atarionline.pl 5 linii - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKoval
    • CommentTime12 Jun 2009
     
    Zakładam taki wątek, bo przed chwilą w swoich szpargałach znalazłem zeszyt, w którym są spisane moje programistyczne wypociny z czasów Atari (ale radocha + odrobina nostalgii;) Jest tam programik napisany na konkurs "5 linii", który swego czasu organizowało pismo "Tajemnice Atari". Programiku nigdy nie wysłałem, ale, jak widać, przeżył... Wklepałem go do emulca i zadziałał po prawie 20 latach (na całe szczęście kod to nie samochód:D). Programik napisałem zafascynowany odkryciem, że istnieją jeszcze inne systemy liczbowe oprócz dziesiętnego heh;) Program przelicza liczbę na dowolny system od 2 (bin) do 16 (hex). Wiem, że jest kiepściuchny, ale za to pełnoletni;) W nagrodę za przeżycie postanowiłem go zamieścić na nieśmiertelnym atarionline, żeby jeszcze niejedną dwudziestkę zaliczył:)
    • 2:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime12 Jun 2009
     
    100 lat! :D
    • 3: CommentAuthorandys
    • CommentTime13 Jun 2009
     
    najlepsza jest 3 linia...lubię taki kocioł..
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jun 2009 zmieniony
     
    Ha, to artefakt przeszlosci (mowie o zeszycie). Podeslij lepiej skan strony z programem! :) Albo nawet calosc, jezeli cale o Atari.
    • 5: CommentAuthorKoval
    • CommentTime22 Jun 2009
     
    Haha! Przeglądałem ostatnio archiwum Tajemnic Atari (wam też antywir pokazuje trojana na tych stronach?) i odkryłem w którymś numerze, że redaktor skarży się na napływające licznie programy do zamiany liczb z systemu DEC na BIN (wszystkie podobno odsyłał do magistra Kosza). Redaktor proponuje swoje rozwiązanie zajmujące 1 linijkę i definitywnie zamyka temat. To mi przypomniało powód, dla którego nie wysłałem wówczas tego mojego programu...;))
    Kaz, co do zeszytu: nie cały jest o Atari. Reszta to spis komend dosa (informatyka na pctach), programy w pascalu na Amigę (to chyba kyan pascal albo turbo pascal-nie pamiętam jak to się nazywało na amisię). Jak dojrzeję do tej decyzji, to cos poskanuję;)
    Ale zeszyt przywołał lawinę przyjemnych wspomnień, którymi jednak nie mam się z kim podzielić, bo w domu żona nie rozumie mojego komputerowego sentymentalizmu i dlatego nie uznaje wspomnień związanych z atari czy amigą za interesujące...;) Kiedyś była stronka cconline.pl, na ktorej ludzie wypisywali takie swoje stare wspominki. Teraz zostało z tego retroreaders, ale tam jest miejsce "tylko" na stare czasopisma, więc ... dalej nie ma się z kim podzielić...;)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jun 2009
     
    No wiec wlasnie tutaj jest miejsce na takie rzeczy:

    ->link<-

    Tam zamiescilismy zeszyt MWK. Moze nazawa dzialu "materialy scenowe" jest nieco mylaca, ale ja "scene" rozumiem bardzo, bardzo szeroko, cos jak "spolecznosc milosnikow".
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime30 Dec 2012
     
    • 8:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime30 Dec 2012 zmieniony
     
    Dzięki s2325! Moje ulubione demo. Kiedy się zrobi czarne tło bez tekstu można zobaczyć efekt 3D w papierowych, trójwymiarowych okularach, które w połowie lat `90 były sprzedawane w kioskach Ruchu (na prawym fiolet, na lewym żółte).
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime31 Dec 2012 zmieniony
     
    Jakiś rok temu kupiłem takie (niebiesko-czerwone) plastikowe okulary do anaglifów bo zauważyłem je w kiosku jako dodatek do jakiegoś pisma dla dzieci. Dużo obrazków do pooglądania jest na deviantart.com Teraz wyszła jakaś nakładka na iPhone'a do badania obrazów w 3D bez okularów, ale nie mam tego telefonu (tak po prawdzie to nie mam żadnego prócz takiego z tarczą). Opcję anaglif ma google.maps, ale kiepsko to działa.
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Sep 2013
     
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Jul 2014
     
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Jul 2014
     
    @s2325, w Atari Basic:
    10 ? CHR$(6+RND(0));:G.10