atarionline.pl Emulator pod Win7 64 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormac
    • CommentTime7 Feb 2012
     
    Życie zmusiło mnie do przesiadki na Win7 64, no i mam problem, od 2 godzin próbuje skonfigurować jakiś emulator Atari, niestety nie działa. Nawet jeśli któryś się prawidłowo uruchamia, to po uruchomieniu w nim gry wysypuje się obraz. Może ktoś miał podobny problem i poradził sobie z tym?
    • 2: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime7 Feb 2012
     
    a próbowałeś w XP Mode?
    • 3: CommentAuthorBluki
    • CommentTime7 Feb 2012
     
    Z tego co podaje autor Altirra 2.0 działa pod W7 x64.

    "Altirra has relatively few system requirements:
    Windows 2000, XP, Vista, 7, or later (either 32-bit or x64 edition).
    Pentium CPU or better (1GHz or faster recommended"

    Na pewno dobrze skonfigurowałeś emulator?
    • 4: CommentAuthormac
    • CommentTime7 Feb 2012 zmieniony
     
    @odyniec1 - tak, nic nie dało
    @bluki - Altirra od biedy działa, do porządkowania plików wystarczy, dzięki! (problem u mnie chyba jest głębszy i wynika z tego, że inny zainstalowany u mnie program ma rozdmuchane ambicje zarządzania komputerem)
    • 5: CommentAuthorrekk
    • CommentTime7 Feb 2012
     
    Tak, ja również się przesiadłem na Win7 x64 i się namęczyłem ale udało mi się uruchomić Atari800Win. Pomoc znalazłam oczywiście tu :-) ->link<- i działa rewelacyjnie. W ten sposób uratowałem inne emulatory, np. RealSpec, Fceux itp. W trybie Mode XP nic nie pomagało, też się wywalały palety kolorów oraz nie dało się uruchamiać trybów pełnoekranowych. Poza tym dodam od siebie, że nawalczyłem się z podłączeniem joysticka DB9 przez LPT na tym systemie ale jest to wykonalne i działa bez problemu.
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime7 Feb 2012
     
    U mnie pod W7x64 wszystko śmiga od nowości bez problemu :)
    • 7: CommentAuthormgah
    • CommentTime7 Feb 2012
     
    W Win7 x64 problemem jest głównie instalowanie starszych programów do katalogu "Program Files" bo standardowo program uruchomiony z konta użytkownika nie ma prawa zapisu do swojego katalogu instalacji w "Program Files". Dane powinny być przechowywane poza wspomnianym katalogiem. Windows próbuje zapewnić zgodność starszym programom zakładając bibliotekę i wirtualizując zapis tak, że dane trafiają do jakiś dziwnych lokalizacji i program nie zawsze ma dostęp do swoich danych. W każdym razie chyba nie do końca to działa. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie programu do katalogu utworzonego ręcznie z poziomu konta aktualnego użytkownika.
    • 8: CommentAuthorsikador
    • CommentTime7 Feb 2012
     
    Może dwa systemy na jednym kompie!!!

    Robisz dwie partycje np. 30GB na XP i 60GB na win7, instalujesz najpierw XP potem win7 i powinno działać.
    A jak w innej kolejności to może:

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime7 Feb 2012 zmieniony
     
    Niezły pomysł, ale po co aż 30 GB na XP? Cały system i wszystkie programy których używam (a mam ich około setki) spokojnie mieszczą się na 6 GB partycji i jest jeszcze 1 GB wolnego. W sumie całego dysku mam zaledwie 2x40 + 80, co daje razem 160 GB. I przynajmniej ze 100 GB zazwyczaj leży sobie puste, ale to już zupełnie inna historia. :)
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Feb 2012
     
    Przełączanie się pomiędzy systemami tylko po to aby zagrać w grę lub zobaczyć demko na Atari to jest to IMHO bardzo niepraktyczne.
    • 11: CommentAuthorfaust
    • CommentTime9 Feb 2012 zmieniony
     
    Nie wiem jaka masz konfigurację sprzętową ale używam w7x64 (c2d 6750, 4GB Ram, Ait5770) od dłuższego czasu i nie zauważyłem większych problemów z emulatorami Atari - ani Altirra, ani Atari800Win, ani a800 nie mają ze sobą żadnych problemów. Oczywiście nie licząc tego, z czym i tak by miały problem pod każdym innym systemem:P
    • 12: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime10 Feb 2012
     
    No mozna dwa systemy, albo vmware player z zainstalowanym XP.Ja uzywam VMware Workstation na Linuxie i xp jako guest co by czytac poczte korporacyjna lub miec dostep do palikacji ktore pracuja tylko na windzie. Na VMware Workstation trzeba miec licencje ktora troche kosztuje (prawie $200) ale vmware player jest darmowy i spisuje sie swietnie.