atarionline.pl Turbo blizzard, zmontowane plytki , ktos chetny? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime9 Jan 2012 zmieniony
     
    Ello, robie plytki turbo blizzard do magnetofonu, robie w sumie sobie ale jak ktos chce to moge popelnic wieksza serie.




    Wymiary 2x2 cm montaz w ca12 czy xc12 to przylutowanie 6 kabli, ktos chetny?
    Cena zmontowanej plytki 20 pln plus 5 pln wysylka.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jan 2012
     
    Przylaczam sie do pytania ro_maza
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime11 Jan 2012
     
    Oj tam, no kompletnie zmontowana plytka,tzn. plytka z czesciami, tylko ja wlutowac do magnetu.Anyway troche mi sie koncepcja zmienila i plytka bedzie wieksza ale od razu tez z turbo 2000.
    • 4: CommentAuthordigisoft
    • CommentTime11 Jan 2012
     
    Ja bylbym chetny na 3 szt.
    • 5: CommentAuthorro_maz
    • CommentTime11 Jan 2012
     
    Potwierdzam - 2 szt
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jan 2012 zmieniony
     
    To i ja poprosze 1 sztuke hybrydy :)

    PS. Mam pytanie dodatkowe - czy plytka bedzie pasowac do XC11?
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime11 Jan 2012
     
    Bez problemow do xc11, 1010, ca12 xc12.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2012
     
    Plytki za 5 zlotych wysylasz z Polski czy Lądka? :)
    • 9: CommentAuthorjerzyw
    • CommentTime12 Jan 2012 zmieniony
     
    Pisze się na 4 szt. Dwie zwykle i dwie na full wypasie.
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime12 Jan 2012
     
    Zaxon, 2 sztuki aktualne. Gdybyś jeszcze wyjaśnił, w którym miejscu do tego podpiąć player mp3 albo co trzeba zrobić, by zadziałało z playerem bez magnetofonu...
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime13 Jan 2012 zmieniony
     
    Ok, dolozylem kso turbo 2000.To to z wtyczka do drugiego portu joya, plytka troche urosla, 3x4 cm. Wyglada to tak:

    ->link<-



    Maw, bez magnetu sie nie obedzie.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2012 zmieniony
     
    Zaxon - linki po prostu wstawiasz, forum samo sobie z nimi poradzi, nie trzeba znacznikow. Zedytowalem Twoj post.

    Znaczniki tylko w takich sytuacjach, opisanych w FAQ:

    ->link<-
    • 13: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime13 Jan 2012
     
    Uff, od 2 lat z tym wstawianiem fotek walcze i zawsze mam problem, poza tym teraz po kliknieciu nie powieksza obrazka i niewiele widac ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2012
     
    Zaxon, bo tu nie trzeba walczyc tylko korzystac! Wstawiasz link do oryginalnej fotki, bez zadnych znacznikow. Na koncu linku oczywiscie format pliku (png, jpg), zeby forum wiedzialo, ze to obrazek.

    Forum samo zrobi miniaturke dopasowujac do rozmiarow forum, a jezeli zdjecie jest wieksze to bedzie mozna na nie kliknac i sobie sciagnac albo powiekszyc.
    • 15: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime13 Jan 2012
     
    a z interfejsem Zenona ?

    • 16: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime13 Jan 2012
     
    No i Kaz tu klasyczny przyklad, teddyboar wstawil schemat, guzik widac a powiekszyc sie nie da,
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2012 zmieniony
     
    Ja nie wiem, jakiej przegladarki uzywasz, ale Chrome powieksza (trzymasz Control i kolkiem myszy), Opera powieksza (klawisz +). A jak za malo, to przykladowo prawy klawisz myszy i "Otworz grafike w nowej karcie" - otwiera sie 1:1. Mozna tez zapisac sobie na dysk i powiekszyc pozniej. Mozliwosci multum.

    PS. Moze zmylilo Cie, ze uzylem wczesniej slowa "miniaturka". Tak naprawde po prostu forum zmniejsza zdjecie przy wyswietlaniu oryginalu. Obrazek na forum to osadzony oryginal, wiec powiekszac go sobie mozesz za pomoca roznych metod.
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Jan 2012
     
    Zaxoniec: prawy klawisz myszy na obrazek i wybierz opcje "zapisz jako" - dziala pod Firefoxem :)
    • 19: CommentAuthorrchwastek
    • CommentTime14 Jan 2012
     
    Ja poproszę o 2 szt.
    • 20: CommentAuthorsikador
    • CommentTime14 Jan 2012
     
    Może zrobimy listę? i każdy się dopisze! następny skopiuje listę i doda się na końcu, łatwiej będzie potem policzyć niż szukać na forum:)

    1. sikador 1 szt.
    • 21: CommentAuthorpan_henryk
    • CommentTime15 Jan 2012
     
    Ja też poproszę o 1 sztukę :)
    1. sikador 1 szt.
    2. pan_henryk 1 szt.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jan 2012
     
    Sikador, to jak juz robisz liste to spisz wszystkich z wczesniejszych postow.
    • 23: CommentAuthorsikador
    • CommentTime15 Jan 2012
     
    Lista zrobiona. Niech zainteresowani sprawdzą liczbę płytek! Chyba nikogo nie pominąłem :)

    1. sikador 1 szt.
    2. pan_henryk 1 szt.
    3. digisoft 3 szt.
    4. ro_maz 2 szt.
    5. Kaz 1 szt.
    6. jerzyw 4 szt.
    7. MaW 2 szt.
    8. rchwastek 2 szt.
    • 24: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime16 Jan 2012
     
    9. QTZ 1 szt.

    Ja w tej chwili używam Turbo K.S.O., które z tego co można przeczytać u Zenona, pierwotnie było zaprojektowane do używania z dowolnym magnetofonem - miało wyłącznie połączenie przez port joystick'a, więc może dałoby się chociaż do tego turbo dodać wejście audio - to by bardzo pomogło przy kopiowaniu przez SIO2PC - które mogłoby być podłączone do portu SIO. Albo może dałoby radę wbudować dodatkowo na tę płytkę interface SIO2PC (jak dla mnie może być w wersji COM), który działałby wraz z turbo - program "Autocopy" potrzebuje podłączenia turbo i stacji równocześnie, gdyż kopiuje pliki blok po bloku.
    • 25: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Jan 2012 zmieniony
     
    Moge dodac sio2pc do plytki, ale w wersji USB. Kto za? Z tym ze to podniesie cene plytki o jakies 30 PLN.

    Update, PCB z turbami i sio2pc,


    Dolozyc sio2sd? bez wyswietlacza tez sie zmiesci ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 Jan 2012 zmieniony
     
    to już chyba lepiej ten "czeski wynalazek" - bo nie potrzebował do działania wyświetlacza - jak to się nazywało ?

    Póki co, mi wystarczy do szczęścia blizzard :P
    • 27: CommentAuthordigisoft
    • CommentTime16 Jan 2012
     
    Mi też wystarczy do szczęścia turbo , gdyż planuję sobie włożyć to do mangetofonu.
    • 28: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime20 Jan 2012 zmieniony
     
    Ja jestem za SIO2PC tylko chciałbym mieć pewność, że będzie działać jednocześnie z turbo K.S.O. - jak już pisałem można to sprawdzić programem AutoCopy, czy Kopiarka.

    Jakie są wymiary wersji z SIO2PC?

    Dodanie SIO2PC czy SIO2SD do magnetofonu to świetne rozwiązanie bo nie potrzeba drugiej wtyczki SIO - mamy sprawny magnetofon i do tego wirtualną / realną (SD) stację dysków i jeszcze kilka systemów turbo :).

    A z ciekawości jaka byłaby cena z SIO2SD?
    I czy nie ma mniejszych wyświetlaczy ;)
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Jan 2012 zmieniony
     
    @MaW - SIO2SD nie potrzebuje do pracy LCD, więc "czeski wynalazek" pod tym względem nie jest wcale lepszy od rodzimej konstrukcji. SIO2SD ma znacznie większe możliwości.

    @QTZ - są mniejsze LCD. Lotharek w swoje Atari wbudował taki wyświetlacz:

    Warto wspomnieć, że SIO2SD obsługuje też większe LCD. I nie chodzi o wielkość fizyczną wyświetlacza (choć siłą rzeczy jest większy), ale o LCD z większą liczbą znaków w poziomie.


    Jeśli chodzi o dokładanie SIO2SD (i chyba SIO2PC też) do magnetofonu, to należy sprawdzić, czy kabel magnetofonowy ma na tyle przewodów w sobie, aby mógł obsłużyć jeszcze sygnały stacji dysków. Być może tak jest i nie będzie to problemem. Najpopularniejsze magnetofony, tj. XC12 i pochodne były podłączane jako ostatnie w łańcuchu urządzeń, bo nie miały przejściowego gniazda SIO, więc możliwe, że te kable są pozbawione połączeń potrzebnych do obsługi stacji. Przy wykorzystaniu takiego kabla tylko do SIO2SD (-PC) to wystarcza, ale jeśli chcemy mieć czynny magnetofon, to... trzeba to sprawdzić. Gdyby jednak tak było, to oczywiście rozwiązaniem jest zastosowanie kabla SIO od stacji (one mają połączone wszystkie piny). No, ale trzeba go mieć :)
    • 30: CommentAuthornodez
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    i na czym ten projekt w koncu stanol ?
    • 31: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    A stananelo na tym ze:

    Plytka z :
    -Turbo blizzard
    -Turbo 2000 (z wtyczka do joysticka)
    -sio2pc USB
    -sio2sd albo sdrive jeszcze nie zdecydowalem,
    -Gniazdo do podlaczenia zewnetrznej mp3, minijack 3,5 mm

    Wszystko opcjonalne, wiec nie trzeba brac full, po prostu wtedy na plytce nie bedzie czesci czesci, ;) Np moze byc tylko blizzard, albo tylko Sio2PC, po prostu pomyslalem ze jak juz zrobic plytke to jedna ze wszystkim co mi potrzebne.

    Larek, w kablu magnetu brakuje tylko lini command, wiec zawsze ja mozna dolozyc jak to bylo bodahze w AST turbo robione.
    • 32: CommentAuthornodez
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    no to dla mnie tez 1szt. :)

    of coz
    • 33: CommentAuthorro_maz
    • CommentTime21 Jan 2012
     
    Te 2 szt dla mnie, proszę w full wypasie. :)
    • 34: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime21 Jan 2012
     
    W kablach od xc12 już przy montowaniu turbo problemem był brak jednej żyły, więc pewnie i tu będziemy musieli sobie z tym poradzić.

    Można to rozwiązać wymieniając cały kabel wraz ze stykami, zostawiając tylko obudowę wtyczki. Styki można dokupić - sprzedawane są połączone metalową taśmą i kosztują grosze.

    Chyba SIO2USB wyklucza SIO2SD (oba emulują kilka stacji)?
    • 35: CommentAuthornodez
    • CommentTime21 Jan 2012
     
    sio2usb i sio2sd nie wykluczaja sie nawzajem !
    • 36: CommentAuthorstryker
    • CommentTime30 Jan 2012
     
    Obrazy Carta Turbo Blizzard dla SIC'a :
    ->link<-
    ->link<-
    • 37: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime10 Feb 2012
     
    Eksperymenty z playerem wav i wczytywaniem z karty pamieci w turbo 2000 zakonczone sukcesem.
    • 38: CommentAuthorw1k
    • CommentTime10 Feb 2012
     
    mm, i love this sound :)
    • 39: CommentAuthornodez
    • CommentTime11 Feb 2012
     
    blizard turbo brzmialo lepiej :)
    • 40: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime14 Apr 2012
     
    Video niestety nie mam możliwości obejrzeć.
    A co dalej z tymi płytkami?
    • 41: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime14 Apr 2012
     
    schemat przetwornicy zenona porażający :)
    i ten dławik... cudne!
    • 42:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Apr 2012 zmieniony
     
    Zaxon rzekł:
    Cena zmontowanej plytki 20 pln plus 5 pln wysylka.


    - czy cena tej plytki w wersji "full" (z sio2pc usb, itd.) nadal jest za tyle co na poczatku tego tematu???
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2012
     
    No wlasnie nie wiem, czy juz placic czy nie - jak sie ma sprawa tych plytek?
    • 44: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Apr 2012 zmieniony
     
    Mialem przeprowadzke, znowu kraj zmienialem i bylem troche odciety. Projekcik mam prawie gotowy, dzisiaj pewnie jeszcze poprawie pare drobiazgow i dam znac co ,jak i za ile.
    A w miedzyczasie jak ktos nie ma magnetu to popelnilem takie wgrywadelko,

    Laduje w turbo 2000 poprzez port joysticka , wiec problem z wtykiem sio odpada.
    Projekcik kompletny lezy na elektrodzie w dziale DIY jak ktos sobie chce zrobic.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2012
     
    A to spoko Zaxon, bo balem sie przegapilem platnosci :)
    W jakim kraju teraz mieszkasz?
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2012
     
    Odniezam temat, bo chyba juz jest gdzies w okolicach finalu?
    • 47: CommentAuthorSzu75
    • CommentTime1 Jun 2012 zmieniony
     
    witam
    To ile miałby finalnie kosztowac ten projekcik jesli jeszcze jest aktualne to turbo przez port joysticka + czytnik oczywiście na full wypasie
    • 48: CommentAuthornodez
    • CommentTime1 Jun 2012
     
    zaxon pamietaj o jednej sztuce dla mnie :)
    (zaxon w francy siedzi)
    • 49: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Jun 2012
     
    Okroilem projekt. Tylko turbo blizzard + t2000 i czytnik plikow wav z karty SD w tych formatach, plus oczywiscie normal 600 bodow.
    Po weekendzie zrobie kosztorys i dam znac co i jak plus udostepnie cala dokumentacje. Bo od razu mowie ze w moim wykonaniu bedzie bardzo drogo, chocby z racji wysylek zza granicy i przelicznika GBP/PLN .Ale jak ktos w PL by chcial zrobic to oddam projekt.
    • 50: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Jun 2012
     
    Czy to znaczy że będzie nawet bez SIO2USB? A czy będzie chociaż możliwość podpięcia zwykłego SIO2PC razem z tym układem? Tak jak pisałem aby turbo, magnetofon i emulacja stacji działały równocześnie.

    Ktoś oferował rozgałęziacze SIO na Alle..., ale było to zwykłe połączenie kilku gniazd SIO z jedną wtyczką. Z tego co czytałem tak nie powinno się robić - trzeba odseparować urządzenia elektrycznie - czy mógłbyś taki schemat przygotować?