atarionline.pl Nowa książka B. Kluski - "Bajty polskie" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorsikador
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    Tutaj linki z informacjami:
    strona autora
    ->link<-

    i

    ->link<-

    Pewnie niebawem więcej info na AOL się pojawi :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2011
     
    Ramos mial podeslac cos juz w niedziele/poniedzialek, ale na razie milczy. Pewnie sie nie wyrabia z wywiadami :D
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Oct 2011
     
    A ja już książkę mam!
    Pewnie nie wytrzymam do jutra i już dziś zacznę czytać :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2011
     
    Prawdodpodobnie bedziesz pierwszym recenzentem tutaj, wiec czytaj uwaznie! ;)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime18 Oct 2011
     
    Czytaj z moją przenikliwością :P:)
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Oct 2011
     
    Poszedłem spać po godz. 2 w nocy... 3/4 książki za mną :)
    Dokończę dziś wieczorem.
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Oct 2011 zmieniony
     
    I już!

    Gdyby nie to, że trzeba było się przespać, to pewnie całość pochłonąłbym za jednym posiedzeniem ;)

    Czytając pierwszą połowę książki miałem wrażenie, że czytam pamiętnik... Swój własny pamiętnik! Widać historia, którą przytoczyli autorzy książki była po części też moją historią. Historią, którą kiedyś, w pewnej części oczywiście, również przeżyłem.
    Inna sprawa, że ciągle miałem wrażenie, iż już to gdzieś czytałem, skądś to już znam. Takie déjà vu jest efektem tego, że w książce jest całe mnóstwo cytatów z czasopism, które w dawnych czasach kupowałem i czytałem od deski do deski. Widocznie gdzieś w pamięci zachowały się strzępy tych przeczytanych artykułów, a "Bajty polskie" tylko wyciągnęły je z otchłani moich zwojów mózgowych :)

    Druga część książki to czasy Amigi i PC. Tu czułem się już trochę obco. To nie mój świat. Nie uczestniczyłem w nim, więc książka w tej części już nie wywarła na mnie takiego mocnego wrażenia, jak jej pierwsza połowa.

    Nie doszukiwałem się w książce błędów. Nie to było moim celem. W oczy rzuciła mi się tylko jedna bardzo drobna nieścisłość, ale nie mam zamiaru o niej wspominać.

    Książkę polecam każdemu, bo to dobra i wartościowa lektura!
    • 8: CommentAuthormicnow
    • CommentTime18 Oct 2011
     
    w świecie Commodore też mają swoje walki: ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Oct 2011
     
    Dzięki Larek - zareklamowałeś pozycję wzorowo!;)

    Ale jeśli do 2 w nocy da się przeczytać większą część książki to lipa :/ Gdyby na SV nie było kompotów i nikt nie przyjechał (:-P) to trzeba by zabrać ze sobą z 20 takich książek :)