atarionline.pl Grafika z Montezuma's Revenge - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorppperkoz
    • CommentTime13 May 2009
     
    Witajcie,
    Chciałbym się trochę "pobawić" oryginalną grafiką z gry Montezuma's Revenge. Czy jest jakiś sposób, aby wyciągnąć oryginalne pliki z grafiką z atr-a? Interesują nie bitmapy z klatkami animacji bohatera i stworków, elementy składowe plansz itp.

    Jeżeli są na to sposoby, to proszę o w miarę szczegółowe instrukcje, nie jestem biegły w grzebaniu w plikach atari.

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

    PPPErkoz
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 May 2009
     
    Skoro nie wiesz, jak grzebac w plikach atr to sadze, ze duzo szybszym sposobem dla Ciebie bedzie zagranie w ta gre pod emulatorem i zrobienie sobie zrzutow z ekranu. Wtedy mozesz sobie nimi dowolnie manipulowac na pececie.
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 May 2009
     
    no wlasnie nie ma odpoiedniego programiku do ripowania grafiki :(
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 May 2009
     
    jeszcze nie ma ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 May 2009
     
    Z calym szacunkiem do tych wszystkich programow do "rypania", ale do automatyzmu wyszukiwania jest im daleko, wiec czesto "reczne" poszukiwania moga byc szybsze.

    Automaty maja tez swoje wady w stosunku do oczu uzytkownika :). Wystarczy, zeby program byl spakowany, co ma miejsce w wiekszosci dobrych produkcji i po zawodach. A nadto uzytkownik musi czesto wiedziec, jakie sa parametry grafiki, zeby program je mogl prawidlowo wyswietlic.
    • 6:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime13 May 2009
     
    @ppperkoz: Możesz spróbować użyć mojego programiku - animacje wyglądają mi na odpowiednie dla fontów, ale nie przyglądałem się temu. Łatwiej wyciąć z xex-a, ale jak masz ATR-a, też daje radę (ATR-a wrzucasz jako zawartość ATRa i już) - ja tak testowo wycinałem z ROBBO. Życzę miłych prób - przykłądy masz w odpowiednim wątku na stronie głównej.
    • 7: CommentAuthorppperkoz
    • CommentTime13 May 2009
     
    Serdeczne dzięki za podpowiedź, biorę się do roboty!
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2009
     
    I jakies sukcesy?
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime7 Jun 2009 zmieniony
     
    Właśnie próbuję rippować mapę montezumy na podstawie pliku mapy z atari8.info - ktoś gdzieś w jakieś nowince polecił program do zamiany grafiki na fonty, niestety nie mogę odnaleźć śladu po tym info - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ? (jak zamienić plik graficzny na zbiór indeksów piktogramów 8x8 pikseli ?)
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime7 Jun 2009
     
    Gdyby ktoś był zainteresowany samemu przekształcić komnaty w zestaw fontów, to mam już mapę pociętą na komnaty - mogę udostępnić
    • 11:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime7 Jun 2009
     
    a i ślepy jestem i nie wiem, w którym kościele dzwoni - Tebe podawał linka na AA ->link<- - zaraz będę testował!
    • 12:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Jun 2009 zmieniony
     
    w załączniku efekt pocięcia mapy z atari8.info

    UWAGA: TO jest plik RAR-a, nie ATR (rara z właściwym rozszerzeniem nie chciał mi przepuścić mechanizm dodawania plików)
    • 13:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Jun 2009
     
    No i jeszcze jedno: dołączam się do PPPERkoza - osoba, która wyciągnęła by animacje z montezumy była by mile widziana!
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jun 2009
     
    Animacje - masz na mysli fazy ruchu bohatera i przeszkadzajek?
    • 15:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime9 Jun 2009
     
    A ja uważam, że to atarowską wersję należałoby poprawić. Bez obrazy, ale "flaszówek" różnej maści, to już jest do urzygu...
    • 16: CommentAuthormac
    • CommentTime9 Jun 2009
     
    "flaszówek" różnej maści, to już jest do urzygu... - tu się zgodzę, ale DOBRYCH "flaszówek" jest bardzo niewiele...
    • 17:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime9 Jun 2009
     
    @Kaz: tak.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jun 2009
     
    Zagralem przez chwile w MR i widze, ze nie ma zbyt wiele tych animacji. Ale trzeba by zrobic zrzuty grafiki wszystko faz i powycinac je - a to juz zmudna i pracochlonna robota. Nie wiem, czy wyciagniecie danych z gry nie bedzie szybsze.
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Jun 2009 zmieniony
     
    Danych do animacji w MR wbrew pozorom trochę jest.
    A program do wyciągania grafiki "się robi" :)
    • 20:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime10 Jun 2009
     
    W mapie Montezumy brakuje wielu plików z ekranami.
    Np. 02.
    • 21:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime10 Jun 2009 zmieniony
     
    której mapie ? "czarne ekrany" w mojej wycinance są wywalone wszystkie - na njawyższym poziomie jest tylko ekran nr. 10

    @Larek: nieźle zaczyna wyglądać, teraz jeszcze kwestia złożenia trójkolorowych spritów ;-)
    • 22:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime14 Jun 2009
     
    Sorry, źle spojrzałem i myślałem, że czegoś brakuje.
    • 23:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime22 Jun 2009
     
    Gdyby ktoś już miał - np. Perkoz ;-) - wyodrębnione animacje, niech da znać.
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jun 2009
     
    To ja w takiej sytuacji tez poprosze, bo chcialem sie temu przyjrzec.
    • 25:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Jun 2009
     
    MaW, Kaz - mail na priv poszedł. Może się przyda.
    • 26:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime24 Jun 2009 zmieniony
     
    Larek, a z tej Twojej "zagranicy" to za miedzę nie przejechałbyś się na piwko ? :D
    Ja nie mobilny jestem i od nas tylko jeden bus kursuje (91 i to po wsiach) - no chyba, że jakiś większy mikrosztabik... w Siemianowicach wiatry ku temu sprzyjające są :-)

    PS. Dostęp do maila będę miał niestety dopiero w domu :(
    • 27:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Jun 2009
     
    Ha, kiedyś w odległych czasach jechałem 91, bo on chyba z Sosnowca do Bytomia kursuje (kursował?). Faktycznie wycieczkowy autobus! Można było nim zwiedzić kawał Polski ;-) A na piwko - bez tego, co w nim najlepsze, bo "ja autem jestem" - chętnie mógłbym kiedyś wpaść. A i może Lotharek by się skusił, bo przecież on też z okolic?
    Jednak najbliższe 2 tygodnie to trochę kiszka, bo zapowiada się ciężka i długa praca... :-(

    Skoro do maila na razie nie masz dostępu, to tylko powiem, że wysłałem wędkę, a nie rybę ;-)
    • 28:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime24 Jun 2009 zmieniony
     
    Hehe, zachęcająca ta wędka :D - dzięki!

    //EDIT: no to czekam na jakiś konkretniejszy termin! Sztabik musi być - może być przy szklaneczce pepsi - jak najbardziej jestem za :-)