atarionline.pl Nowy 6502 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRamos
    • CommentTime28 Jan 2012
     
    Firma Mouser Electronics ma w swojej ofercie nową wersje 6502. Ciekawi mnie czy podmienienie 6502 na ten nowy procek dałoby to nowe możliwości Atari?
    Link do procka:
    ->link<-
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime28 Jan 2012 zmieniony
     
    tak po mojemu:
    1. nie wiem, jak z atarowskim sygnałem 'halt' - bo maluch właśnie przez to ma wersję 'c'.
    2. przestanie działać soft używający nielegalnych rozkazów - nie wiem, jaka to ilość ale coś jest.
    3. lepszym pomysłem jest użycie tego w projekcie weronika (zewnętrzny cart z procem zgodnym z 6502). nie wiem co tam zenon chce do środka ostatecznie dać, ale jeśli można pomażyć to chyba byłby lepszy 6809 albo 65816 :).
    4. zegara w maluchu nie podkręcisz (choć ta wersja procesora ma do 14mhz) - z tego co rozmawiałem o tym z elektronikami - wielu próbowało, i inne układy nie chciały działać w takich warunkach. jedynym rozsądnym pomysłem są tutaj albo zewnętrzne carty, albo rozszerzenie w stylu f9. problem jest taki, że oba projekty (f9 i weronika) są chyba w fazie rozwoju i nie da się ich zamawiać.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Jan 2012 zmieniony
     
    nie F9, tylko F7 :P

    ... z nielegali, to korzysta skrajne minimum produkcji (i w sumie to nie wiadomo po co :) )- tak na szybko, ze znanych rzeczy: gra Alley Cat, megademo Joyride (plotter, aczkolwiek demo się nie wiesza i można przejść dalej), gra Inspektor (ponoć w loaderze). Co do dopałek, to były dwa ogólnie rozwiązania, które różniły się powiedzmy tym, że w jednym jest możliwość dopalania zegarem odczytu z pamięci liniowej "6502", druga karta umożliwia to dopiero powyżej $0ffff - co jest lepszym pomysłem, bo nie powoduje niepotrzebnej niekompatybilności ;)-
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2012
     
    oddaje glos na bob_era a konkretnie na punkt 3. zewnetrzny kart z dodatkowym procem (niekoniecznie zgodnym z 6502) lub rdzen cpu do vbxe co wlasciwie jest jeszcze lepszym rozwiazaniem bo umozliwia dowolna konfiguracje pamieci co przy cpu na karcie nie jest mozliwe.
    • 5: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime28 Jan 2012
     
    to nie jest głos na mnie tylko na zenona i konopa - bo dokładniej to oni kombinują taki bajer. nie wiem w jakim to stanie jest, ale coś tam było. nie wiem również jaki ma być ostatecznie rozmiar ramu (conajmniej 64k) i jaki procesor na karcie.
    koncepcja z cartem mi również wydaje się najlepsza - i ma szanse na jakiś (przynajmniej mały) sukces finansowy - bo to można gotowe pocztą wysyłać jako rozwiązanie pudełkowe.
    • 6: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime28 Jan 2012
     
    mam te procki :)

    to jest CMOS'owa wersja 6502 czyli 65C02

    idelany do WEONIKI Zenona bo trzeba buforować linie adresowe i danych żeby gadał z infrastruktura NMOS