atarionline.pl SIO2SD wersja 3.0 RC Wyszła!!! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Apr 2011 zmieniony
     
    Parę dni temu pisałem gdzieś na forum, że ma wyjść na dniach.

    I Wyszła!!! Dzisiaj, w niedzielę 3 kwietnia!

    ->link<-

    Tutaj do pobrania:

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Kto to obecnie montuje i za ile (w tej wersji)?? Bo na ALLedroGo widze tylko jakiegos "Darka..." z oferta po ok. 75 zeta jak na ten moment (aukcja bez "kup teraz")
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Apr 2011 zmieniony
     
    Wreszcie jest! Wielki szacunek i dozgonna wdzięczność. To kawał bardzo dobrej roboty! Teraz niestety muszę iść popracować trochę, ale już wieczorkiem... :)

    ---
    Może warto puścić info na pierwszej stronie AOL?
    ---
    @Dracon - tu masz ->link<- (na samym dole) informację o możliwości zakupu.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    W instrukcji jest napisane, że upgrejdujesz z wersji 2.5 przy pomocy karty SD.

    Cena jest odpowiednio wyważona - lutowanie i testy to trochę pracy jest. Chyba teraz kosztuje to ok 120 zł z wyświetlaczem, ale można i bez wyświetlacza używać.
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    @Dracon - Pigula produkowal, koszt kolo 100zl.

    Co do upgrade to mnie cieszy mozliwosc tworzenia ATR'ow. Wielkie dzieki za ogrom pracy Panowie!
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Apr 2011 zmieniony
     
    Dzienksy panowie za info! Pytalem, bo rozwazam zakup w tym roku, o ile poprawia mi sie warunki mieszkaniowe. ;)
    • 7: CommentAuthorw1k
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    succesful updated :)
    • 8: CommentAuthorXuio
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Rewelacja, wielkie dzieki!
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Apr 2011
     
    Ja jeszcze nie zapdejtowalem, ale wielkie dzieki za prace panowie!
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Apr 2011
     
    A ja mam małe problemy. Opisałam to tu: ->link<-
    • 11: CommentAuthorw1k
    • CommentTime9 Apr 2011
     
    RC2 - ->link<-
    • 12: CommentAuthorJed
    • CommentTime9 Apr 2011
     
    Witam.
    Czy sio2sd po aktualizacji do 3.0 jest kompatybilne z SpartaDOS X ? (wstępne wrażenie, że nie bardzo - brzęczy i buczy i bardzo długo ładuje pliki zarówno spod dos'a jak i z basica).
    Drugie pytanie czy to jest typowe, że po włączeniu kompa z podłączonym sio2sd bez karty w slocie atari przechodzi do basica ?. (wersji poprzedniej uruchamiał się konfigurator sio).
    Trzecie pytanie - po włożeniu karty do slotu i włączeniu kopa wyświetla się komunikat SIO2SD SIMPLE Turbo start or select. do czego to służy ? Czy trzeba trzymać wciśnięty klawisz option ?.
    Próba wgrania micro-spartados z trzema gierkami robbo końćzy się komunikatem Error $94.
    Proszę o info i pomoc.
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    1.Powinno być kompatybilne z SDX. Osobiście jeszcze nie testowałem z tym Dosem. Mało używam SDX-a.
    2.Normalne (oprogramowanie jest mocno zmienione w porównaniu do poprzedniej wersji)
    3.Jakieś procedurki turbo są wtedy ładowane. Czy trzeba trzymać Option? Zależy czy chcesz mieć Basic, czy nie. Znaczenie Option jest takie jakie było zawsze w Atari.

    Jeśli chcesz uzyskać szybko pomoc, to w tym przypadku raczej napisz na tym forum: ->link<-
    Pajero, częściej jest tam niż na AOL. FW 3.0 to świeża sprawa, więc zapewne mało osób będzie Ci w stanie coś tu sensownego odpisać. Raczej wal ze wszystkimi pytaniami do Pajero. Odpowiedzi możesz też szukać na stronie projektu: ->link<-
    Warto przeczytać instrukcję.
    • 14: CommentAuthorJed
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    Jak dla mnie nowa wersja jest trochę zbyt skomplikowana a po za tym przyzwyczaiłem się do sparty tak jak do linuksa ;-). Proszę o informację jak mogę powrócić do poprzedniej 2.5. Pozdrawiam.
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Apr 2011 zmieniony
     
    FW3.0 powinno działać z SDX. Autorzy oprogramowania brali pod uwagę użytkowników SDX'a, bo jest ich sporo i SDX jest mocno rozpowszechniony.

    3.0->2.5
    Nagrywasz na kartę SD plik SIO2SD.BIN z wersją 2.5 i uruchamiasz wgrywanie nowego FW, czyli podobnie, jak przy przejściu z 2.5->3.0. Różnica jest w sposobie uruchomienia upgrade'u (w tym przypadku raczej downgrade'u). Opis masz w tym dokumecie: ->link<-
    • 16: CommentAuthorJed
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    Dzięki za info.
    Mam wersję 4.42 z 25/12/2008 czy to jest SDX ?
    • 17:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    SDX == SpartaDos X
    • 18: CommentAuthorJed
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    Czyli mam SDX. W moim przypadku współpraca sio2sd w ver.3.0 ze spartą SDX jest mało komfortowa. Sparta się uruchamia. ( komputer brzęczy buczy szumi przez pół minuty) a po wpisaniu komendy np. DIR komputer znowu buczy i brzęczy stęka przez około kolejne pół minuty po czym wywala komunikat 148 Unknown file system. Chociaż czasami wyświetli zawartość katalogu. Proszę o info czy to jest tylko problem u mnie czy ktoś ma podobny. Może to jest kwestia ustawień.
    • 19: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    a co masz w config.sys sparty?

    Prawdopodobnie sio2sd jest w highspeed a config sparty nie.

    device SIO /A
    • 20: CommentAuthorstryker
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    • 21: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    Cos tu widze ze sparta wogole bez configu chodzi,
    • 22: CommentAuthorJed
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    Jak mogę edytować plik config.sys
    • 23: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    Przede wszystkim przeczytac link Strykera.
    • 24:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Apr 2011 zmieniony
     
    @Jed, wygląda na to Dely też miał taki sam problem: ->link<-
    • 25: CommentAuthorJed
    • CommentTime10 Apr 2011 zmieniony
     
    Dzięki za info larek. U mnie wyłączenie 7bit mode raczej nie pomogło. Piszę raczej bo straciłem pliki w katalogu. Od pewnego momentu sparta nie wyświetlała zawartości katalogu mimo buczenia i brzęczenia. Powróciłem do ver. 2.5. Tu mi sparta śmiga bez zastrzeżeń. Zaczekam na poprawki. Taka uwaga - zróbcie sobie kopie zapasową karty sd ;-).
    • 26:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Pojawiła się już piąta wersja firmware 3.0. Dostepna jest tu: ->link<-