atarionline.pl Monitor od ST do XE? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorconrad
    • CommentTime19 May 2011
     
    Czy monitor Atari SM-146 (jak się domyślam od Atari ST) można w prosty sposób podłączyć do Atari XE?
    • 2: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime19 May 2011
     
    Nie.
    • 3: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime19 May 2011
     
    A to ja dokończę pytanie conrada:
    A w skomplikowany sposób się da? :)
    • 4: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime19 May 2011
     
    tak.
    • 5: CommentAuthormarekp
    • CommentTime19 May 2011
     
    ROTFL!
    • 6:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 May 2011
     
    pytanie po co...
    • 7: CommentAuthorconrad
    • CommentTime20 May 2011
     
    Po to by na biurku był elegancki zestaw w jednym atarowym stylu. Pytanie wzięło się stąd iż nie zetknąłem się z informacją iż był dedykowany monitor do Atari produkowany przez Atari. Czytałem o podłączaniu Commodore 1084S (którego zresztą mam ale do A600) co wymaga niewielkich nakładów środków stąd pomysł monitora od ST do małego Atari.
    • 8: CommentAuthormarekp
    • CommentTime20 May 2011
     
    Nie było monitora dedykowanego do małego Atari. (ZTCP były jakieś prototypy, ale na ten temat niech lepiej wypowiedzą się bardziej zaznajomieni z tematem).
    I tak jak padło powyżej, nie da się w miarę łatwy sposób podpiąć monitorów (kolorowego, c/b) od ST do małego Atari.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2011
     
    .. da się w prosty sposób, jednak potrzebne jest do tego VBXE. Temat jednakże należy wnikliwie zbadać, bo istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia karty VBXE 1.x po podłączeniu do monitora od ST - ta wersja ponoć nie ma wstępnych obciążeń na wyjściu składowych RGB. Prawdopodobnie przez ten fakt zjarałem na SillyVenture vbxe podłączając małe Atari do monitora SC1435. Wg tego, co się dowiedziałem należało by zrobić kabelek w którym na składowych siedzą opory po 75 omów :) - lecz, najlepiej by było zapytać jeszcze Candle'a, lub Electrona :)
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 May 2011
     
    Pin, ale sm 146 to mono monitor, a w przypadku vbxe zwieranie r-g-b to nie jest dobry pomysl, no i co z h/v synchro? Szkoda howoryty jak to mawial imc Chowanski.
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2011
     
    .. w sumie, fakt. Pomyliłem typ monitora :)