atarionline.pl Nowy Grafx2 a MacOSX - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Apr 2011
     

    Dracon:

    Hej, niedawno, bo w tym miesiacu, ukazala sie nowa wersja
    Grafx2 ! :)
    Zawiera calka spora liczbe poprawek i uzupelnien.
    Sprawdzilem, ze najnowsza wersja G2F i w/w GFX2 calkiem dobrze wspolpracuja ze soba - mozna np. zdefiniowac w tym ostatnim obszar 160x200, rozmiar piksla 2x1 i pikslowac grafike w ograniczonej (swiadomie) liczbie kolorow, a nastepnie zaimportowac [.gif] do G2F (bez "Resize" i "Smart Colors" ani "Dithering") i podopieszczac. ;)
    Efekt koncowy tego "mariazu" jest calkiem dobry...


    Założyłem nowy wątek, bo oryginalny
    ->link<-
    się rozrósł, a warto to wyeksponować.

    No i najważniejsze dla mnie.

    DZIAŁA NA MACOS X!!!!!
    Hurra!
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Apr 2011
     
    Dzieki za takie wyroznienie... :)

    Dodam jeszcze od siebie, ze w najnowszym Grafx2 warto wlaczyc (domyslnie nieaktywna) funkcje pobierania aktywnego koloru prawym klawiszem myszy. Super sprawdza sie to w praktyce, tych co piksluja duzo pewnie przekonywac nie trzeba... :)
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Apr 2011
     
    Środkowy przycisk myszy (kółko) działa jako zoom on off, a kółko jako +-zoom. Dla pikslujących też jak znalazł.
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Apr 2011
     
    Powtórzę się w tym wątku - brakuje mi w tym programie wypełniania gradientem dowolnego kształtu we floodfill.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Apr 2011
     
    A skoro są w tym programie layery, maski itp, nie da się jakoś tak, jak w photoshopie? Tak tylko pytam, jeszcze ten program mnie trochę onieśmiela.