atarionline.pl GRACZE - zaproszenie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorScalak
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    miło mi zaproić wszystkich lubiących pograć a przy tym i rywalizować do właśnie startującego dziewiątego sezonu HSC (8-bit High Score Club).
    Dzięki innuendo grywam w HSC od bodaj października i cóż mogę o nim napisać. Atmosfera świetna! Gramy ufając sobie wzajemnie na sprzęcie lub emulatorze zamieszczając ewentualny screenshot z rekordem. Co około dwa tygodnie zmiana gier na kolejne (po uprzednim głosowaniu). Cały czas "opiekun" (trbb) dba o update statystyk i support.
    POLECAM! Jak dla mnie fajna sprawa - wreszcie można pograć a przy tym rywalizować.

    Scalak

    forum: HSC ->link<-
    głosowanie na gry w pierwszej rundzie: ->link<-
    • 2: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    Ja sie na to pisze :) a jaka pierwsza gra?
    • 3: CommentAuthorScalak
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    trwa głosowanie między (liknk 2 z posta #1):
    Jumpman, Boulderdash, Galaxian, Dropzone a Ixion. Zapewnie będziemy pykać w kilka z nich. Zapisujesz się na forum i rżniemy/bawimy się ;)
    • 4: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    Przyda się kolejny gracz. Z Polski gram ja i Scalak i jesteśmy wysoko w rankingu :)
    • 5:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    Witam. Konto na atariage założone. Chciałbym dołączyć do zabawy. Poproszę o info - co, gdzie i jak (tak jak dla laika :) )Myślę, że znajdę kilkadziesiąt minut w pracy na granie :)
    • 6: CommentAuthorScalak
    • CommentTime22 Jan 2012 zmieniony
     
    caco dla laika:
    - forum HSC ->link<-
    - teraz startuje HSC9 stąd wątek "HSC9 - Round 1 Poll" gdzie można (nie trzeba) zagłosować na gierkę. Na podstawie oddanych głosów pojawi się stosowny wątek HSC9 Round 1 gdzie będą podlinkowane gry i dokładnie opisana punktacja.

    Dodatkowo pojawi się wątek z aktualną listą punktów "HSC Season 9 Current Standings"
    Warto też zerkać podczas grania na listę rekordów ->link<- bowiem za ich pobicie też są punkty (można bić tylko rekordy gier w które aktualnie gramy w rundzie)
    • 7:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    Dzięki. Chciałem zagłosować na jedną z gier - wyskoczył komunikat "You are not permitted to modify all or some of your profile information." Czy to znaczy, że nie mogę jeszcze gosować? Kiedy kończy się głosowanie? Czy po głosowaniu (wybraniu gry) wystarczy w nią pograć i wysłać screenshot z wynikiem? Jak tak to gdzie i do kogo? Z tego co widzę to wyniki z każdej sesji są sumowane do ogólnej klasyfikacji. Sorry za tak pewnie proste i naiwne pytania :)
    • 8: CommentAuthorScalak
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    @caco
    - komunikatu takiego nie mam/nie miałem. Najlepiej napisz w wątku z głosowaniem o problemie i zagłosuj "pisemnie" ;)
    - w sumie to nie wiem kiedy się kończy (jutro?) bowiem dotychczas grało się 2 tygodnie od nd do nd i od razu wchodziła kolejna runda - na kilka dni przed końcem rundy pojawia się poll następnej. Nie trzeba głosować, ale warto dać szansę najciekawszej dla nas grze.
    - w wątku aktualnej rundy zamieszczasz wynik i ewentualnie dodajesz screenshot. Ufamy sobie wzajemnie.
    - dokładnie, cały czas są dosumowywane wyniki do ogólej klasyfikacji
    - therealbountybob jest organizatorem i zarazem suportem można śmiało pisać i odpisze (oczywiście tym co wiem się dzielę)

    Nie ma prostych i naiwnych pytań.
    • 9:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    Dziękuję bardzo. Od jutra walczę z tematem i zabieram sie do gry (rywalizacji). Dzięki za pomoc. Jak co jeszcze sobie przyponisz ważnego - pisz. Pozdrowionka.
    • 10: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime23 Jan 2012
     
    therealbountybob odpisuje na każdą wiadomość, a kontakt z nim jest miły :) caco, witamy na pokładzie! Jak coś, to pisz tutaj lub na aage.
    • 11:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    Ok. Dzięki. Już wszystko kumam. Głos na gierkę oddany. Teraz tylko giercować :) Pozdrawiam.
    • 12: CommentAuthorScalak
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    Caco, Sikor i DieMON fajnie, że się skusiliście! Na pewno będzie też drużynówka to pokażemy co potrafimy ;) swoją drogą DieMON gości na ao? Jakoś nie kojarzę.
    Dziś startuje runda 1 Do boju ;)
    • 13: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    A jaka jest pierwsza gra?
    • 14:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    Wygląda na to, że potrzebna była dogrywka (według prowadzącego - tie-break). Ale przed chwilką padł 5 głos na DropZone - więc myślę, że w tę grę pozacinamy :)
    • 15: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    A DieMON to nie caco? :) Mam nadzieję znowu być w drużynie z trbb i Jasonem :)
    • 16:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    Caco - to Caco. Na atarionlinhe od chyba 4-rech lat. Może nie udzielałem się za dużo... ale na pewno nie jestem "DieMON". Widzę, że Galaxian dostało 5 głos. Kiedy to się skończy (głosowanie)? Pytanie do innuendo i scalaka (jako starych wyjadaczy):)
    • 17: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    Ma się skończyć we wtorek wieczorem, czyli chyba dziś :) Mam nadzieję, że przejdzie Galaxian. Skoro nie jesteś DieMONem, to znaczy, że jest nas więcej w HSC :)
    • 18:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    :) Dam z siebie wszystko :P
    • 19:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    Mam jeszcze kilka pytań. W jedną (wybraną przez głosowanie) grę gra się około 2 tygodni?

    Czy można zgłaszać kilka wyników tej samej gry? To znaczy - zdobyłem 400 pkt i wydawało mi się, że jest to rekord nad rekordy - Czy jak zdobędę 401 to mogę jeszcze raz dodać wynik?

    Jak jest z pobijaniem rekordów innych gier? Czy można pobijać gry tylko z danej sesji (czyli HSC9)?

    Ostatnie moze głupie pytanie - co z save'mi itd (na emulatorze) czy jest to dopuszczalne (podejrzewam, że nie ale wolę zapytać).

    Podrowionka :P
    • 20: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    Pewnie, że możesz :) Na tym to polega. Przez te dwa tygodnie możesz wklejać dowolną liczbę wyników. Save'y nie są dopuszczalne. Kto ich używa, nie gra fair.
    • 21: CommentAuthorScalak
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    - dotychczas grało się (standardowo) 2tyg płynnie od nd do nd (10:00GMT)
    - tak można podbijać a nawet trzeba ;)
    - rekordy bijemy tylko tych gier w które gramy w sesji
    - rekord ma być bez korzystania z save'a (o trenowaniu nie piszę) chyba,że inaczej stanowi regulamin gry np. LodeRunner'a można było sejwować by potem nadal kontynuować (ale nie oszukiwać).
    • 22:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    To wiele wyjaśnia. Dzięki za szybką odpowiedź. Generalnie będę grał na emulatorze (real sprzęt jest - ale ... żona też jest :) ) Mam nadzieję, że na pierwszy ogień wygra Galaxian, bo DropZone wymaga chyba prawdziwego Joy'a.
    • 23: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime24 Jan 2012
     
    Oj tam żona :) Była niedawno runda, w której można było grać całą rodziną i przyjaciółmi :)
    • 24: CommentAuthorScalak
    • CommentTime25 Jan 2012
     
    DropZone otwiera 9 Sezon HSC! Zapraszamy do rżnięcia! Przez cały czas trwania HSC można się przyłączać.
    • 25: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime25 Jan 2012
     
    Powodzenia zatem!
    • 26: CommentAuthorScalak
    • CommentTime25 Jan 2012
     
    dziękuję, wzajemnie ;)
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Jan 2012
     
    Dropzone: ->link<-

    PROWOKACJA!
    • 28:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime25 Jan 2012
     
    Nie kuś :P
    • 29: CommentAuthorfranklyn
    • CommentTime25 Jan 2012
     
    to nie dla mnie....i tak was wszystkich ogram bez cheatów ;)


    pozdrawiam
    • 30: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Jan 2012
     
    franklyn, no pewnie... Scalaka szczególnie.
    • 31: CommentAuthorfranklyn
    • CommentTime26 Jan 2012
     
    Ha! Jeszcze nie wiesz jaki jestem dobry w DropZone :)
    • 32: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Jan 2012
     
    Akurat w DropZone jestem kiepska ;) Szkoda, że jednak Galaxian nie wygrała.
    • 33:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime26 Jan 2012
     
    Jak na pierwszy dzień to wynik nie najgorszy :P
    Ale nie wiem jak można natłuc 599.070 - rekord Fandala !!!
    • 34: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Jan 2012
     
    A, bo Fandal to jeden z wymiataczy ;)
    • 35: CommentAuthorDieMON
    • CommentTime26 Jan 2012
     
    @ Scalak

    Raczej jestem forumowym przeglądaczem a udzielam się niezmiernie rzadko.

    Widzę, że się uzbierała zacna grupa pod sztandarem AO ;)
    • 36: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Jan 2012
     
    Ale tempo narzuciliście :D
    • 37: CommentAuthorScalak
    • CommentTime15 Feb 2012
     
    2ga runda zmagań - H.E.R.O. i ROTO - ->link<-
    ZAPRASZAMY w każdej chwili można się dołączyć!
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Feb 2012
     
    Zarejestrowałęm się, skofirmowałem i ... nie mogę zmienić swojego profllu ani odpowiadać na posty.
    WTF? CZy to błąd, czy tak ma być?
    ------------

    An Error Occurred
    Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.

    [#1026] You are not permitted to modify all or some of your profile information.
    • 39: CommentAuthorScalak
    • CommentTime16 Feb 2012
     
    Wysłałem problem do trbb
    • 40: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime16 Feb 2012
     
    To raczej nie do trbb trzeba pisać, tylko do admina forum.
    • 41: CommentAuthorScalak
    • CommentTime16 Feb 2012
     
    "This forum led by Goochman, CPUWIZ, Lost Monkey, Admin, Punisher5.0, JellE, therealbountybob"
    • 42:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime16 Feb 2012
     
    hint: Admin, to grupa, nie osoba. :)
    • 43: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime16 Feb 2012
     
    Scalak, przyznam, że nie wiedziałam, że trbb ma takie możliwości :) Też jakiś problem na wstępie miałam, to pisałam do Admina.
    • 44: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Feb 2012
     
    ... mimo wszystko granie na emu stwarza w pewnym sensie możliwość "oszukiwania" hi-score. Chodzi o możliwość użycia opcji w stulu "save state" i grania "do skutku". Nie widzę jednak możliwości rozwiązania owego problemu i rywalizacja musi się odbywać na zasadach ogólnego poszanowania dla grających, pytanie tylko - czy każdy traktuje sprawę na tyle serio, by był to temat do dobrej zabawy. Oby tak było.
    • 45: CommentAuthorScalak
    • CommentTime16 Feb 2012
     
    pin - otóż to. Trudno wymagać nagrań i w dodatku z żywego Atari jak to czyni Twingalaxies. Chyba nie o to w tej zabawie chodzi. Gram tam od kilku miesięcy i w sumie nigdy nie miałem poczucia oooooo chyba "oszukuje" bo to niemożliwy do ugrania rekord.
    • 46:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Feb 2012
     
    Dzięki, nie wiem co pomogło, ale już mogę dodawać swoje rekordy.
    Dostałem maila z informacją, że moje konto zostało w pełni aktywowane.

    Wydaje mi się, że w trosce o boty, każde takie założenie konta musi być "odkliknięte" przez admina, jednak to troszkę chyba przesada jest.
    Ale może się mylę. Jest to w końcu chyba jedyne takie międzynarodowe wielkie i ze sklepem, usługami, miejsce, multiplatformowe w pełni (w ramach atari a nawet C64).
    • 47:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Feb 2012 zmieniony
     
    ja uważam, że savestate jest dopuszczalne w przypadku "Puść pranie" "wyrzuć śmieci" "wyrzuć choinkę" "Choć do łóżka".

    W p. p. nie.

    Ponadto granie na emulatorze jest wg mnie na równi z graniem na real sprzęcie (włącznie z monitorem CRT), bo:
    i tu i tu lag jest minimalny
    tu mamy, a tu ustawiamy prędkość 100%
    puszczamy na pełny ekran
    podłączamy joy od atari (hehe)

    Ale brak "feelingu", chociaż grając w HERO nie miałem takich wrażeń, że to emulator. Zapominało się o tym szybko.

    Czasami nachodzi mnie, aby poćwiczyć pewną planszę, a potem przejść całość, ale nie. Jak autor wymyślił, tak gramy.

    Nie wydaje mi się, żeby ktoś tutaj oszukiwał, nie ma jak, no chyba, że w ROTO uzyska te 1500 punktów, ale i to jest możliwe.

    Z kolei znając plansze w HERO też można daleko zajść. Nie są skomplikowane.

    HERO mnie zabija (pozytywnie) sposobem sterowania. Jest genialny. Predkość, wyczucie, wszystko można opanować i nie ma, że przypadkiem coś się stało.
    • 48: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime17 Feb 2012
     
    HERO jest fajną grą. Denerwują mnie jedynie joy'e, które mam :/ Co i rusz coś się zacina. Natomiast ROTO mnie nie przekonała.
    Scalak, myślę, że z szacunku do trbb nikt nie myśli o oszukiwaniu. Gram w HSC nieco dłużej od Ciebie i nie przypominam sobie takiego przypadku.
    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Feb 2012
     
    A ja no pobiłbym rekord, ale gra mi się zwiesiła na zielono... :(
    • 50:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime17 Feb 2012
     
    A ja uważam HSC za super fajna rzecz, mimo iż dopiero zacząłem zabawę. Nie irytuje mnie to, że zająłem 7 miejsce na dwudziestukilku graczy, wręcz przeciwnie :P. Dla mnie to przede wszystkim fajna zabawa (w wolnych chwilach w pracy na emulcu) jak i odkrywanie gier na nowo. Często u mnie bywało tak (w młodości), że zagrałem w grę 3 minuty i stwierdzałem, że fajna gra ale tylko dla bicia rekordu. I nie było z kim bić (wszyscy mieli inne kompy - c64, zx itd.). A teraz to co innego.