atarionline.pl Przeróbki Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlukic
    • CommentTime15 May 2011
     
    Witam

    Czytam o przeróbkach różnego rodzaju.Sorki jestem ciemny w tych sprawach a chciał bym ożywić moją atarynkę.
    Czy znajdzie się ktoś kto podejmie się przerobienia atarki mojej??
    Powiem tak mam atari 65 i 130 i chyba 800 leży gdzieś gry można zciągnąć z tej stronki tylko trzeba by było jakoś to uruchomić pamięć rozszerzyć itd.
    Prosił bym o jakieś sugestie i propozycje.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 May 2011
     
    Lotharek zajmuje się takimi sprawami - ->link<-
    • 3: CommentAuthorBluki
    • CommentTime15 May 2011
     
    Jaka płyta jest w 130XE - na 4 kościach pamięci czy na 16? No i czy utrzymasz lutownicę w ręku? :)

    Jeśli chcesz używać do gier to 130XE Ci wystarczy (z małymi wyjątkami) i z czego chcesz te gry wczytywać, czyli jakie masz peryferia.

    Trochę informacji, na początek znajdziesz też w dziale "Sprzęt/Hardware" - strona główna na dole po prawej.
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 May 2011
     
    ale zeby cos zaladowac potrzebujesz SIO2SD, ktore nad innnymi rozwiazaniami ma przewage ta ze:
    -nie potrzebujesz pc wlaczonego rownoczesnie (np. sio2pc)
    -zadziala z kazdym atari - inne dzialaja z kazdym atari pod warunkiem ze ... :)
    -z sio2sd zaladujesz kazdy program co w przypadku innych rozwiazan nie jest takie pewne
    • 5: CommentAuthorBluki
    • CommentTime15 May 2011
     
    SIO2SD też ma ale. Używa złącza szeregowego, a więc szybkością transmisji nie zachwyca...
    Ale nie ma, przynajmniej na razie, rozwiązań idealnych. :)
    • 6: CommentAuthorlukic
    • CommentTime16 May 2011
     
    Byłem na stronie Lotharka.Wygląda to ładnie.Czekam na odpowiedź od niego.
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 May 2011
     
    SIO2SD daje 6.5 kb/sek przy HSindex=0 w REALU (12.8 kb/sek czystej transmisji)

    Inna sprawa, że procedurki obsługi SIO na przerwaniach tyle nie wydolą, trzeba używać zamiennika bezprzerwaniowego (piszę z pamięci, nie znam nazw).