atarionline.pl Rozszerzenie pamieci - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorprince80
    • CommentTime15 Aug 2011
     
    Witam
    czy istnieje jakies rozszerzenie pamieci do Atari 65XE ktorego nie trzeba lutowac (cos w stylu 1064 do 600xl) bo chcialbym aby komputer pozoztal w ze sie tak wyraze "dziewiczym" stanie ;)
    • 2: CommentAuthorJed
    • CommentTime15 Aug 2011 zmieniony
     
    Na stronie głównej w dole w Sprzęt/Hardware - Podwójna pamięć na cartridgu opisane to jest przez Zenona (RAM-CART). Chyba można to u niego zamówić.
    • 3: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime15 Aug 2011 zmieniony
     
    Nie ma, wszystkie wymagają ingerencji lutownicą ->link<- Jeżeli mowa o rozszerzeniu do 1MB
    • 4: CommentAuthorprince80
    • CommentTime15 Aug 2011
     
    hmm
    RamCart a czy to dziala jak standardowe rozszerzenie?tzn. jest zgodne ze 130 xe ?
    • 5: CommentAuthorJed
    • CommentTime15 Aug 2011
     
    Myślę, że jest zgodne. Niestety nie posiadam takiego - zapytaj u źródła lub być może ktoś ma i napisze.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Aug 2011
     
    Łomatko. W żadnym względzie Ramcart NIE jest zgodny z rozszerzeniem 130XE!
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Aug 2011
     
    ... ludzie, jak coś piszecie, to najpierw uprasza się o potwierdzenie swoich twierdzeń choć by i informacjami z gógla ;)- .. bo zamiast pomóc można zaszkodzić :D
    • 8: CommentAuthorJed
    • CommentTime15 Aug 2011
     
    Zenon opisuje budowę kartridży na stronie link ->link<- Przeczytałem kiedyś ten opis (w tym Ram_CART)i nie doczytałem się aby seria 130XE była wyłączona. Stąd moja sugestia, że RAM-CART jest zgodny ze 130 XE.
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 Aug 2011
     
    Hahaha... ale gra słow :D Prince80: czy Ty chcesz mieć karta z ramdyskiem, czy atari z większą pamięcią, zgodne z roszerzeniem pamięci w 130XE (via MMU) ?
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 Aug 2011
     
    a oto wynik mojego przeszukiwania sieci - chyba mniej inwazyjnego nie ma: ->link<-
    • 11: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime16 Aug 2011
     
    Ale to jest rozszerzenie do serii XL które ma złącze PBI, a kolega pytał o rozszerzenie do serii XE, a dokładnie do 65XE.
    • 12:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 Aug 2011
     
    Kurcze, zapomniałem :-) No to mamy problem - spotkał się ktoś z przejściówką PBI->CART+ECI ?
    • 13:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime16 Aug 2011
     
    W swoim czasie Pasiu robił takie dla interfejsu IDEa: ->link<- (trzecie zdjęcie od góry).
    • 14:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 Aug 2011
     
    Tak, znalazłem to też na sieci, niestety jest to out(ECI)+out(PBI), a nie out(ECI)+in(PBI)
    • 15: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime16 Aug 2011
     
    Kiedyś z Simiusem korespondowałem w sprawie prototypów KMK/JZ IDE+ 2.0, min. zadałem pytanie czy można tego ustrojstwa używać w formie przelotki.

    Odpowiedział że w zasadzie tak, ale z jednym drobnym "ale", CART wraz ECI to jednak trochę mniej niż PBI.
    • 16: CommentAuthorprince80
    • CommentTime16 Aug 2011
     
    czyli nie ma co na to liczyc :( szkoda

    choc gdzies mi sie obilo o uszy 320 xe ??
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Aug 2011
     
    ... wystarczy napisać do Lotharka i zamówić bardzo ładnie wykonane rozszerzenie do dowolnego XL/XE opartego o 1MB simm. Wszystko w smd, płytki profesjonalnie wykonane.
    • 18:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime17 Aug 2011
     
    Pin, NIEINWAZYJNE.
    • 19: CommentAuthorScalak
    • CommentTime17 Aug 2011
     
    hmm... widziałem w Głuchołazach to rozszerzenie lothara i muszę powiedzieć, że wymaga niewiele umiejętności elektronicznych - wlutowanie w miejsce podstawek + kilka kabelków między płytkami... ale lutować jednak trzeba...
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Aug 2011
     
    MaW - wiem, lecz nie wymaga to ingerencji w obudowę (czyt. montowania przełączników), więc jest to wyłącznie czynnik psychologiczny, że tak powiem :P.
    • 21: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime17 Aug 2011
     
    Czy tego szukasz?

    ->link<-