atarionline.pl Tajemniczy Zamkek 2 - feedback - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Jun 2011
     
    ankietka dostępna tutaj ->link<-

    warto dać info zwrotne dla autora
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime22 Jun 2011
     
    Jeśli "Tajemniczy Zamek 2" przeniosłem z PC na dysk Atari 5.25, jako jedną z niewielu gier, to odpowiedź o sens pisania takich gier narzuca się sama.

    PS. Rozumiem, że chodzi o "Tajemniczy Zamek 2", a nie o "Zamkek"?
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Jun 2011
     
    tak, oczywiście Zamek Bluki, przepraszam za tę literówkę.
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Jun 2011
     
    Dziwi mnie nieco że autor zastanawia się nad tym co tworzy.
    • 5: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Jun 2011
     
    W sumie to racja.
    • 6: CommentAuthorBluki
    • CommentTime23 Jun 2011
     
    Może autor zastanawia się czy warto angażować czas i siły w pisanie tego typu gry. Może lepiej napisać coś innego, co będzie się cieszyło większym zainteresowaniem.
    Ja podtrzymuję to napisałem wcześniej. Może gry przygodowe nie są bardzo popularne, ale mają swój klimat, i od czasu do czasu przyjemnie jest w takową pograć, zwłaszcza gdy jest to nowa, ciekawa gra.
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Jun 2011
     
    Niech sam podejmie decyzję czy chce robić coś co ma się cieszyć większym zainteresowaniem czy nie.


    Ja teraz zrobiłem grę, która miał nie cieszyć się dużym zainteresowaniem, co "oryginalnie" skomentował Nosty na party: jak się tu strzela ;)

    Aż się chce powiedzieć "to misja ratunkowa" :P
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Jun 2011 zmieniony
     
    Niech tworzy!! Za duzo strzelanek czy logicznych (kto pamieta w latach 90. zeszlego wieku prawdziwy zalew podobnych do siebie "lamiglowek"?) nie wplywa dobrze na "rynek" maloatarowy. Dobrze, ze od czasu do czasu pojawiaja sie gierki innego rodzaju, jak ta strategiczna Ilmenita. Wprawdzie jakos sie do niej nie przekonalem, bo nie jestem milosnikiem tego typu produkcji, ale doceniam starania. :)

    A wracajac do przygodowek, to podstawa jest dobry, logiczny i ciekawy scenariusz. Bez tego ani rusz!
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Jun 2011
     
    Nie będę oryginalny: Niech tworzy !;)
    • 10: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 Jun 2011
     
    "Ja teraz zrobiłem grę, która miał nie cieszyć się dużym zainteresowaniem, co "oryginalnie" skomentował Nosty na party: jak się tu strzela ;)"

    Alez, jak mozesz TDC! Zdecydowanie zaprzeczam.
    Tzn rzeczywiscie taka byla moja pierwsza reakcja kiedy doszedlem do joya, ale to chyba naturalne przy grze, ktora z wygladu przypomina strzelanke.
    A zaprzeczam jakoby moj okrzyk byl krytyką bądz oznaczal ze gra "miala sie nie cieszyc powodzeniem"!
    Twoja gra akurat podobala mi sie co wyrazilem na votce.

    PS. Choc strzelanie by sie przydalo ;D
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Jun 2011 zmieniony
     
    Nie o to tu chodzi. Gra miała być w założeniu odwrotnością grywalności gry z zeszłego roku, co w wiadomy sposób spowoduje mniejsze zainteresowanie itp. Już od początkowego zamysłu gra nie miała mieć strzelania, jednak potem bardzo poważnie zastanawialiśmy się nad dodaniem. Jednak ja stwierdziłem że jak się do tego doda strzelanie to będzie to już prawie klon River raida - więc to nie ma sensu ;)

    A co do Twojego stwierdzenia na party to prawidłowo zostało zrozumiane, ja je przytoczyłem bo przypominałeś wtedy G. Lucasa, któremu uruchomiono Rescue on Fractalus i też się zastanawiał dlaczego nie strzela ;)
    • 12: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime26 Jun 2011
     
    Przygodówek, zwłaszcza po polsku nigdy za wiele.
    Czekam z niecierpliwością więc nie obijać się :)
    • 13: CommentAuthormuffy
    • CommentTime27 Jun 2011
     
    Napisałem tam, to napiszę też i tu.
    Jako zagorzały fan adventurek i tekstówek (w szczególności tych z najprostszym engine) jestem w stanie rzec tylko:
    - Proszę o więcej ! :)
    • 14:
       
      CommentAuthorbobikowoz
    • CommentTime22 Aug 2011
     
    Pytanie związane z aktualizacją:
    "4. Możliwość rozpoczęcia gry na nowo bez wczytywania po zakończeniu (dobrym i złym)."

    Gra posiada 2 różne zakończenia zależnie od sytuacji w lochu, czy śmierć jest uznawana za złe zakończenie?

    Chyba nagram longplay na YouTube z tej gry ;)
    • 15:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime22 Aug 2011
     
    Czy problem ten występuje również w wersji 1.1, dostępnej m.in. tutaj: ->link<- ?
    • 16:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Aug 2011
     
    no to dawaj longplay'a :)
    • 17:
       
      CommentAuthorbobikowoz
    • CommentTime22 Aug 2011
     
    • 18:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Aug 2011
     
    heh, dzięki:)
    • 19:
       
      CommentAuthorbobikowoz
    • CommentTime24 Aug 2011
     
    Proszę :)