atarionline.pl Grafika towarzysząca przy ładowaniu kasetowej wersji gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime6 Oct 2011 zmieniony
     
    Przy niektórych grach podczas ładowania pojawiała się często fajna grafa umilająca nam oczekiwanie na grę, niektóre bardzo mi się podobały(Basil, World Karate, Ninja).
    Ktoś wie czy można gdzieś dorwać te obrazki w dużym rozmiarze? Bardzo byłbym wdzięczny.
    Jakie w/g was były najlepsze?
    • 2:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime6 Oct 2011
     
    Nie jest to perfekcyjna metoda i zapewne nie o to ci chodzi, ale w ostateczności zawsze możesz porobić sobie zrzuty emulatorem. Większość gier w bazie posiada te obrazki, tylko ładowanie pliku XEX jest zazwyczaj tak szybkie, że po prostu zwyczajnie ich nie widać. Wszystkie tego typu wersje przerabiam skrzętnie na ATR-y. Po wyłączeniu SIO patcha można je sobie spokojnie oglądać podczas loadingu.
    • 3: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime6 Oct 2011
     
    dzięki... pomyślałem sobie, że może ktoś z forumowiczów ma u siebie na dysku obrazki i chętnie się podzieli ;P
    ponawiam apel o wasze propozycje
    • 4:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    chyba ten wątek troszkę do tego nawiązuje

    ->link<-
    • 5: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    częściowo tak, tyle, że to są małe obrazki....tapety na kompie w dobrej jakości z tego nie zrobię
    • 6:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime7 Oct 2011 zmieniony
     
    O kurczę, dzięki xeen - teraz nawet i ja chętnie skorzystam, jest kilka ciekawych linków.
    odislaw, nawet gdybyś trafił na wersje "oryginalne" prosto od grafika, to i tak byś chyba nie poszalał z tapetą. Te obrazki mają natywnie raczej niską rozdzielczość. A przynajmniej tak mi się wydaje, poprawcie mnie jeżeli się mylę.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    Generalnie znakomita większość obrazków tamtymi czasy powstawała w natywnej rozdzielczości, może z wyjątkiem trybów GTIA. Podobnie jest i dziś, vide G2F. Niestety przy tej wielkości piksli skalowanie/kwantyzacja/dither niezbyt dobrze się prezentują, o ile nie są podrasowane ręcznie.

    Wyjątek potwierdzający regułę: Problem Jasia - jakoś mi się udało sensownie zeskanować aktorów z jakiegoś "filnu", czy innego czasopisma.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2011
     

    odislaw:

    częściowo tak, tyle, że to są małe obrazki....tapety na kompie w dobrej jakości z tego nie zrobię


    Chyba nie rozumiem - chcesz te obrazki w wersji "malarskiej"? Nie wystarczy powiekszone to, co na ekranie?

    jhusak:

    Niestety przy tej wielkości piksli skalowanie/kwantyzacja/dither niezbyt dobrze się prezentują, o ile nie są podrasowane ręcznie.


    A takie moze byc? Rozdzialka 1680 na 1200.
    • 9: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime7 Oct 2011 zmieniony
     
    teraz bomba Kaz!
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    Program XnView, opcja "Zmien rozmiar", tam ustawiasz parametr resamplowania "Najblizsze sasiedztwo", rozdzialke ustawiasz pomnozona przez liczbe calkowita (u mnie bylo 5), pamietasz o zaznaczeniu opcji "Urzymaj proporcje" i gotowe.

    • 11: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime8 Oct 2011
     
    ogromniaste dzięki