atarionline.pl Maxflash 8mbit Flash Cartridges - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorScalak
    • CommentTime18 Jul 2011
     
    mail od Stevena:
    Hi,

    Thank you very much for your order. These items will be shipping out to you
    today by USPS Air Mail service. If you have any questions or concerns please
    let me know. :-)

    Thanks!

    Steve
    • 2:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime18 Jul 2011
     
    SH został wydany w taki sposób, by móc uruchomić go na Atari XL/XE. Nie były dla mnie zrozumiałe narzekania, że cartridge jest drogi i trudno dostępny. Wystarczyło upolować promocję i złożyć ofertę hurtowego zakupu dla większej ilości chętnych. Od czego forum i internetowe zakupy?

    Dzięki Scalakowi, który zamiast narzekać zrobił co trzeba mamy SH na atariki. Myślę też, że gdyby nie ten fakt Nosty także zająłby się wersją SH na SIC. To następny człowiek, który zamiast narzekać, jak my wszyscy, robi co trzeba.

    @Scalak Myślę, że na Głuchołazach piwa Ci nie zabraknie...

    Dzięki!
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Jul 2011
     
    Dokładnie!!!
    -Nie mogę się doczekać jak pogram w SH na głuchołazach!
    • 4: CommentAuthorLex
    • CommentTime18 Jul 2011
     
    @adv: Czyli ta akcja w gruncie rzeczy "tylko po to"(1) zeby móc sobie pograć w SH? :) No to nie dziw że tyle osób to kupiło. Dziw tylko że ktoś się aż tak bardzo napalił by w to grać(2). ;)


    1) tak, wiem, uogolnienie
    2) tak, wiem, są różne gusta i guściki
    • 5: CommentAuthorScalak
    • CommentTime18 Jul 2011
     
    @Lex - w moim przypadku SH nawet tam nie wgram :))) więc nie tyko po to. Dla mnie to genialna alternatywa dla SIO2SD. Mamy dzięki sprzętowcom tyle alternatyw magneciaka czy stacji, że jest w czym wybierać. Osobiście na pewno będę się jeszcze orientował w sprawie twardziela w maluchu.
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime19 Jul 2011 zmieniony
     
    ->link<- Starsza szczegółowa dokumentacja i pierwsza wersja softu - polecam dla zaawansowanych
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Jul 2011
     
    A tym czasem na A.Age okazało się, że SH nie działa na każdym MaxFlashu, wypowiedź autora SH (Sheddy):

    Oops :| It hadn't occurred to me that there could be versions of the 8mbit carts that started in different banks. I'd assumed the jmp straight to bank 0 in bank 127 was just there to make it easier for the Maxflash Studio software to work with both the 8Mbit carts and the 1Mbit carts (which always start in bank 0). I'll see about getting a fix done that can work with both versions.


    No i odpowiedź autora MaxFlasha:

    Ok, I am rebuilding all of the 8mbit cartridges I have in stock before any more go out.

    There are a few recently manufactured 8mbit carts out now that will start in bank 0x00 instead of 0x7F. This is not an issue with programs/menus created with the Maxflash Studio software, as it will handle start in either bank 0x00 or 0x7F.

    However, programs that expect bank 0x7F at startup will not work and crash on startup. Those cartridges will need to be exchanged for new ones, or the programs patched to work with startup in bank 0x00.

    I have tracked down the problem to a change in the 22V10 used. I didn't notice it in FQA because the carts work perfectly fine with Maxflash Studio generated software. Sorry guys.

    Once I have rebuilt all the carts in stock and those still boxed up waiting for the post office I will report back again as I will be testing all of them with SH to make sure the issue does not crop back up.

    If you are holding one or more of these carts and want them exchanged, please contact me at classics@atarimax.com and I will arrange it for you.


    Ciekawe czy dostaniemy MaxFlashe już z poprawką, tak czy inaczej, już pojawiła się chyba spatchowana wersja SH obchodząca ten problem ;-) Więcej tutaj: ->link<-
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Jul 2011
     
    nie wiem z jakiej dostawy mam maxflasha 8 ale sh chodzi normalnie... a zeby nie bylo kolorowo to powiem ze na emulatorze ta gra wyglada jednak lepiej :/
    • 9: CommentAuthorScalak
    • CommentTime28 Jul 2011
     
    no i wielka D z Głuchołazów... jeszcze nie doszły... mam nadzieję, że celnicy nie położyli swoich łap na towarku...
    • 10: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime28 Jul 2011
     
    To niedobrze i miejmy nadzieję że nie. Jak coś to wysyłkę do Wawy wybieramy grupową do jednej osoby i mam nadzieję że inni też się ze mną zgodzą.
    • 11: CommentAuthorScalak
    • CommentTime28 Jul 2011
     
    stryker a do Ciebie doszły?

    Gzynio będziemy się martwić jak jednak położą...
    • 12: CommentAuthornosty
    • CommentTime28 Jul 2011
     
    Ano wlasnie... obawiam sie, ze jesli na "custom declaration" czy jak sie toto nazywa, nadawca wpisal wartosc 500USD, a w srodku jest 25 identycznych przedmiotow, to na 95% zatrzymali. Cla nie ma, ale VAT 23% jest nie do wygrania.
    W razie czego sluze porada co trzeba napisac do urzedu celnego.
    • 13: CommentAuthorstryker
    • CommentTime28 Jul 2011
     
    Do mnie tez jeszcze nie przyszły :-)
    Więc jest jeszcze nadzieja ze nic nie dowalą ...
    ALbo Stive wysłał je kilka dni później "bo musiał je poskładać" ;d ;p
    • 14: CommentAuthorstryker
    • CommentTime1 Aug 2011
     
    Carty doszły ... właśnie odebrałem je z poczty...
    Stivie jest dobry w wypelnianiu deklaracji...Cn22..
    Jak ostatnio kupowałem APE to wysłął mi płyte i w deklaracji było "DC CABLE" 10$ .... teraz przy 5 cartach to samo ;-)
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Aug 2011 zmieniony
     
    Fajnie... rozumiem, ze je "naladujesz" wiadoma gierka - przed dostarczeniem Pomorzanom? ;) Oby to byla ta dobra partia maxflashy, bo cos tam bylo niby nie tak z ich czescia...
    :|
    • 16:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Aug 2011
     

    stryker:

    Carty doszły


    Świetnie :)

    Jak potrzebny jest mój adres, to daj znać.
    • 17:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 Aug 2011
     
    No to teraz czekamy czy dojdą do Scalaka ;-)
    • 18: CommentAuthorScalak
    • CommentTime1 Aug 2011
     
    obawiam się, że w naszym przypadku będzie gorzej - VAT... poczekamy zobaczymy...

    Montezuma kupił ten 5cio-pak w połowie czerwca... doszedł bodaj dziś... w Niemczech dojechali Go Vacikiem...
    • 19: CommentAuthorstryker
    • CommentTime1 Aug 2011
     
    Dracon naładujesz sobie sam :-)
    Larek twój adres mam więc jutro poleci...
    Ogólnie poczta amerykańska ma problem z polskimi ogonkami w adresach ....wie ktoś czemu ?
    • 20: CommentAuthorBluki
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    Mają duże kłopoty finansowe i nie mogą zainwestować w nowoczesny sprzęt. Dlatego mają problemy z ogonkami. Chyba.
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    Jaki nowoczesny sprzęt? Ja tam ogonki do liter mogłem bez problemu drukować mając Atari. 25 lat temu! ;)
    • 22: CommentAuthorScalak
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    przyszło... pisemko z Urzędu Celnego... jeśli ktoś chce zrezygnować z zakupu ze względu na zwiększający się koszt nie ma problemu oddam kaskę.
    • 23:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    A o ile wzrośnie cena sztuki pod podreperowaniu sobie budżetu przez powyższych?
    • 24: CommentAuthorScalak
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    jak tylko się dowiem dam znać.
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Aug 2011 zmieniony
     

    stryker:

    Dracon naładujesz sobie sam

    No bez jaj, w końcu to Ty jesteś elektronikiem scenowym i odpowiednie narzędzia posiadasz w przeciwieństwie do mnie... :|

    Odezwij się mailem do mnie (w atariki masz też namiar), to się może jakoś dogadamy... ;]


    Ogólnie poczta amerykańska ma problem z polskimi ogonkami w adresach ....wie ktoś czemu ?

    Pewnie nie maja u siebie włączonej obsługi polskich "znaczków", czy to aż tak dziwne? :P
    • 26: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    Stryj,
    Naprawdę nie każdy potrafi "naładować" sobie sam, dla Ciebie to chwila i browarek będzie za naładowanie :)
    • 27: CommentAuthorBluki
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    larek, na Atari mogłeś, ale na pececie 25 lat temu, to już nie było taki proste ;)
    • 28: CommentAuthorstryker
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    AS , Dracon.... te karty są dla "głąbów" ;p wiec kazdy sobei z tym poradzi... i elektronik do tego nie jest potrzebny.... tak wiec szukajcie kogos innego ;p
    • 29:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    Stryker ma rację, na Atari Age w wiadomym wątku o SH jest do ściągnięcia ATR flashujący carta. A jak ktoś kupuje MaxFlasha, to musi się liczyć z koniecznością przenoszenia danych pomiędzy PC a Atarką ;-)
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Aug 2011 zmieniony
     
    @Jacques:
    najwyrazniej sprawdza sie tu powiedzenie, ze "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia". :> Zapewne Ty i Stryjo macie te wszystkie najnowsze wynalazki spod znaku "SIO2SD" itp. Ja akurat nie, a moje stare SIO2PC juz nie styknie m.in. z racji braku pewnego zlacza w moim obecnym PC. I chwilowo nie rzucam sie na te rzeczy (na ALLEDROGO tez tego nie widac...).

    Hehe...
    Czy mam rozumiec, ze SIC! jest dla "pałerjuzera" a maxflash dla "głąba"? :D Cos jak analogia MyIde do KMK2.0 ?!? :P
    • 31: CommentAuthorstryker
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    JEzeli kupiles/liscie tego carta tylko do tej jednej gry to dla mnie "debilizm" ;]
    • 32:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Aug 2011 zmieniony
     
    Nie, wiekszym byloby kupienie SIC! bo ma ladna naklejke i melodyjki - a nie uzywanie go na co dzien. ;) Jak na razie chyba tylko PIN jest najdociekliwszym (beta)testerem.
    Natomiast co do maxflasha - do gier nada sie pewnie lepiej, z tego co sobie pobieznie czytalem. :) A jak nie, to przeciez zawsze mozna go pozniej komus jeszcze opylic.
    BTW. Wkrotce sie do Ciebie odezwe.
    • 33:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Aug 2011 zmieniony
     
    Ja przepraszam... Ja też ostro SIC!a trenowałem/trenuję/potrenuję... Czyli testuję :-)
    A co do braku urządzeń SIO2... To faktycznie w tym momencie masz kłopot, żeby używać takich rozwiązań jak te carty bez tego :-/ I bynajmniej nie nazwałbym kupna MaxFlasha dla tej gry tak jak Stryker... Każdy używa i kupuje w takim celu, w jakim mu pasuje.
    • 34:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    Stryker, cart właśnie do mnie dotarł. Dzięki!
    • 35: CommentAuthorstryker
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    Larek daj znac czy dziala...
    Dracon trza bylo sobei wziasc wersje USB ;p
    • 36:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    Oczywiście, pierwsze co, to wrzuciłem Space Harrier i... w to się da grać! Na TV LCD Funai, do którego mam podłączone moje Atari obraz jest znakomity. Nic nie miga! Grafika jest stabilna! Nawet obrazek tytułowy, na który tak narzekałem, jest całkiem znośny.

    Podsumowując - dobry zakup :)
    • 37: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    Dzieki Larku, juz sie nie moge doczekac widoku Space Harrier na moim starym Panasonicu 21" s-video z Atari 800XL ;)
    • 38:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    Telewizory lcd niwelują przeplot, więc może się okazać, że w tv z kineskopem może nie być już tak dobrze.
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Aug 2011
     
    I co tam, już coś wiadomo? Ile należy dopłacić do MaxFlasha biorąc pod uwagę cło (i wysyłkę w obrębie PL, bo Głuchołazy minęły :-) )?
    • 40: CommentAuthorScalak
    • CommentTime5 Aug 2011
     
    @Jacques - jak pisałem jestem w stadium celnym. Konkretnie poprosili o stosowne dokumenty. Wysłałem je via mail (dzwoniłem czy można) z prośbą o podanie kwoty do przelewu. Do teraz cisza. Rano zadzwonię, może mogą sprawdzić na jakim ta przesyłka jest aktualnie etapie.
    • 41: CommentAuthorScalak
    • CommentTime5 Aug 2011
     
    Dzwoniłem. Dokumenty przekazane urzędowi celnemu - przesyłka czeka na odprawę celną co twa różnie od dnia w górę...
    • 42: CommentAuthorScalak
    • CommentTime8 Aug 2011
     
    lekko podq... zadzwoniłem ponownie z pytaniem co jest z przesyłką i... wysłali do mnie dzisiaj...
    • 43:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Aug 2011
     
    Wysłali carty? Czyli, że niby bez opłaty? ;-)
    • 44: CommentAuthorScalak
    • CommentTime8 Aug 2011
     
    ha widzisz też mnie to zastanawia bowiem prosiłem o płatność przelewem :)
    • 45: CommentAuthornosty
    • CommentTime8 Aug 2011
     
    oj Scalak - nie ma sie co zastanawiac. Przeciez Ci napisalem ze nie ma co dzwonic i kombinowac. Zawsze wysylaja za pobraniem.
    • 46:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Aug 2011 zmieniony
     
    No to jesteśmy w punkcie wyjścia i czekamy na informację o dopłacie ;-)
    • 47: CommentAuthorScalak
    • CommentTime8 Aug 2011
     
    nosty - mnie poinformowali, że można też przelewem
    • 48:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime9 Aug 2011
     
    No to nieźle, poinformowali, że można przelewem a i tak wysłali bez pytania za pobraniem? ;-)))
    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Aug 2011
     
    2x Cię skasują ...
    • 50: CommentAuthorScalak
    • CommentTime9 Aug 2011
     
    Doszły. Policzyli sobie tylko Vacik (oczywiście pobraniem).
    58,82 * 1,23 = 72,35 PLN za sztukę

    Proszę o dopłatę osoby, które już wpłacały 13,53 PLN/szt.
    Oczywiście jeśli ktoś chce zrezygnować również proszę dać znać.

    Jutro rozpocznę wysyłki.