atarionline.pl Programy niekompatybilne z VBXE... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime17 Apr 2009
     
    Wczoraj sobie wreszcie zmontowałem kabelek testowy do VBXE (rychło w czas, ale zawsze). Udało mi się wgrać rdzeń na nowszy i całość poszła do testów.
    Ponieważ mam wersję od Elektrona w gołej 65XE, postanowiłem potestować programy wymagające więcej pamięci. Wybrałem na początek "Bomb Jacka" i "Crownland". Pierwsze próby - pełne fiasko (na żadnym rdzeniu nie chce działać - mowa oczywiście o rdzeniach "R"). Chwila prób i jest - "BJ" działa bezproblemowo. Niestety, crownland nie wyświetla się poprawnie...
    Tu pytanie do innych posiadaczy VBXE: czy u Was ta gra działa i z jakim rdzeniem.
    Mam pomysł, aby stworzyć listę programów niekompatybilnych z VBXE. Pozwoli to (być może) programistom uniknąć "błędów" przy pisaniu nowego softu - obraz z VBXE wygląda naprawdę wyśmienicie. Chyba się trzeba będzie uśmiechnąć do Candle i zamówić ze dwie płytki do mojego podstawowego sprzętu (dla tych, co nie wiedzą: CAndle z Elektronem (czy na odwrót, sam nie wiem) opracowują nowszą wersję - VBXE2.0 - ma być ona kompatybilna z bieżącą).
    • 2:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime17 Apr 2009
     
    Heh, do listy należy dodać jeszcze "Tempest XTREEM" :(
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 Apr 2009
     
    Crownland u mnie nigdy nie działał, niezależnie czy to VBXE czy gołe 130XE, wyświetla śmieci, ta gra wymaga do poprawnego działania emulatora

    problemów z działaniem programów pod VBXE nie doświadczyłem, BJ zawsze działał, problemy stanowią loadery czy OS-y spod których ładuje się program

    ogólnie Sikor robisz burzę w szklance wody
    • 4:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime17 Apr 2009
     
    TeBe: niekoniecznie. Na mojej 65XE crownload działa doskonale (320KB). Na VBXE są śmieci, jak napisałeś. Tempest z kolei jest ładowany z carta, więc przypuszczam, że są śmieci w kodzie.
    Poza tym - czysta ciekawość. Jak napisałem - urządzonko (VBXE) jest super ;)
    • 5: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime17 Apr 2009
     
    tebe <-- Crownland działa poprawnie na mojej gołej "fizycznej" 130XE bez VBXE. Nie wymaga emulatora do poprawnego działania.
    • 6: CommentAuthortebe
    • CommentTime18 Apr 2009
     
    czyli trzeba stworzyć listę modeli 130XE z którymi Crownland nie działa :)
  1.  
    Na moim gołym 130XE Crowland działa poprawnie. Śmieci widać dopiero podczas uruchomienia gry na sprzęcie wyposażonym w 64kB RAM. Bohater wyświetlany jest prawidłowo natomiast tło to kupa śmieci.
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Apr 2009
     
    Crownland na moich Atari:
    1. 130XE (płyta 4-bit) - działa poprawnie
    2. 65XE (płyta 1-bit), pamięć rozbudowana do 320KB - działa poprawnie
    3. 130XE (płyta 1-bit), pamięć rozbudowana do 320KB - działa poprawnie
    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Apr 2009
     
    Crownland na VBXE z rdzeniem 1.05R dziala , z rdzeniem 105A i 1mb Pasia tez dziala, za to Sparta 4.42 na maxflash cart pod rdzeniem 105R sie wiesza. Pod 105A jest ok.
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Apr 2009
     
    Crownland ladowany z twardego dysku na 65xe z vbxe:


    Crownland i inne u Candle na VBXE:

    ->link<-

    Wrzucilem tez inne filmiki z VBXE w akcji na youtube.
    • 11: CommentAuthorpavros
    • CommentTime24 Apr 2009
     
    Na zdjeciach Candle'a widac, ze sygnal SVIDEO jest nieprawidlowy. Mianowicie do sygnalu luminancji jest zwarty sygnal chrominancji, co objawia sie charakterystycznym zakloceniem. Takie porownywanie sygnaly VBXE ze standardowym SVIDEO jest tendencyjne.