atarionline.pl Ankieta: najlepsza polska gra na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Jul 2011
     
    Założyłem ankietę na najlepszą polską grę komputerową.

    Z zaskoczeniem przyznaję, że już mamy lidera.
    A co sądzicie w tym temacie ?

    Zachęcam do głosowania i komentowania;)


    ps.
    - Można głosować na własne gry
    - Tu na forum można głosować na gry niewymienione w ankiecie
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Jul 2011
     
    Crownland, gra która przebiła klasykę.
    W czasach świetności A8 w Polsce nie przyjęła by się jednak, ze wzglęu na wymagania (128 KB).
    Ale i tak jest rewelacyjna.

    Gra rewelacyjna to taka, która zachęca do grania osoby nie związane z retro, 8 bit i Atari wcale. Które jak ją zobaczą zaciskają zęby i mówią półszeptem - zagrałbym. Crownland takie właśnie jest.....
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Jul 2011 zmieniony
     
    Zapomniałem podkreślić, że pod pojęciem polska gra komputerowa, mam na myśli gry, które zostały wydane (czyli stare). W odrębnym głosowaniu wyłonimy gry niewydane ;)

    Chodzi mi tu głownie o charakter historyczny, jeśli gra nie została wydana to nie miał nikt okazji się z nią zapoznać itp. Dzisiejsze gry to już nowa epoka, którą z kolei będziemy wspominać za 20 lat ;)

    Ale nie ucinam dyskusji, piszcie tutaj o dowolnych grach na Atari, jak je rozumiecie, które są ważniejsze, jakie powinny być wznowione, wydane dziś itp.
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Jul 2011 zmieniony
     
    No to masz - nieco niedoceniony w przeszlosci:

    ->link<-

    Niemal amigowa jakosc grafiki i mistrzostwo w wykorzystaniu kolorowego trybu znakowego. Do tego mila dla ucha muzyka Trenera. I nie za prosty jak niektore inne odmiany Arkanoida. :) Szkoda, ze autor nie zrealizowal kolejnych planowanych gier, np. komputerowej adaptacji "Labiryntu Smierci". :(
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Jul 2011
     
    YOOMP!

    Polska gra. Została wydana. I jest stara ;)

    • 6: CommentAuthormac
    • CommentTime5 Jul 2011
     
    wiem, że wielu popatrzy na mnie dziwnie, ale uważam, że jedną z lepszych polskich gier pierwszej połowy lat 90. była niedoceniona gra z L.K.Avalon pod tytułem: "Neron"
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Jul 2011
     
    No to mnie zaskoczyliście w Technoida i Nerona nie grałem jeszcze - muszę nadrobić zaległości ;)
    • 8:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime6 Jul 2011
     
    Niemal amigowa jakosc grafiki

    No bez przesady. Chyba jakąś inną Amigę widziałeś.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Jul 2011 zmieniony
     
    Jakbym napisal wprost, ze "amigowa", to faktycznie mozna by sie przyczepic. ;P Na tle innych gier "arkanoidowatych" najlepsza albo jedna z najlepszych.
    Poza tym polecam ten watek (post #26) wiec jak widac nie tylko ja tak uwazam. :)
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jul 2011
     
    W tej chwili druga co do wielkości jest opcja "inna", nie krępujcie się piszcie tutaj jakie gry macie na myśli, bo inaczej będziemy mieli niedoinformowanie statystyczne.
    • 11: CommentAuthorBluki
    • CommentTime7 Jul 2011
     
    Głosowałem na "inna" mając na myśli TECHNOID. Może dlatego, że lubię dobre arkanoidy.

    Trudno wybrać jedną grę. Może należałoby głosować na trzy, bez wyróżnienia, czyli każda 1 pkt? Dorzuciłbym wtedy INCYDENT i A.D. 2044 albo CYWILIZACJĘ, chociaż w tą ostatnią zbyt długo nie grałem.
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Jul 2011
     
    Dzięki za info w imieniu naszej ogólnej wiedzy o Atari ;)

    Doskonale Ciebie rozumiem, kiedyś ktoś w wywiadzie zapytał się mnie jaka gra jest najlepsza (i to nie na Atari a ogólnie) - też nie potrafiłem odpowiedzieć na to pytanie ;)

    Może pomyślimy następnym razem jak pojawi się Kaz i uruchomimy podobną ankietę aby jeszcze dogłębniej zbadać ten temat.
    • 13:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime18 Jul 2011
     
    Ja zagłosowałem na Freda, chociaż Tanks też w moim typie :)
    • 14: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime18 Jul 2011
     
    używając terminologii kolarskiej, u mnie na finiszu dojeżdża samotny uciekinier Robbo z przewagą 34,05 sek. nad doskonałą trójką starych wyjadaczy, którzy prawie jednocześnie wpadają na metę po zaciętej walce: A.D.2044, Fredem i Lasermanią...
    • 15: CommentAuthormitchel
    • CommentTime21 Jul 2011
     
    Z mojej strony zdecydowanie Fred (i jak widać po wynikach to nie tylko mój faworyt:) Była to jedna z pierwszych gier, którą ukończyłem nie wyłączając atarynki przez kilka dni. Chociaż Miecze Valdgira też miały swój klimat (ale tylko cz. I).
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jul 2011
     
    jak dla mnie to zależy z jakiego okresu ,więc 1 Misja bardzo grywalna i bodajże pierwsza polska gra tak dopracowana i dobra graficznie ,Tactic stary pomysł w nowym wydaniu i superowa muzyka/grywalność ,Rockman bardo dobra muzyczka ,wysoka grywalność ,
    Z nowości YOOMP i Crovnland na równi więc rzućcie monetą .

    Dobrze by było gdyby każdy zrobił własne top 20 , wtedy można by porównać i ustalić średnią co automatycznie wyłoni zwycięską grę .