atarionline.pl KAsiarz i Łowca - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime15 Jun 2011 zmieniony
     
    witam mam problem z odpaleniem gier-Kasiarz
    ->link<-

    oraz łowca-
    ->link<-

    w programie Atrilla 1.9 - ładuje ge ładuje dzwiek jak przy wgrywaniu gry z kasecieka i nic sie nie dziele... czy ktoś moze sprawdzić u siebie te pliki?
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Jun 2011
     
    u mnie działają bez problemu, chociaż używam leciwego atari800
    • 3: CommentAuthorBluki
    • CommentTime15 Jun 2011
     
    U mnie na Altirze 1.9 jest OK.
    Masz włączoną opcję "Display"?
    • 4: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime15 Jun 2011
     
    Bluki dziękuje zadziałało!
    • 5: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime15 Jun 2011
     
    no tak na emulatorze zadziaało ale po przerobieniu na vaw zdna z tych gier nie chce działąć na prawdziwym atari:(
    • 6: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime15 Jun 2011
     
    wgrywa obie gry tak do 5:53 sek potem dzwięk podobny do bot error- choć nie do końca i dalej juz cisza gra dalej idzie az na koniec -8.5 min zatrzyma się mp3-ka i nic czarne tło
    • 7: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime16 Jun 2011
     
    ktoś pomoże? jakieś sugestie?
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Jun 2011
     
    Może jest init w środku pliku i nie wyrabia się w przerwie pomiędzy rekordami.
    Sprawdź jakimś analizerem xexów - ja używam binload - unixowe narzędzie.

    Może też jest pociachany xex (wyrzucone zera) - wtedy też może się nie wyrabiać z przetwarzaniem wczytywania pliku.
    • 9: CommentAuthorVidol
    • CommentTime16 Jun 2011 zmieniony
     
    zgadza sie, gry sa spakowane code3 cruncherem'ami i posiadaja init (zmiana ekranu na czarny) i tu jest problem. Podobnie bylo z gra roadrace . Rozwiazaniem jest przepuscic plik to przez jakis kopier ktory dodaje dlugie przerwy jak napotka init, albo napisac procke ktora zasymuluje inita po wgraniu calosc ewentualnie poszukac innej wersji gry :)

    @Lampart_28:pozmienialem adresy ladowania i usunolem inita, sprawdz czy ta wersja Ci sie wczytuje z "magneta", jesli bedzie ok to i lowce przerobie.
    • 10: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime16 Jun 2011
     
    Vidol- geniuszu działa!!!
    możesz mi przerobić jeszcze Łowcę i opisać czy dac jakiś instruktarz prosty jak w przyszłości radzić sobie z takimi problemami
    • 11: CommentAuthorVidol
    • CommentTime17 Jun 2011
     
    lowce przerobie, co do tutka, to nie nie jest taka prosta sprawa.Ogolnie chodzi o to zeby wczytac calosc do pamieci i dopiero pozniej rozpakowywac. trzeba zmienic adresy wczytywania niektorych blokow i na tej podstawie zmienic procke przepisujaca ktora sie wykonywala przy inicie.Na koniec trzeba dodac 6 bajtow ktore to uruchomia czyli jsr <adres inita>,jmp<adres dekompresora>.No i trzeba ustawic w $02e0 adres naszej "procedurki".
    • 12: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime17 Jun 2011
     
    yyyyyyyyyyyyy.yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.yyyyyyyyyy dzieki pojolem w mig:D
    • 13: CommentAuthorVidol
    • CommentTime17 Jun 2011
     
    lowca w wersji kaseciakowej
    • 14: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime19 Jun 2011
     
    Vidol dziękuje dziekuje dziękuję obie gry działają. dziękuję!!