAL (magazyn SERIOUS), glownie to zasluga (nieustepliwosci/samozaparcia?) Zenona/DIAL. Na poludniu podobnie chlubny przyklad stanowi magazyn FLOP prowadzony przez niezmordowanego Zdenka Buriana, goscia wielu polskich zlotow. :) Pomijam oczywiscie ABBUC Magazin jako "organ oficjalny" klubu ABBUC, ktory jest sponsorowany przez jego czlonkow - wydano przez ostatnie cwierc wieku ponad setke (104) numerow.

    Ostatecznie zdecydowaliśmy się jednak upublicznić zina, ale kwas po "głosowaniu" pozostał,

    Ludzie, przeciez to byla "dziewicza" ankieta, a znajac nasza scene nie ma co liczyc na wielkie cuda, szczegolnie w drugiej dekadzie XXI w. :| Z czasem mozecie dojsc do wniosku, ze grupy wydaja magazyny bardziej dla siebie (!), dla swojej chwaly;) przy okazji oczywiscie dzielac sie z czytelnikami cenna wiedza. :)
    Poza tym w obecnych czasach trudno o utalentowanych txt-writerow itp. skoro tak rozkwitly fora i komunikacja mailowa (gdzie zalatwia sie biezace sprawy - zloty, konkursy, itp.) zatem i (naturalnie) odzew jest mniejszy niz te 15 lat temu...

    najbardziej produktywny członek projektu już zrobił sobie dłuższy (wieczysty?) urlop od sceny, inni też to rozważają,

    Co, obrazili sie, bo magazyn nie wywolal jeszcze trzesienia ziemi? ;)

    potrafisz wyobrazić sobie np. GFX compo bez udziału Ooza?

    Tak, 6 i wiecej lat temu w sumie potrafilbym... ;) Poza tym czy - wtedy - bez Graph2Font jego prace tak bardzo wyroznialby sie od dokonan np. Replaya, Anja albo Vidola?? ;))

    Na szczęście po premierze kilka osób zainteresowało się naszym zinkiem,

    Poczatki bywaja trudne, co nie? A Wy jacys niecierpliwi jestescie.... ;o

    niestety większość ma to gdzieś, zinka pobrało wg statystyk ponad 100 osób, ile go skomentowało na AOL i AA?

    Tak to bywa, konsumentow jest zwykle wiecej niz tworcow...

    Słowackojęzyczny mag "Ata" znalazł się na pierwszej stronie AA, a nasz polski gdzie się znalazł, za chwilę zaginie w odmętach forum i wszyscy o nim zapomną.

    Zatem jako wydawca zadbaj o ten szczegol i popros np. Dely'ego o publikacje nowiniki. :)

    Przyznam, ze na poczatku bylem nieco sceptyczny co do sensu wydawania takiego zina (podobny projekt z portalu Scene.pl zakonczyl raczej juz swoj zywot a przeciez pecetowo-amigowa scena jest liczniejsza i nie tylko), szczegolnie jako "zagrzewacza". Jednak po lekturze wiekszosci tekstow stwierdzilem, ze nawet jesli ukazal sie jedyny numer to warto bylo - pamiatka czasow, zapalu jego tworcow, a do tego w kwestii merytorycznej to nawiazanie do najlepszych wzorcow czyli Barymaga i Energy. :)

    Dobrze, ze wrzuciles artykuly rowniez w formie tekstowej, bo i ja mialem troche problemu z ich czytaniem w oryginale...

    Szykuję sie jeszcze napisac na priva do jednego z Was z glebsza analiza po lekturze - za jakis czas. ;)

    Zatem powodzenia agendowe chlopaki! :)
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Mar 2011
     
    Dodatkowo mogę zaoferować testy w przeróżnych konfiguracjach sprzętowych tak, by finalnie produkt działał nawet na grzebieniu ;)-
    • 32:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime8 Mar 2011
     
    Piesiu. frekwencja mala ale wedlug mnie powinien wyjsc drugi numer, jedyne co sugerowalbym to zeby odpalal sie na 64kb bo niczym nie jest to umotywowane logicznie zeby wymagal az tak specjalnej maszyny, ja ze swojej strony oferuje pomoc (teksty, gfx etc), mysle ze stopniowo rozrusza sie towarzystwo, z reszta to jedyny motywujacy element na scenie obecnie :)
    • 33: CommentAuthorcobra_c64
    • CommentTime8 Mar 2011
     
    River Raid rządzi!
    • 34: CommentAuthorandys
    • CommentTime8 Mar 2011 zmieniony
     
    piesiu ja nie mam do ciebie maila... napisze ci problemy i jak to wyglada. to nie interlace
    • 35:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime8 Mar 2011
     
    Słowackojęzyczny mag "Ata" znalazł się na pierwszej stronie AA, a nasz polski gdzie się znalazł, za chwilę zaginie w odmętach forum i wszyscy o nim zapomną.

    Niestety jestem od lutego straszliwie zarobiony i ciężko u mnie z czasem na tyle, ile chciałbym poświęcić AA, poza tym myślałem, że po prostu kto inny doda tego newsa - niestety tak się nie stało. Pozostaje mi wyrazić ubolewanie i obiecać, że to przy #2 news ukaże się wcześniej niż sam zin :)
    • 36: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime8 Mar 2011
     
    @Dracon

    >Brzmi to jak lekki szantaz;)

    Bo to miał być szantaż ;).

    >A czegoz sie spodziewaliscie na mikro-scenie Atari?

    Czego się spodziewaliśmy, nie wiem jak reszta, ale ja spodziewałem się niespodziewanego* ;), a ta jak to piszesz mikro-scena to obecnie chyba "najżwawsza" demoscena w Polsce! Popatrz na AOL i AA codziennie przetacza się przez te portale/fora dziesiątki osób, bynajmniej nieprzypadkowych, ale wiernych fanów komputerów Atari. Może i pisze się tam często, jak to mówi Ooz, "o dupie Maryny", ale i tak chyba większość textów dotyczy Atari. Która inna polska scena może pochwalić się tyloma zlotami organizowanymi w ciągu roku co scena Atari (Głuchołazy, Gdańsk, Częstochowa, Kraków), a co i nóż można przeczytać na forach o kolejnych sztabach organizowanych w różnych częściach kraju i inicjatywach promujących/przypominających XL/XE wśród zwykłych śmiertelników, na imprezach nie związanych z tym komputerem. Myślę, że w Polsce jedynie scena C64 jest zbliżona siłą do Atari, bo wielkie i wspaniałe sceny Amigi i PC są jakby uśpione i aktualnie mogą co najwyżej pomarzyć o takim ruchu jaki jest na scenie XL/XE. Oczywiście kiedyś było lepiej, niestety nie za moich czasów, ale czy to znaczy, że skoro nie jest już tak "grubo" to trzeba pozwolić zdechnąć scenie w smrodzie przelewanych na forach fekaliów ?!

    >Ludzie, przeciez to byla "dziewicza" ankieta

    Tak ankieta była "dziewicza", ale to nie prawda, że w tych czasach nie można liczyć na cuda, dla mnie cudem jest np. port dema z Amigi 1200(!) "Control", wspaniały eRPG taktyczny "HDM", czy bajecznie wykonany "Crownland". Niestety głosowanie nie było cudem i nie miało szans nim się stać, ale w pewnym sensie małym cudem jest dla mnie sytuacja po premierze Chartari, zina który wbrew naszym oczekiwaniom, zebrał wiele przychylnych komentarzy na forach i w mailach do nas, choć często wytykających błędy (i słusznie)to dla mnie są jak wiatr w żagle, a takie słowa jak te z jednego z dzisiejszych maili: "Naprawde sprawiliscie, ze poczulem sie jak na poczatku mojego scenowania - pelen motywacji i energi!" są dla mnie największą nagrodą za trud tworzenia zina i choćby to miała być tylko ta jedna zmotywowana osoba, to i tak się opłacało :).

    >Co, obrazili sie

    To, że ktoś na scenie obraził się, czy może raczej przeżył zawód, spowodowany niedocenieniem jego pracy przez współscenowców, to na demoscenie pełnej "wrażliwych-artystycznych" dusz nie nowość, sam tak miałem nie raz i Ty drogi Draconie zapewne również.

    >Tak, 6 i wiecej lat temu w sumie potrafilbym... ;)

    Ooz'owi do tworzenia kapitalnych grafik bynajmniej nie są niezbędne "cuda" (zresztą dla większości grafików niestety nie do opanowania :() oferowane przez G2F, wystarczy spojrzeć na jego fantastyczne czterokolorowe grafiki z dema SillyThings.

    >Zatem powodzenia agendowe chlopaki! :)

    Dzięki :).

    *niespodziewane - np nowa grafika od Dracona :), co Ty na to?

    @Pin - chętnie skorzystamy z pomocy w testowaniu, oczywiście jeśli będzie co testować ;).

    @Insert - trzymam za słowo, lepiej już na wszelki wypadek zacznij pisać artki :).

    @Cobra - River Raid, rządzi (i dobrze :)) dzięki Tobie, bo to Twoja votka ostatecznie "zepchnęła" Crownlanda z pierwszego miejsca :).

    @Andys - pisz na chartari <@> gmail.com.

    @Dely - Wielkie dzięki, pozbawiłeś mnie tym samym argumentu, o dyskryminacji Chartari :), aha znasz już może datę premiery #2, przydałoby się, żeby autorzy zina też ją znali ;D.
    • 37: CommentAuthorw1k
    • CommentTime8 Mar 2011
     
    hm, i dont know im right, but chartari #1 work not currently on real HW..
    • 38:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime9 Mar 2011
     
    Piesiu. sie zrobi, jakby kiedys nastapil deadline to prosze skrobnij do mnie e-maila z przypomnieniem, tak bedzie najlepiej :)
  3.  
    Przepraszam, ale apropo narzekań na odzew i małe zainteresowanie akietą – toczka w toczkę to samo pisali twórcy magów (zarówno dyskowych jak i papierowych) już w połowie lat 90., kiedy scena była kilkanaście razy liczniejsza i kilkadziesiąt razy bardziej aktywna. Stękanie uważam za nieuzasadnione zatem.

    Poza tym nie powinniście narzekać na małe zainteresowanie, skoro o nie nie zadbaliście! Nie możecie oczekiwać, że wszyscy ataorwcy będą regularnie się rozpytywać "a nie wyszedł czasem jakiś mag?". Czy tak trudno zadbać o pojawienie się informacji na głównych atarowskich serwisach? Tak, to wy, autorzy, macie o takie rzeczy zadbać. Nie możecie oczekiwać, że ktoś będzie za wami biegał i się prosił o informacje. Pardon, ponoć był jeden taki jeleń, co za darmo biegał za ludźmi i się prosił o informacje na stronę, ale się wykończył psychicznie.
    • 40: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime11 Mar 2011
     
    @W1k - We tested zine on real XE computers with 320kB/1MB RAM, loaded from sio2sd/sio2pc(APE).

    @Insert - Oczywiście, że przypomnę :).

    @Zza_parawanu - Nie wiedziałem, że dla Ciebie to tak istotna kwestia, dziękuję za rady, gdybyś to Ty zbierał votki na pewno zebrałbyś ich całą stertę ;). A poważnie, informacja umieszczona była na dwa tygodnie przed deadlinem, na dwóch najpopularniejszych forach atarowych, oraz na forum c64scene. Na forum AA votka została pobrana 41 razy, na forum AOL podejrzewam była podobna ilość pobrań, na C64scene 18 razy, poza tym ja wysłałem do znajomych ok. 20 mail'i z załączonymi votkami, chłopaki z Agendy też mailowali z ludźmi na ten temat. Z tego wnoszę, że votki pobrało/otrzymało co najmniej 100 osób, to chyba wcale nie taki zły wynik :).
  4.  
    Jak wspomniałem wcześniej – nie każdy regularnie czyta fora.
    A w sytuacji, kiedy poprawiona wersja jakiegoś programu obwieszczana jest "nowinką", trwające prace również, nie rozumiem, czemu o wydanym magu (co jest w końcu rzadką obecnie rzeczą) kompletnie cicho.