atarionline.pl Line Runner - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Feb 2012
     


    Po polrocznej przerwie chcialem sie znowu wdrozyc do programowania, a akurat taka sympatyczna, bo cholernie trudna gra napatoczyla mi sie na Androida :)
    Pomyslalem ze 2,5 miesiaca zostalo do Grzybsoniady, to sobie przeportuję na konkurs. Ale okazało się że Atari jest sprzętowo stworzone dla tej gry! Po trzech dniach pracy mam większość zrobione, więc na konkurs muszę wymyślić coś innego ;)
    Najwięcej czasu zajęło mi i tak analizowanie i mierzenie klatka po klatce filmów z oryginału. Bo żeby ta gra miała sens to musi być grywalna, a więc maksymalnie zbliżona do oryginału. Staram się oddać wiernie wszystkie animacje, proporcje, czasy itp.
    Troszkę jeszcze powalczę ze szczegółami i udostępnie xex levelu 1 do oceny.
    • 2: CommentAuthorEagle
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    Fajne :)
    Taka trochę inna wersja Canabalta.
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Feb 2012 zmieniony
     
    Ciekawe, mam skojarzenia z, bodajze, "Aztec Challenge", gdzie tez sie ciagle bieglo w prawo, tylko nie na tle miasta. :)

    Szkoda, ze tu jedno "zderzenie" jest tak wysoce smiertelne, ale to pewnie tylko w wersji beta...
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    Dobre!
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    @Dracon - sprawdz te gre w oryginale, to podobno jakis wielki przeboj na Apple byl (nigdy nie gralem w te wersje), a niedawno sportowali na Androida. I tak wlasnie jest: jedno pukniecie i zaczynasz level od poczatku!
    Zreszta gra ujela mnie min. wlasnie poziomem trudnosci :)
  1.  
    Gruba lina... ma większą średnicę niż głowa biegacza :)
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    @mgr - tak, dokladnie o 1 piksel :D ale jakie to ma znaczenie dla gry? :)
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    :-) niezle

    zastanawiajace przed czym ten murzyn ucieka
    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    Przed ACTA...
    • 10:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    będzie paralaxa?
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Feb 2012 zmieniony
     
    Nosty, chlopek moze cos zbierac?

    look:



    od 3:30
    • 12: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    świetne!
    • 13: CommentAuthornosty
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    @XXL - eee to co pokazales to jest po prostu platformowka, z Pitffalem mi sie kojarzy.
    A Line Runner jest zupelnie inna gra - prostą jak konstrukcja cepa. Jej miodnosc polega na szybkosci, refleksie i nic wiecej. Nie zostawia ulamka sekndy na zbieranie czegos czy jakiekolwiek "wybory moralne".
    Prosta, ale wciaga - sprawdz na androidzie jak masz okazje. U mnie na telefonie niestety momentami szarpie (pewnie przez reklamy) co czyni te gre praktycznie niemozliwa. Wersja Atari szarpac nie bedzie ;)

    @xeen - paralaxa tutaj to nie powinien byc zaden problem, ale duzo tej grze nie da... Choc w oryginale jest jako opcja. Pewnie sie nie zdecyduje. Wole sie skupic na wywazeniu trudnosci poziomow.
    • 14:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    jak to nie da, +10p u koderów od razu :)
    ale poważnie to pytam z ciekawości bardziej, bo gra zapowiada się miodnie.
    • 15: CommentAuthorfranklyn
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    świetne i naprawde wierne oryginałowi ;)

    ja zresztą dalej nie zaszedłem niż na filmiku bo gra wzbudza we mnie agresywne odruchy ;)


    pozdrawiam
    • 16:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    Gdyby jeszcze dało się choć po części zachować ścieżkę audio z linku xxl-a to był by czad . Brawo Nosty !!!
    • 17: CommentAuthornodez
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    wypas !
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Feb 2012 zmieniony
     
    @Nosty:
    oprocz AZTEC'a gra mi sie jeszcze skojarzyla z czyms takim od C-64:


    video:


    Strona domowa projektu: ->link<-

    I jeszcze jeden link do pliku:
    ->link<-

    ...ktory z kolei pochodzi z hitu na iPhone.
    ->link<-
    Czy dobre mam skojarzenia???

    Mam nadzieje, ze tez sie postarasz, aby gra miala odpowiednie tempo, dobra grafike i pasujaca muzyke. :)
    • 19: CommentAuthordarque
    • CommentTime21 Feb 2012 zmieniony
     
    Zacny pomysł na gierkę. Moje pierwsze skojarzenie to podobieństwo z jednym z trybów gry Pix'n Love Rush - gierki z PSP i iPhona. Na filmiku od 2'35.



    PS. Muzyka od 2'35 brzmi też bardzo "Atarowo"
  2.  
    Wypróbowałem właśnie wersję dostępną na Androida ;) Trudno się oderwać :)

    Trzymam kciuki i z niecierpliwością czekam na wersję Atari.
    • 21: CommentAuthornosty
    • CommentTime22 Feb 2012 zmieniony
     
    @Dracon - slusznie, Line Runner jest ewidentnie "biedną" wersja Canabalta. Ale taka jest i juz. Nie ma tam zadnej specjalnej grafiki, zadnych dodatkowytch pomyslow, ale jest zajebiste tempo i grywalnosc "glupiej gry". Chce zrobic maksymalnie wierny port. Juz sie gra calkiem dobrze, dopracowuje szczegoly.

    Za portowanie Canabalta bym sie nie wzial - jest jeszcze poza moim zasiegiem :( Ale ktos juz nad tym pracowal i probka byla bardzo obiecujaca:

    A ja nawet mam gdzies mini-demo silnika do tej gry, ktora dostalem 3 lata temu od kolegi.

    Kazdy pracuje na swoim poziomie ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Feb 2012
     
    Nosty - nie ktos, tylko Alexander Schon, z ktorym przeprowadzilem wywiad (i jak znajde czas na jego dokonczenie to sie wkrotce ukaze). Powinienes kojarzyc czlowieka, bo to on robil Ci loader i menu do carta "Loops DX" :).

    Ale z rozmowy z autorem tego preview wynika, ze juz sie nie zajmie tym projektem, bo nie ma czasu. Tak wiec droga wolna.
    • 23: CommentAuthornosty
    • CommentTime22 Feb 2012
     
    Masz racje! I to od niego dodstalem to demo do obejrzenia :) Dawno to bylo, jakos nie skojarzylem tych dwoch projektow.
    Swoja droga Alexander to jeden z najsympatyczniejszych i najpracowitszych ludzi z jakimi mialem przyjemnosc wspolpracowac. A jego menu do multicartow robią ogromne wrazenie.
    Mam od niego jeszcze jeden gotowy ciekawy projekt na Corine, niestety nie mam czasu na jego wykorzystanie :/
    • 24:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Feb 2012
     
    Jesli to dzielo Alexandra (oraz cos jakby preview do FLIMBO's QUEST z kiedys) to tylko pogratulowac talentu. Szkoda, ze tego nie dokonczy... :( A czy sa jakies jego inne gry/programy (oprocz w/w) dostepne gdzies?
    • 25:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime22 Feb 2012 zmieniony
     
    A to nie jest tak, że "pierwsza" wersja była na flash-a?

    ->link<-

    aa fakt na stronie portu c64 jest wskazanie na oryginał :P
    • 26: CommentAuthornosty
    • CommentTime27 Feb 2012
     
    Jako preview: 3 krotkie levele (1024 znaki, czyli okolo 400 punktow) zaprojektowane "z sufitu" na szybko, tylko żeby oddac gre do testów.
    Nie ma jeszcze prawidłowego zakończenia. Kazdy level konczy sie murkiem i tyle.
    Pierwszy level udalo mi sie ukonczyc. Czy dwa pozostale są mozliwe do ukonczenia - szczerze wątpię :)

    Niestety do oryginalnych leveli nie mam dostepu a zaprojektowanie wlasnych nie jest az tak proste jak sie wydaje. Zeby gra byla miodna musi miec pewien "rytm", wymuszac u gracza plynnosc reakcji... Ale ucze sie powoli na bledach :)

    Bede wdzieczny za wszelkie opinie, ale w szczególnosci od osob, ktore mialy okazje grac w oryginal na iPhonie albo Androidzie.

    Aha, polecam grac na real Atari z dobrym joyem. Przy tej grze emulator (a juz szczegolnie na lcd) ssie :P
    • 27: CommentAuthormac
    • CommentTime27 Feb 2012
     
    Przeskakałem 1 poziom, to co mi się rzuciło w oczy, to że jeśli postać jest wysoko w powietrzy i pociągniesz hoy do siebie, to ta natychmiast bez spadania znajdzie się pozycji "kulającej", a druga kwestia, ale to już kwestia gustu: to za jasne tło, szczególnie ramka wokół ekranu. Ale generalnie fanie.
    • 28: CommentAuthornosty
    • CommentTime27 Feb 2012
     
    @mac - to jest celowe. Skok mozna natychmiast przerwac rollowaniem i na odwrot. Ale nie mozna w pol skoku/rollowania wrocic do biegu. Grajac na Androidzie mialem wrazenie ze tam tak to wlasnie dziala.
    • 29: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime27 Feb 2012 zmieniony
     
    bardzo mi si ę podoba! grafika budynków do poprawy żeby był lepszy efekt!(może paralaksa albo chociaż skrolowanie. niezła grywalność!!! nie mam wrażenia że jestem bez szans więc gra mi się przyjemnie. Dużo mam frajdy z klikania ludkiem i podejrzewam, że z kodowania było jeszcze więcej!

    to było na plus, teraz na minus.

    Aby przejść level wystarczy podskakiwać - wysokie klocki nawet po trzy w serii daje się przeskoczyć. Jeśli tak jest to w wypadku kiedy player spada na płaską powierzchnię klocka a nie zaczepia o jego kant powinien przeżyć a nie RIP :) tak mi się wydaje byłoby bliżej fizycznego świata ;) no chyba że klocki są wybuchowe, :klocek parzy ;)" czy coś w ten deseń...

    gra jest bardzo przyjemna!
    • 30:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime27 Feb 2012
     
    niezła, trzeba przyznać, grywalność!
    • 31: CommentAuthornosty
    • CommentTime28 Feb 2012 zmieniony
     
    @at0mic - cenna uwaga co do skokow. Na Androidzie na pewno mozna przeskoczyc 1 klocek, ale nie udalo mi sie nigdy 3.
    Czas skoku zmierzylem i oddalem dosc dokladnie, ale gorzej z kształtem trajektorii. Film zgrywalem z youtuba do flt, potem konwersja do avi a potem ogladanie poklatkowo i pomiary na ekranie. Przy takiej dynamice gry te pomiary byly trudne.
    Wiec byc moze u mnie ludzik za dlugo leci na wysokosci ponad klockami i stad mozliwosc przeskoczenia 3. Poprobuje i skoryguje.

    "Zakontraktowalem" juz muzyke :)
    Delikatny scroll tla, taki jaki mozna wlaczyc w oryginalnej grze dodam chyba dla czystej przyjemnosci zakodowania tego efektu :)
    • 32:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime28 Feb 2012 zmieniony
     
    Delikatny scroll tla, taki jaki mozna wlaczyc w oryginalnej grze dodam chyba dla czystej przyjemnosci>zakodowania tego efektu :)


    świetnie - ja trzymam kciuki! że tak się zapytam bezpośrednio - puszczasz na Grzybsoniadę tę gierkę czy planujez coś jeszcze :)
    • 33: CommentAuthornosty
    • CommentTime28 Feb 2012
     
    Skoro juz pokazalem to na pewno nie pojdzie na Grzybsoniade :)
    • 34:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime28 Feb 2012
     
    ok, dzięki za info. tak się właśnie zastanawiałem.... :)
    a gierka fajna - miodna, w pewnym sensie uprzedziłeś mnie, he he
    • 35: CommentAuthornosty
    • CommentTime9 Apr 2012
     
    Jakby ktoś myślał że porzuciłem tę grę to jest w błędzie :) Gra jest praktycznie skończona. Jestem na etapie projektowania i balansowania stopnia trudności leveli.
    Zostało mi dolozenie muzyki na ktora czekam i optymalizacja kodu, bo na NTSC sie cosik mi sie nie wyrabia z przesuwem tla.

    I tu prośba: potrzebuję ze dwóch testerów leveli. Ludzi zaufanych (znanych mi choćby z nicka) bo muszę oddać w ich ręce grę nieukończoną a nie chcę aby gdzies w takiej postaci wyciekla.


    Wymagania:
    - cholernie duzo zacięcia, czyli postawa "kur..! ja nie przejdę? daj mi jeszcze 50 prób a przejdę!" :)
    - posiadanie real Atari z SIO2SD lub SIO2PC czy tam innym interfejsem do PC, bo na emulcu ta gra traci 50% grywalnosci,
    - najlepiej gdyby był to ktoś kto zna tę grę z iphona lub androida, ale niekoniecznie.

    Po prostu chciałbym zeby gra byla naprawde trudna (ale nie az tak zeby grajacy wpadl w depresję i doznal traumy ;) i projektuję tak trudne levele, ze sam nie moge ich przejsc mimo wielu prób :)

    Projekt jest freeware, ze wzgledu na proawa autorskie gra nigdy nie bedzie wydana oficjalnie na cartridgu, nie moge zaoferowac wiec testerom nic oprocz wymienienia na planszy tytulowej.
  3.  
    Hello Nosty,

    many Abbuc members are already testing the preview version of Line-Runner. Afaik, two members made it very far in the preview, they collected more than 400 points, but then the game seems to end, since an endless line appears. Looking forward for the final version !

    Greetings - Andreas Koch.
    • 37: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime1 Jun 2012
     
    Nosty, pograłem w końcu w Line Runnera na Androidzie.
    Ty plansze projektujesz ręcznie? Tam ewidentnie są generowane pseudolosowo.
    • 38: CommentAuthornosty
    • CommentTime1 Jun 2012
     
    Ewidentnie? Po czym wnosisz? Przeciez są powtarzalne (czyli zawsze takie same). Tzn jak odrozniasz plasze generowane pseudolosowo od zaprojektowanych przez czlowieka?

    Moja gra jest skonczona i przetestowana, ale premierę odrobine przesunąłem. W zamian chcę dodać jeszcze kilka supertrudnych etapow :)
    Jeszcze odrobinę cierpliwosci!
    • 39: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime1 Jun 2012
     
    Że generowane są pseudolosowo wnoszę po tym, że plansze nigdy się nie kończą (jak w River Raid czy Blue Max).

    Czekam na grę. Na Androidzie wciąga :)
  4.  
    Nie daję rady pograć dłużej niż 15 minut - bolą mnie oczy bo nie ma czasu na mruganie ;) To oczywiście zaleta :)

    Jedna obserwacja: łatwiej gra mi się bez muzyki. To chyba dlatego, że odruchowo wykonuję ruchy dżojem w rytm muzyki, zamiast w rytm lecących przeszkód. Ale szkoda grać bez takiej muzyczki :)

    I obserwacja druga: Na real Atari po RESET gra dalej działa, ale scroll skacze, a budynki w tle robią się jakieś takie białe :)
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Jun 2012
     
    > I obserwacja druga: Na real Atari po RESET gra dalej działa, ale scroll skacze, a budynki w tle robią się jakieś takie białe :)

    jesli odpalisz gre spod xBiosa to po nacisnieciu RESET wykona sie "zimny" RESET.
    • 42: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    Jeden komentarz: od kilku dni mam carta i się zagrywam - gra jest genialna! Rzeczywiście na real sprzęcie z prawdziwym joyem gra się lepiej. Zaprzeczam jednakże jakoby CRT coś zmieniało - grałem na obu i na LCD również pięknie smuży i rozmywa :) Oczywiście to pewnie kwestia jaki to LCD, ale ten co właśnie nabyłem daje radę:)
    • 43: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    @ilmenit: kończą się kończą. Nawet za bardzo długie nie są - potrenuj trochę :)
    • 44: CommentAuthorpustak
    • CommentTime25 Jul 2012
     
    Gra jest genialna w swej prostocie. Dziś po ponad tygodniu grania udało mi się ukończyć wszystkie etapy. Pisze udało bo ostatni 15 level jest mega trudny i nie mam pojęcia czy udało by mi się to powtórzyć. Wszystie inne etapy przechodziłem po kilka razy.
    Grałem najpierw w wersję plikową, a później bezpośrednio z carta na moim Atari 130 XE i telewizorze LCD.
    Gra chodziła bardzo płynnie z ogromna predkością :)
    Gratuluje autorowi tak świetnej i dopracowanej gry.
    Mimo, że grę ukończyłem nie raz będę do niej wracał bo wciągneła mnie na dobre.

    P.S. Potwierdzam istnienie "easter egga" :):):)
    • 45: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Jul 2012
     
    Gratuluje!! Po tygodniu... Mi nigdy nie udalo sie przejsc ostatnich 4 etapow a gralem w to 2 miesiace :)

    Dziekuje za mile slowa, choc niestety to co najwazniejsze - pomysl - nie byl moj. Ale ciesze sie ze udalo mi sie oddac grywalnosc oryginalu.

    Nie no, naprawde jestem pod wrazeniem. Rozwalilo mnie tez to co napisales w mailu, ze trzymales kompa wlaczonego 2 dni zeby skonczyc :> To wielka radosc dla kodera ze komus gra sie az tak spodobala!

    Jesli pozwolisz, to ja tego Hobgoblina brakujacego Ci do kolekcji, o ktorego pytales, podaruje Ci w nagrode za ukonczenie gry i za podrzucenie na priv pomyslu na drugą czesc :) Dostaniesz moj zapasowy egzemplarz autorski.
    Wysle Ci go w przyszlym tygodniu jak tylko wroce ze zlotu.
    • 46: CommentAuthorpustak
    • CommentTime26 Jul 2012
     
    Rewelacyjna wiadomość z samego rana!
    Dzięki wielkie nosty!!!

    Ostatnie etapy są bardzo trudne. 15 najtrudniejszy, a 12-14 mają zbliżony wysoki stopień trudności.
    W 12 lvl - początkowo bardzo długie skoki, potem mordercze tempo wychodzenia z rolowania do serii skoków krótkich.
    13 lvl - bardzo dziwnie się w niego gra na początku tępo bardzo rwane, nie ma żadnego rytmu. Od środka etapu przyśpieszenie.
    14 lvl - długie skoki, długie rolowanie przemieszane z szybkimi krótkimi skokami.
    15 lvl - bardzo długie skoki i rolowanie trafiane niemal w punkt od 100 punktu bardzo duże tempo i tak już do końca. Rolowanie na wysokości punktowej od 85 do 88 dało mi najbardziej w kość w całej grze. Przechodziłem ten moment może 1/5 prób. A jak nawet przeszedłem byłem już tak zdezorientowany, że ciężko było cokolwiek zdziałać.

    Jeszcze raz napiszę Line Runner to bardzo udana gra!
    • 47:
       
      CommentAuthorbobikowoz
    • CommentTime26 Jul 2012
     
    Gratuluje panie Pustak :) Przy wysokim poziomie poziomie trudności nie uszczupliłeś z nerwów kolekcji joysticków?
    • 48: CommentAuthorpustak
    • CommentTime26 Jul 2012
     
    Witam BoB! :)
    Kolekcja cała. Nerwy byly, ale nie takie jak 20 lat temu wspólnie urywaliśmy joy-e przy Decathlon-ie. Chociaż mój Quickjoy III Supercharger podczas gry w Line Runner-a zaczął skrzypieć. Musze uważać na joy-e bo na nowym włościach nie mam nawet połowy kolekcji. Moja "Instancja Najwyższa" twierdzi, że tyle co mam w zupełności wystaczy więc reszta spokojnie odpoczywa na starym mieszkaniu :)
    Zapraszam na kresy wschodnie na jakieś wspólne giercowanie!
  5.  
    Nosty, a dlaczego budynki w mieście mają okna tylko do wysokości liny biegalniczej? :)
    • 50: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Feb 2013
     
    Wyżej też są, ale pozasłaniali, żeby nie patrzeć na tę masakrę :)