atarionline.pl Rick Dangerous - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Jun 2015
     
    drupi77: "Jak nic gra roku."

    Nie mów hop, przykładowo są pewne szanse, że już w tym roku pojawi się konwersja Prince of Persia...
    • 2:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime25 Jun 2015
     
    ->link<- kogo to sprawka ? :)
    • 3:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Jun 2015
     
    ->link<- <- odpowiedź tutaj :)
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime26 Jun 2015 zmieniony
     
    @Adam
    Prince of Persia w tym roku? Jakieś szczegóły? :-)
    Bo z wątku na Atari Age raczej wynikała bardziej rozprawka i pierwsze przymiarki niż ruszenie prac pełną parą...
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Jun 2015
     
    @Jacques: Developer słusznie przerwał dyskutowanie, a usiadł do pracy.
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Jun 2015
     
    może wydane jak

    • 7:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime26 Jun 2015
     
    prince of persia na amstrada to porażka, postać porusza sie jak wóz z węglem ;) grywalność zerowa, chyba że dla masochistów ;) Już na ZX postać jest lepiej animowana.
    • 8:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime27 Jun 2015 zmieniony
     
    Kilka grafik z drugiego etapu.
    1. Góra komnaty 1 z etapu drugiego - porównanie na różnych platformach (od lewego górnego obrazka):
    a) ZX Spectrum,
    b) CPC,
    c) CPC+,
    d) C-64,
    e) Atari,
    f) Atari + VBXE.

    2. Cała komnata 5. Porównanie jak wyżej.




    • 9: CommentAuthorblanketman
    • CommentTime27 Jun 2015
     
    Wspaniała robota!
    • 10:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime27 Jun 2015
     
    Wygląda zajebiście, jedynie wersja na zx jest gorsza od komody ;) swoją drogą pamiętam jak gry z cpc oglądało sie na zdjeciach w czasopismach a jak doszło do odpalenia na kompie to jęk zawodu ;) np. Flimbo's Quest screeny ładne a gra porażka ;) Gdyby amstrad miał sprzetowe wsparcie dla duszków i scrolla to by rozwalił system w tamtych czasach :) tak mi sie wydaje przynajmniej...
    • 11:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    BTW. nie dało by rady zrobić drugiego planu w hires ? nie znam się tak, ale może ktoś mi odpowie, dodało by to troche uroku i gra była by taka jakby "ostrzejsza" ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Jun 2015
     


    Przeglądałem sobie YT i aż musiałem wrzucić na swoje Wii, całe szczęście że obsługuje classic pada :)
    • 13: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    "BTW. nie dało by rady zrobić drugiego planu w hires ?"

    Nie dałoby.
    • 14:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Jun 2015 zmieniony
     
    @Adam

    szkoda. ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Jun 2015
     

    cavox:

    BTW. nie dało by rady zrobić drugiego planu w hires ?

    Adam:

    Nie dałoby.

    Moim zdaniem dałoby się zrobić, ale pod vbxe.
    • 16:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    jeżeli byłoby to niskim nakładem pracy to może przydałby sie taki gratis dla wersji vbxe ? :)
    • 17:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    Wersja na CPC i CPC+ oprócz nasyconych kolorów, charakteryzuje się bardzo kiepską grywalnością i płynnością.

    W Hi-resie raczej nie ma możliwości zrobić Ricka. Ale dla pocieszenia powiem, że plansza tytułowa będzie w kolorowym hi-resie. :)

    Na VBXE owszem by się dało, ale to wymagałoby praktycznie napisania gry od nowa.
    • 18:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    Ciekawe porównanie Ricka na różnych platformach, wraz z oceną poszczególnych wersji.

    ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    jak znam życie to zaraz ruszą do boju commodorowcy ;) już szykują nową wersję Bomb Jack'a (ciekawe dlaczego...?) A kilka poprawek już zrobili... ;) he he
    • 20: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    • 21: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    @Larek: zespół jak rozumiem przyjął zasadę, że rozgrywkę robi w wersji na standardowy sprzęt, a dla VBXE jedyna różnica to bogatsze kolory, bez zmiany rozdzielczości (pomijam kwestię statycznych ekranów, które mogą być zupełnie różne). Przy takim założeniu praktycznie nie da się i o tym pisałem.

    @Cavox: Commodore'owcy szykują nową wersję Bomb Jacka, bo istniejąca jest słaba i można ją zrobić znacznie lepiej.
    • 22:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    @Adam: dokładnie tak. Po prostu na VBXE została dodatkowo dodana mapa kolorów. To było stosunkowo łatwe do zrobienia.
    • 23:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Jun 2015 zmieniony
     
    @Adam a nie sądzisz że przyczyna może być bardziej przyziemna ? ;) Może żal im d... ściska że na atari powstała taka ładna wersja :) Co taki sztywniak jesteś ;) trochę luzu :P

    BTW. napisałeś do mnie jakbym był niedorozwojem... :P
    • 24: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    Sorry, następnym razem dodam na końcu uśmieszek :)
    • 25:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Jun 2015 zmieniony
     
    przecież to oczywiste że poprawiają żeby było lepiej ale ja doszukiwałem się innych podtekstów, nie od dziś przecież jest rywalizacja na tym poletku ;) Na szczęście teraz jest ona zdrowa :D
    • 26: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    Sprawdziłem - faktycznie w tym przypadku gość, który rozpoczął wątek ulepszenia istniejącego na Commodore 64 Bomb Jacka, powołał się na poprawioną wersję Atari XL/XE:
    ->link<-

    Ale to rzadkość, bo w większości krajów niestety 8-bitowe Atari nie stanowi punktu odniesienia dla commodore'owców, jako mało im znany sprzęt :/
    • 27:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    Nxt game 4 VBXE: Bomb Jeyck VBXE

    ;)
    • 28:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    Podejrzewam że grupa Nostalgia weźmie się w najbliższym czasie za Ricka :) pewnie poprawią grafikę ale przede wszystkim wydłużą poziomy do wersji z 16 bit. Czuję to w moczu ;)
    • 29:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    @adv: ale oczywiście czysta wersja ARCADE ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jun 2015
     
    Kurcze ,fajna gra się szykuje co prawda nie najświeższa , na A8 jej nie było a tu jeszcze niektórzy narzekają ...
    Sam nie przepadam za Rick/iem ,jednakże doceniam zapał i poświęcenie autorów .
    • 31:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime29 Jun 2015 zmieniony
     
    @ IRATA4: ja nie widzę aby ktoś tu narzekał na tą grę w wersji na atari, no chyba że ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem ;) Gra jest świetna jak na atari ale jeżeli chodzi o vbxe to jest znikoma namiastka jego możliwości.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Jun 2015
     
    cavox:/ miałem na myśli ogół wypowiedzi tzn :CAŁOŚĆ (wszystkie posty) porównania gry która się jeszcze nie ukazała i to że mogła by inaczej wyglądać ,ktoś nawet z Prince of Persja wjechał, że niekoniecznie ta gra musi być grą roku i słusznie!,chcę więcej takich screenów i filmików oglądać ;-),a na poważnie to podziw mnie ogarnia wielki,za zapał osób odpowiedzialnych za wszystkie nowe dobre produkcje na A8,TRZYMAM KCIUKI .

    ...chodzi o to iż w tym przypadku ,jak i kilku innych :-),ATARI udowadnia iż jeżeli czegoś nie można, a bardzo się chce, to można ...
    ... nigdy tej gry nie lubiłem ,może dlatego że na A8 jej nie było ?

    Zazdrość ?

    Nie ,w nią nie grałem...

    ... bo na Atari nie było ;-P

    Teraz to sam już nie wiem,straciłem wątek... .

    Prywatnie na Atari bardzo bym chciał zobaczyć GRYWALNE "Kung-Fu MASTER[jap. SPARTAN]"działające płynnie i zgodne co do treści z oryginałem (mam nadzieje iż jakiś koder to przeczyta).
    Dla mnie ta gra to nowość ,cieszę się ,gdybym w latach 90/tych coś takiego odpalił na "malucha"...
    ....ale dalej nie widzę ukończonej GRY.

    Ps.Teraz będzie że ja narzekam.
    • 33:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime29 Jun 2015 zmieniony
     
    jakby takie gry na atari powstwały w latach 90'tych to ludzie nie pozbywali by sie tak gromadnie tych wspaniałych maszynek :) A pamiętam że tak było i to nie ze względu na jego możliwości sprzętowe tylko na znacznie mniejszą ilość nowych gierek a dzieciaki śliniły się wtedy na tytuły w stylu Robocop, Barbarian i inne tego typu shity ;) Wystarczy poczytać stare Bajtki i Top Secrety ;)

    PS. IRATA4: ja byłem szczęśliwym posiadaczem prawie każdego komputerka i wszystkie darzę takim samym sentymentem. Może się powtórzę ale nie ma dla mnie lepszych czy gorszych :)
    • 34: CommentAuthorblb
    • CommentTime29 Jun 2015
     
    Witam serdecznie.

    Nie wiem czy takie zmany można jeszcze wprowadzić więc proszę się nie śmiać i nie szydzić ;) ale rezygnująć z jednego koloru cegiełki można go wykorzystać np na kolor drabinki. Całość nie traci na klimacie. Załączam screen.
    • 35:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Jun 2015 zmieniony
     
    Nie wiem tego na 100%, ale wydaje mi się, że fiolet (lub coś podobnego ;)) i brąz to kolor "normalny" i "negatyw", więc nie mogą występować w obrębie jednego znaku jednocześnie.

    W obrębie jednego znaku (4x8) Atari może wyświetlić 4 kolory. W Twojej grafice jest ich 5.
    • 36: CommentAuthorblb
    • CommentTime29 Jun 2015 zmieniony
     
    W którym miejscu jest 5 kolorów w obrębie 4x8? Masz na myśli część drabinki w której jest jeszcze kolor pomarańczowy? To przez moje przeoczenie nie został zamieniony na fioletowy.

    W drabince powienien występować tylko, czarny (tło), zółty, brązowy i fiolet (jednym jest oczywiśćie negatyw).
    • 37:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Jun 2015 zmieniony
     
    tu przykład:

    • 38:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Jun 2015 zmieniony
     
    OK - jeśli w takim razie tam nie powinno być pomarańczowego, to - jeśli moja teoria jest prawdziwa i fiolet oraz brąz to kolor normalny i negatyw - nie mogą one występować jednocześnie w obrębie jednego znaku.

    Oczywiście to tylko moje przypuszczenia i najlepiej byłoby, gdyby się tu jakiś grafik wypowiedział.
    • 39: CommentAuthorblb
    • CommentTime29 Jun 2015 zmieniony
     
    Dokładnie, to jest mój błąd, 3 powinna być fioletowa :)

    Jeżeli faktycznie masz rację, drabinka z powodzeniem mogłaby wyglądać tak.
    • 40:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Jun 2015 zmieniony
     
    Chyba by mogło tak być :)
    Pozwoliłem sobie na porównanie obu grafik:

    • 41:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime30 Jun 2015 zmieniony
     
    fajnie fajnie... :D chciałem dodać jakieś sugestię ale bałem się "linczu" więc ostatecznie je usunąłem:) Tak prawdę mówiąc czuję się tutaj trochę alienowany przez to "sterylne" towarzystwo ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Jun 2015
     
    Eeee... co jak co, ale sterylne na pewno nie jest. Jeśli masz jakieś sugestie to wal śmiało. Podejrzewam, że i tak twórcy gry za wiele już nie zmienią (jeśli w ogóle coś wezmą pod uwagę) ;-)
    • 43: CommentAuthortebe
    • CommentTime30 Jun 2015
     
    twórcy widząc Wasze sugestie rzygają tęczą :)
    • 44:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Jun 2015
     
    A to źle czy dobrze?
    • 45:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime30 Jun 2015
     
    chodzi że dithering jest zbyt brutalny w kafelkach czarny kolor zbyt mocno kontrastuje sprawiając wrazenie dużej ziarnistości, wydaje mi sie że lepiej zastosować tam bardziej podobne do siebie kolory a przynajmniej wywalić z nich ten czarny...
    • 46:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime30 Jun 2015 zmieniony
     
    pozwoliłem sobie wykorzystać poprzednią poprawkę wywalając trochę czarnego... Bardziej widoczne będzie to w przybliżeniu jak na normalnym poziomie w grze. Nie jest to taki efekt jakbym oczekiwał ale dobry grafik wie doskonale co zrobić... Jeszcze mam wariację na ten temat mojego 11 letniego synka którego juz od dawna wciągnąłem w klimaty retro ale nie wiem czy pokazywać ? :)


    • 47:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime30 Jun 2015
     
    Pomysł dobry, warty rozważenia, ale na końcowym etapie projektu. Istnieje możliwość wykorzystania przerwań DLI i spritów do podkolorowania wersji Classic.
    • 48: CommentAuthorblb
    • CommentTime30 Jun 2015
     
    I to jest świetna wiadomość :) Dziękujemy
    • 49: CommentAuthorbrx
    • CommentTime1 Jul 2015
     
    @cavox: Nie wiem, czy dobrze pamiętam coś z tego co napisałeś i skasowałeś, ale problem z grafiką małego Atari jest taki, że możesz nawet walić po ekranie dziesiątkami kolorów, ale jak chcesz coś coś robić pod styl z C64, to zwykle kończy się to absolutnie klasycznym układem w stylu 4-5 kolorów monochromatycznego tła + 3 kolory głównego duszka :) Niestety, zmiany kolorów na ekranach skrolowanych w pionie są trudne i być może nie zawsze możliwe.
    • 50: CommentAuthorvega
    • CommentTime1 Jul 2015 zmieniony
     
    @brx: no są trudne...komplikuje się Display List-a bo musi być zmieniana przy skrolu w pionie...pamietam, że w Bomb Jake przy ruchomych obiektach w pionie trochę się z tym męczyłem, żeby kolory też zmieniać...spowolniło to grę..ale efekt był wart zachodu...