atarionline.pl Kanał "Atari Longplay" na YT - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    Kilka dni temu dostałem maila od Tomaszka (jedynego na świecie posiadacza zarejestrowanej wersji gry „Klony 2010”), w którym możemy przeczytać (mail z niewielkimi zmianami wklejam za zgodą autora):

    „(…) Moja leniwa natura znalazła sobie ostatnio takie hobby jak oglądanie gier;) (…) wchodzę sobie na YouTube'a, wpisuję w wyszukiwarkę "longplays" i oczom moim ukazuje się róg obfitości. Tak więc zobaczyłem sobie takie filmiki ( ok.4 godziny ) jak chociażby Flashback czy też Wax Works na Amigę ( Future Wars: Adventures in time to jak prawdzie kino! ) Stary poczciwy NES ( bardziej znany w Polsce jako Pegasus ) ma swój kanał z długimi filmikami prezentującymi jak przejść całą grę od początku do końca.
    Oczywiście najpierw sięgałem po te gry, które kiedyś mi sprawiały trudność, tak więc nie jeździłem jeszcze raz kolejką w kopalni czy też nie uwalniałem się spod wody w "Fantastic adventures of Dizzy". Zobaczyć jak ktoś się poci, to jest dopiero przyjemne;) Naprawdę nie wiem czy by mi się chciało całą grę przechodzić jeszcze raz. Ale ja leniem jestem. Innym się jakoś chce;) - niejaki "Stobczyk" przeszedł to całe i nagrał sesję na YT.
    I tu zobaczyłem straszną posuchę w tym temacie, jeśli chodzi o Atari.
    Na YouTube można oczywiście obejrzeć urywki z Robbo, Władców Ciemności, posłuchać muzyczek z niezapomnianych gier. Nawet takiego Numen'a można zobaczyć w całości. Ale to wszystko mało. Jak wspaniale byłoby zobaczyć nie ruszając nawet kciukiem jak ktoś przechodzi grę, nad którą się męczyłeś, kombinowałeś lub po prostu traciłeś życie zawsze w tym samym miejscu. (…) Najwięcej w tym temacie zrobili użytkownicy Amigi ( wystarczy wpisać: "amiga longplays" ) Jeśli w tych czasach są jeszcze ludzie, którym chce się robić to co robią z Atari( pisanie gier to chyba trudniejsza i bardziej czasochłonna sprawa niż granie w nie? ;) to czemu nie stworzyć by takiego kanału na YT ( AtariLongPlays? ) Założenia mogłyby być mniej więcej takie( moje myśli nieuczesane ):
    1. Kanał na YT ( np. AtariLongPlays ) ma w opiece kilka osób, którzy są moderatorami tego kanału i to oni dodają filmiki przesyłane przez użytkowników. Chodzi o wyeliminowanie:
    - powtórek,
    - fakeów,
    - głupich żartów,
    - gier niekompletnych
    - słabych graczy, którzy np. męczą jeden poziom przez 30 minut i nie wycinają tego z materiału końcowego ( to czy wycinanie byłoby dozwolone pozostawiam do rozważenia ) 2. Użytkownicy chcący dodać swój filmik wstawiają go na jakiś serwer FTP, jakiś publiczny serwer ( filesonic, fileserve itp. ) i wysyłają link jednemu z moderatorów( może wstawiają na forum specjalnie do tego celu utworzone? ). Ten po obejrzeniu filmiku decyduje czy dodać go czy nie.
    3.Niektóre gry, np. zręcznościowe mogłoby być dodawane kilkakrotnie, przez różnych graczy aby móc porównać swoje umiejętności.
    4.Ewentualne forum, kanał na Facebooku, wyeliminowałoby powtórki i sytuację, gdy kilka osób przechodzi tę samą grę. Nie ma sensu aby były dwa filmiki np. z Władców Ciemności.

    Wersja z kanałem YT i serwerami publicznymi to oczywiście pierwszy przykład jaki przyszedł mi do głowy, ze względu na zerowy koszt takiego rozwiązania. Pewnie to można zrobić lepiej. Inne rozwiązania to byłyby już jak rozumiem rozwiązania z płatnym hostingiem i musieliby się znaleźć chętni, żeby za to płacić.

    Takie mam myśli nieuczesane przy niedzieli;) Pomyśl nad tym, czy można byłoby coś takiego stworzyć, może puść temat na forum. Może w tym moim rozumowaniu są jakieś luki, pewnie trzeba by pomysł dopracować.
    Co w ogóle o tym myślisz?”


    Tyle Tomaszek.
    A ja myślę, że to bardzo dobry pomysł. Na YT można oczywiście znaleźć filmy z przejściem gier na Atari, ale stworzenie specjalnego kanału, w którym można byłoby obejrzeć takie filmy – to coś, co może pozwoliłoby bardziej rozpropagować granie na Atari.

    Pomysł Tomaszka wrzucam na to forum, bo może komuś też się spodoba i być może postanowi stworzyć coś takiego…
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    dobry pomysl
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    Mi osobiście podoba się taki na na tubie.
    Można zobaczyć sporo fajnych trików o których nam się nie śniło w danej grze którą wydaje się że zna się od lat ..
    • 4:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    Moje longplaye:

    1.Misja




    2. Road Race


    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    Zamiast robic osobny kanal wystarczy skorzystac z tego co jest. Chetnie dodam filmy na kanal AtariOnline.pl z dopiskiem "longplay" albo "speedrun" czy "highlights" albo "ending" (w zaleznosci od gatunku filmiku).

    Zalety umieszczania na naszym kanale:
    - 217 subskrybentow, ktorzy na biezacao dostaja informacje o dodanych filmikach
    - ponad 300 000 odslon naszych filmikow, co powoduje, ze filmiki z AOL pojawiaja sie wysoko w wynikach wyswietlania

    A slawa dla autora filmiku i tak jest, bo moze sobie dorobic napisy na koncu i na poczatku, bedzie tez w opisie filmu.
    • 6:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    Popieram Kaza i dodam jeszcze, że na YT jest jeszcze kilka serii o grach na malucha:

    - 60 Best Atari 8-bit games,
    - Atari Memories
    - końcówki gier (nazwa gry z dodatkiem Final)

    oraz wiele fragmentów gier.
    • 7: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime20 Jan 2012 zmieniony
     
    co prawda na moim kanale wiekszość to same zakończenia gier, ale jest kilka "Full Games" , jakby co to można byłoby je dołączyć do listy na kanale AtariOnline/pl

    gry te to: Jungle Boy
    Snokie
    Neptune's Doughter
    BC's Quest for Tires