atarionline.pl książki telefoniczne - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorScalak
    • CommentTime26 Sep 2011
     
    czy możecie spojrzeć do szuflad/piwnic itp. w poszukiwaniu starych książek telefonicznych? Tak starych, by były nazwiska wraz z adresami zamieszkania. Z reguły są to te sprzed ~1990.
    Jeśli już znajdziecie i Wam one zbywają to może chcecie sprzedać? Dajcie proszę znać co posiadacie i ile oczekujecie.
    Uprzedzam pytania w stylu "po kij ci to?" - nie tylko Atari człowiek żyje :) choć wydawać by się mogło, że tylko :)))
    • 2:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime26 Sep 2011 zmieniony
     
    Miałem gdzieś zdekodowaną wersję na DVD bodaj z 2001 roku, jakby co.
    • 3: CommentAuthorScalak
    • CommentTime26 Sep 2011
     
    poprzez zdekodowaną mam rozumieć z pełnymi adresami!? Jeśli tak to jakie województwo?
    • 4:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime27 Sep 2011
     
    Jak jutro odpale dysk, to sprawdzę. O ile dobrze pamiętam, to miałem cała Polskę oraz chyba ze 3 oryginały zakodowane ze starych województw. Chyba nawet w formacie MS Access to mam :) Niestety od momentu możliwości przenoszenia numerów i innych akcji od wielu lat pozyskanie takiej bazy jest niemożliwe :(
    • 5: CommentAuthorstreak
    • CommentTime27 Sep 2011
     
    Zdaje sie ze do 1994 roku wszystkie zawieraly adresy tel osob prywatnych.
    • 6: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime27 Sep 2011
     
    Mogą być w opłakanym stanie?
    Mam małopolskę z początku lat 90tych.
    Z lat 80tych chyba będzie mieć coś mój dziadek (ostatnio znalazłem stertę niepożółkłych, nieczytanych dzienników polskich z 1979 roku, porównując to do dzisiejszych gazet dochodzę do wniosku, że żyło się wtedy dużo nudniej ale chyba dużo łatwiej, to tylko taka dygresja, skojarzyło mi się z matką koleżanki, która ostatnio powiedziała jej "czemu jeszcze nie poszłaś do spółdzielni, może Ci już przyznali mieszkanie i czemu nie sprawdzasz skrzynki, na pewno przyszedł nakaz pracy" - cóż, kobieta ubiegłej epoki i najwyraźniej jej beneficjentka)
    • 7: CommentAuthorScalak
    • CommentTime27 Sep 2011
     
    Maćku jeśli kompletne i czytelne to pewnie. Najlepiej podeślij fotkę i podaj proszę cenę.
    • 8: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime27 Sep 2011
     
    Ocho, od dobrze ponad dekady regularnie "stare" książki telefoniczne rodziny i znajomych konczyły u mnie jako wkłady do kulochwytu, a same kulochwyty bardzo szybko jako wkład do pieca hutniczego ;)

    Gdybym tak wcześniej wiedział...
    • 9: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime28 Sep 2011
     
    niestety są poszarpane, może brakować stron ponieważ kiedy potrzebowałem jako dziecko numeru to po prostu wyrywałem potrzebną stronę, bo nie chciało mi się spisywać numeru lub taszczyć książki do aparatu telefonicznego. Ale jak będę u rodziców to zobaczę jak to wygląda, niedługo też odwiedzę dziadka i sprawdzę czy ma coś z lat 80tych.
    • 10: CommentAuthorBartoszP
    • CommentTime5 Oct 2011
     
    Mam Bielsko-Białą z 1996 i 1998/99. Zapytałem na poczcie i się znalazły :-). Pani powiedziała, że tych nowszych nie może dać bo się czasami przydają. Nowsze oznacza 2002 rok.
    • 11: CommentAuthorScalak
    • CommentTime6 Oct 2011
     
    Super pomysł! Muszę spytać na swojej poczcie. Jeśli BB z 96 ma adresy z mieszkaniami to podaj proszę cenę.
    • 12: CommentAuthorBartoszP
    • CommentTime6 Oct 2011
     
    Hmmmm.... ile ? ... Z 1500 wydam trochę :-) ... Tak naprawdę to koszty wysyłki + coś za fatygę ... może na jakiego dużego Guinessa wystarczy ... potrzebuję namiary do wysyłki
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    Maciek, Ty kolekcjonujusz te ksiazki telefoniczne czy po prostu poszukujesz danych w nich zawartych?
    • 14: CommentAuthorScalak
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    Odpisuję Ci Krzyśku w PMce tuż niżej ;)
    Swoją drogą miło Cię znów zobaczyć w akcji po dłuugiej przerwie! Nawet nie sprawdzam od ilu to już nowinek nie widziałem Twojego podpisu...
    • 15: CommentAuthorBartoszP
    • CommentTime2 Nov 2011
     
    @Scalak: dotarła paczka ?
    • 16: CommentAuthorScalak
    • CommentTime2 Nov 2011
     
    Cześć Bartek,
    właśnie odebrałem!!!!
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Nov 2011
     
    Widzialem u znajomej ksiazke opolskiego, chyba z okolic 2000 roku. Tez zainteresowany?
    • 18: CommentAuthorScalak
    • CommentTime9 Nov 2011
     
    Krzyśku jeśli są adresy z numerami domów to oczywiście!
    • 19: CommentAuthordanos
    • CommentTime10 Nov 2011
     
    Nie wiem czy to ważne, ale Ogólnopolski Spis Teleadresowy 1990 cz.3 na Allegro:

    ->link<-
    • 20: CommentAuthorScalak
    • CommentTime10 Nov 2011 zmieniony
     
    @danos - z tego co wiem Spisy Teleadresowe zawierają telefony do firm/instytucji nie uwzględniając abonenta prywatnego... ale dziękuję za cynk dopytam sprzedawcę zwłaszcza, że ilość stron temu przeczy ->link<-
    • 21: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime10 Nov 2011
     
    A czy byłe województwo Tarnowskie Cie się przyda (o ile nie spłonęło już w piecu, chyba 1990 :-)?
    • 22: CommentAuthorScalak
    • CommentTime10 Nov 2011
     
    oczywiście! Jeśli jeszcze masz z miłą chęcią odkupię.
    • 23: CommentAuthorScalak
    • CommentTime20 Nov 2011
     
    hej hej Orle! Spłonęła? Oczywiście nadal jestem zainteresowany.
    • 24: CommentAuthorTEKLA
    • CommentTime24 Nov 2011
     
    moja babcia ma chyba 2 są stare zniszczone POżÓŁKłEigotoweDo CZytania