atarionline.pl Tempest Extreme - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjury
    • CommentTime13 Dec 2011 zmieniony
     
    Jako że Irata nie ma dostępu do sieci, to chciał abym napisał za niego :D
    W weekend graliśmy w demo Tempest Extreme i pierwsze co skomentowałem jak zobaczyłem tą grę, to dlaczego te struktury się nie ruszają? No i pytanie, czy małe atari miało by szanse ( moc ) aby takiego Tempesta Extreme zrobić z ruszającymi się strukturami tak jak w wersji na Jaguara, oczywiście bez straty obecnej dynamiki? :) Sorki jeśli durne pytanie zadaję, ale mało się znam na 8-bitach.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Dec 2011
     
    Jak impreza jest dobra to się ruszają.
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime13 Dec 2011
     
    ... ale wtedy również synchro szwankuje
    • 4: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime13 Dec 2011 zmieniony
     
    Patrząc na szybkość działania "Star Wars" na A8 (wersja Zeppelin Games) - śmiem wątpić

    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Dec 2011 zmieniony
     
    Faktycznie, obiekty w tej wersji Star Wars ruszają się jak muchy w smole, ale za to starsza wersja SW (Parker Brothers) jest już całkiem żwawa:


    Ja bym nie przesądzał o możliwościach Atari na podstawie tych gier.

    A spójrzmy co tu się wyprawia:
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Dec 2011
     
    nawiasem mówiąc tytuł to: Tempest Xtreem

    moje hakerskie oko mówi:
    Nie to, że się nie da, to jest prosta gierka, mało pamięci, można poszaleć.
    Jednak nie jest to trywialne, i jeśli ktoś by tak zrobił, zebrał by podobne oklaski jak w yoomp! (które też się nie da zrobić, a się zrobiło)
    Wszystko kwestia pomysłu, jak to szybko animować.
    • 7: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime14 Dec 2011 zmieniony
     
    @larek: ta starsze SW jest szybsze bo zamiast grafiki 3D ma zwykłe sprajty, jest ogromna różnica między tymi wersjami.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Dec 2011 zmieniony
     
    Wg mnie można by zrobić szybszą wersję tej gry (na druciakach). Gdzieś nawet popełniony był artykuł o szybkim plocie, który by pomógł w tej grze.

    Oczywiście, samemu też można taki plot wymyślić.

    -- edit 16 grudnia

    Sprawdziłem. Jest tu używany klasyczny alg. bresenhama dość mocno zoptymalizowany. Współrzędne y stawianego punktu są stablicowane, x liczone. Wniosek: klasycznie da się przyspieszyć o parę procent. Niezauważalnie.
    główna pętla ma 90 bajtów, co daje ok. 40 rozkazów 6502 na jeden punkt linii!
    Kod jest do tego stopnia zoptymalizowany, że parametrem jest jeden z rozkazów: dec lub inc, w zależności od kąta linii.
    Dla mnie to kawał dobrej roboty, chociaż jeszcze możnaby parę cykli ukręcić (parę)
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Nov 2013