atarionline.pl Najlepsze Muzyczki w grach na Maluszka, - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime15 Jun 2009
     
    Jak sadzicie w której grze na maluszka jest najlepsza muzyczka?
    • 2: CommentAuthorfder
    • CommentTime15 Jun 2009
     
    Dla mnie zdecydowanie Panther. A juz na emulatorze odkrylem Barahira - tu muza tez swietna.
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Jun 2009
     
    "Black Lamp" - na stronie tytułowej
    oraz
    "Draconus" - ma się rozumieć :)
    • 4:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime15 Jun 2009
     
    Jet Set Willy
    • 5:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime15 Jun 2009
     
    fajna jest też w tej nowej grze panga ponga, i moim zdanie klimat w shadow of the beast oczywiscie demo plansza w podziemiach.
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime16 Jun 2009
     
    akurat w barahir jest muzyczka zerżnięta z heroquest (amiga)
    aż dziw że to przeszło
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Jun 2009
     
    Gyruss, Battle Ships na ekranie tytułowym (J. Husak).
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime16 Jun 2009
     
    Wg mnie : Draconus, Panther, Space Lobsters, Jet Set Willy, Feud, World Karate Championship, Warhawk, Captain Gather, Mission Shark, Fred

    A szczegolne miejsce dwom dziwactwom : Starquake (fajne toto ale troche zmarnowane 4 kanaly) oraz Spy vs Spy 3 (takie minimalistyczne :)
    • 9:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime16 Jun 2009
     
    Najlepsza muzyczka jest w grze Hans Kloss ;-P
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jun 2009
     
    Xeen - moglbys zapodac link do tej gry na Amidze, tak, zeby bylo sluchac muzyke i mozna bylo porownac z Barahirem?

    Dla mnie killer to zawsze byl Zybex i Draconus. No i muzyczki Whittakera oraz Jet Set Willy.
    • 11: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime16 Jun 2009
     
    oprócz tych, które wymieniliście, bardzo fajna muzyczka jest w Mountain Bike...
    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime16 Jun 2009 zmieniony
     
    oto link do muzyki z heroquest z amigi
    identyczny motyw jak w barahir w grze, można porównać

    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jun 2009 zmieniony
     
    Xeen - dzieki. Za to Barahira mamy tutaj:



    A propos muzyczek to przypomniec nalezy takze liste odislawa, bo kazdy pewnie tam znajdzie duzo swoich ulubionych muzyczek:



    • 14: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime16 Jun 2009
     
    dzięki Kaz ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime16 Jun 2009
     
    No tak, Barahir zerżnięty.... :) A ja głosuję na grę Master Head (ekran tytułowy).
    • 16: CommentAuthorfder
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    Na Atari mialem takie 4 utwory demo - bardzo fajne. Wczytywalo sie z kaset- program w basiu i mnostwo linii data. Niestety nie pamietam tytulow. Moze ktos pamieta i ma...
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    Digi Loo, Digi Lay? Beverly Hills Cop vel Axel F?
    • 18:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    a ja w początku Master Head'a to słyszę jakieś echa "Domu w Dolinie Mgieł". Czyżby inspracja? ;)
    • 19: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Jun 2009 zmieniony
     
    Kolekcja:
    - draconus,
    - zybex,
    - panther (wersja amigowa w hardwired intro),
    - blip,
    - storm,
    - miecze valdgira 1 i 2 (muzyka podczas gry),
    - extirpator,
    - warhawk,
    - international karate (oryginalna roba hubbarda; pinokio zrobił doskonałą wersję do international karate + !),
    - fred,
    - misja,
    - lasermania,
    - saper,
    - ninja (mastertronic),
    - amaurote,
    - black lamp,
    - barahir (obydwa utwory podczas gry),
    - kernaw (muzyka podczas gry),
    - spy master,
    - spy vs spy (wszystkie części),
    - inside,
    - vicky (muzyka podczas gry),
    - władca (muzyka podczas gry),
    - barbarian (choć wersja z C64 nieżyjącego już Josepha Richarda bije ją na głowę wielokrotnie),
    - rebound,
    - mouse trap,
    - slot machine,
    - feud,
    - masters of the lamp,
    - masters of time (mam wrażenie, że ta muzyka jest generowana programowo),
    - battle ships,
    - milk race,
    - bmx simmulator,
    - red max,
    - the last v8,
    - grand prix circuit,
    - elektra glide,
    - jet set willy,
    - ballblazer (też mam wrażenie, że to jest generowane).

    Best of the best:
    - miecze valdgira 1 (muzyka podczas gry) :D
    - barbarian z C64 (najlepszy na świecie kawałek :D)
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    Najlepsze, że fragment utworu w Barbarianie z C64 zawiera motyw z któregoś Conana, gdzie Arniem akurat walczył mieczem ;-)
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    -panther byl chyba wczesniej niz hardwired na amidzie (ale moze mi sie wydaje bo na amidze slyszalem ja pozniej)
    -dodam jeszcze rastan z c64 cover na atari by Bewu
    • 22: CommentAuthorandys
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    xxl a mnie podoba sie twoj player i muzyczki 1bit;p takie raasowe... inne. ostatnia z mr beepem w grze wymiata choc tylko na emu sluchalem.
    Generalnie na atari w 95% slychac ten sam program do muzyki..tragedia;/
    niektorzy jak whittker, rob, gilmor mieli wlasne co slychac i dodajac ich talent muzyczny wychodzilo naprawde dobrze.
    Najwieksza bolaczka ukladu pokey ktory mnie denerwuje jest brzekanie basu..za wolno idzie ta petla sinusoidalna ktora ma symulowac bas i powoduje draznienie ucha. masters of time jest przykladem ze muzyka moze byc inna i do tego scroll lecial choc to chyba wpisy masowe do rejestrow pokey byly. i do tego rok gry 1983..w grach dawniej gdzie sam screen byl na poczatku juz dawno mogl byc lepszy player.
    sam sid player na atari gra juz niczego sobie. i tak naprawdę duzo tytulow mialo dobra linie melodyczna ale remastering musialby byc niestesty...
    a co do gry to mistrza ma 'jet set willy' na atari
    a na 64 nie ujmujac richardowi jest duzo dobrych jeszcze utworow
    • 23:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    dokładnie.
    panther był znacznie wcześniej niż hardwired na amidze.
    • 24: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    Już się poprawiłem :D
    • 25:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime17 Jun 2009 zmieniony
     
    "Miecze Valdgira II (muzyka podczas gry)" to również Amiga - klasyczny (1988 rok) moduł, wykorzystany w kilku produkcjach scenowych. Mp3-kę można pobrać np. stąd: ->link<-
    • 26: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    Ha - dziękuję.
    Coverów na Atari jest wiele:
    - extirpator - czy to nie sanxion?
    - lasermania, black lamp, miecze valdgira (utwór na czołówce w obydwu częściach) - są opisane w Atariki ->link<-
    - mouse trap - słyszałem ten utwór w jednym z programów "Z kamerą wśród zwierząt",
    Nie wspominając już o tym, że muzyka w self test Atari to "Promenada" z cyklu "Obrazki z wystawy" Modesta Piotrowicza Musorgskiego :)
    • 27:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    Mouse Trap to też jest klasyk Claude'a Debussy.
    • 28:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime18 Jun 2009 zmieniony
     
    przy okazji - kiedys mialem (chyba to byl Polski twor) - muzyczke zespolu Kraftwerk ktora ktos wrzucil do programu napisanego w Basicu (linie data z liczbami do tego odtwarzacz w basicu z prostymi efektami typu migajace napisy w gr.1 chyba basica)... ktos sie spotkal z tym? Ktos ma? ;) (ktokowliek widzial ktokowliek wie :D
    • 29: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Jun 2009
     
    A jeszcze "Poranek" Edvarda Griega z "Peer Gynt" był w takiej gierce "Ski weltcup" chyba (w każdym razie był slalom na nartach).
    A wspominana "Promenada" Musorgskiego w pełniejszej wersji jest też w grze "Spellunker".
    Ale zrobił się mały offtop...
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Jun 2009
     
    @Wolfen: A to nie z kolekcji Kemala Ezcana przypadkiem?
    • 31:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime18 Jun 2009
     
    wieczor: sprawdzilem to co jest na ASMA - niestety nie, w kazdym badz razie jezeli ktokolwiek by mial bylbym wdzieczny o ile dobrze pamietam (moge sie strasznie mylic) "demo" sprzedawal Dom Handlowy Skarbek (czy jak to sie nazywalo ;) w Katowicach dawno dawno dawno dawno dawno temu ;) ale tak mgliscie pamietam skad kiedys wszedlem w posiadanie tego "mini dema" ze naprawde juz nie kojarze... ale moglbym dac sobie reke uciac (z glowa nie bede ryzykowac) ze byly tam jakies teksty po polsku wiec raczej polska produkcja... byc moze ktos to bedzie mial - hipotetyczna nazwa pliku kraftwerk.bas badz kraftwrk.bas ;)
    • 32: CommentAuthorfder
    • CommentTime18 Jun 2009
     
    Nie poznaję tytułów Digi Loo, Digi Lay - być może tak, ale musiałbym posłuchać - czy można to gdzieś ściągnąć?
    • 33:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime19 Jun 2009
     
    Digi Loo, Digi Lay jest chociazby na ASMA
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jun 2009
     
    W celu znalezienia muzyczek Basicowych proponuje tez male poszukiwania w katalogu demek. Tez sie co nieco znajdzie.
    • 35:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime20 Jun 2009
     
    Myślę, że na uwagę zasługuje też tempest xtreem, może to nie tempest 2000, ale muzyka (stereo) naprawdę wysoki poziom.
    • 36:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime20 Jun 2009
     
    ale Kraftwerk'u nigdzie nie widze Basicowego ;/
    • 37:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime20 Jun 2009
     
    Nie pamiętam, czy tutaj, czy na atariarea.krap.pl - seban wspominał o muzyczkach Kemala i zapodał linka. Poszukaj - jest tam około 20-30 muzyczek w Basicu, w pierwonej formie.
    Sam się muszę przyznać, że swojego czasu użyłem muzyczkę AXEL-F z takiego dema w Basicu (Sound Beispiel 5 DEMO) - ale podałem źródełko. Gdzieś nawet moje wypociny krążą (oprócz tego, że mam to jeszcze na kasecie w normalu, ale brak odpowiednio sprawnego magnetofonu)...
    Aha, sprawdź jeszcze to: ->link<- - oryginalnie było w basicu...
    • 38:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime20 Jun 2009
     
    Dzieki, poszukam, posciagam, przepatrze ;) ale setki razy juz to robilem i mimo wszystko wydaje mi sie ze byla to produkcja Polska :) a napis Kraftwerk bodajze migal w rytm perkusji :) (o ... cos mi sie przypomnialo:D Jeszcze bylo podobne "demo" ze swietna wersja muzyczki Oxygene z repretuaru Jean Michelle Jarre'a :) (odtwarzacz podobny - dane nutek w liniach data :)
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jun 2009
     
    Jak juz znajdziesz to polecam sie jako adresat paczki z tymi muzyczkami, wrzuce je do katalogu.
    • 40:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime21 Jun 2009
     
    Wolfen, jak napisałem: bardzo wiele osób podpisywało się pod muzyczkami, zmieniając "grafikę". Co ciekawe, w wielu pozostały niemieckie komentarze.
    A mi coś przyszło jeszcze do głowy. Sprawdź muzyczki Jakuba Husaka - tam był Kraftwerk napisany w softsynthu. Przy wylistowaniu kod podobny do Basica - stąd może być skojarzenie...
    • 41:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime21 Jun 2009 zmieniony
     
    Sikor: dzieki za pomysly :) Poszukalem jeszcze m.in. w dyskografii Kraftwerku... wydaje mi sie ze jest to "Das Model". Wiec podsumowujac jest to Polska produkcja w Basicu (ale cholernie stara... koniec lat 80-tych) Wartosci do odtwarzacza w liniach data. Odtwarzacz to dosc prosta procedura oparta na poleceniach sound (wartosci inne niz 0 graly jakas nute a 0 to "cisza"). Efekt graficzny w postaci migajacego w odcieniach szarosci napisu Kraftwerk albo Das Model. Calosc dopelnia linia w gr.0 badz kilka z danymi jakiegos instytutu albo akademii albo innej uczelni i kilka nazwisk po polsku. Obecnie szukam wersji Jakuba Husaka (ponoc kiedys stworzyl Das Model juz sie dowiedzialem :) oraz tajemnicza wersja w formacie SNDH wg info ze stronki : ->link<-
    • 42:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime21 Jun 2009
     
    @Wolfen: to co opisujesz, do demko Jakuba Husaka - mam je gdzieś na dyskietkach (teraz nie znajdę). Muzyka jest tam napisana w SoftSynthu, a tylko playerek przerzucony do Basica. Napis to Kraftwerk oczywiście, chyba jeszcze było coś w stylu "demo by J.H" - ale tu się mogę mylić. Ale na pewno jest coś takiego - bo je kojarzę ;) Powodzenia w poszukiwaniach - jak nie znajdziesz, daj znać - przegrzebię dyskietki (ale jest tego trochę).
    • 43:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime21 Jun 2009
     
    @Sikor : DZIEKI! :D Tak czy inaczej wytrwale szukam dalej - SNDH = ATARI ST (YM2149) wiec to odpada ;) wiec wg zrodel na ktore wpadlem to musi byc zatem Jakub Husak :) Swoja droga... ja zatem wpadlem chyba na jakas przerobke tego wypuszczona przez brac studencka ;> (chyba ze jednak wyjdzie ze to dwie rozne produkcje)
    • 44:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime21 Jun 2009
     
    ->link<- - jeden ze starszych demodysków Kemala Ezcana (w BASICu właśnie). Było jeszcze jedno (chyba ze 2 razy tyle muzyczek i też w BASICu), ale nazwy nie pomę teraz...
    • 45:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime21 Jun 2009
     
    @Miker : tam jest wlasnie ten Oxygene w fajnej wersji o ktorym bodajze gdzies wyzej tutaj wspomnialem - niemniej jednak Kraftwerk mimo ze swietny gdzies jeszcze lezy nieodkryty:)
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jun 2009
     
    Wolfen, jak juz masz czesc tych rzeczy to podsylaj.
    • 47:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime22 Jun 2009
     
    Znalazlem i Oxygene i Kraftwerka (Kaz - wyslalem Ci mailem - moze sie na cos przydadza - sa w zbiorze innych basicowych perelek jesli chodzi o muzyczki :) tak czy inaczej obecna wersja Kraftwerka mimo ze muzycznie to w 100% to samo to coz... nie ma podpisow studentow i innych podobnych co pozwala mi przypuszczac ze wersja ktora kiedys (dawno temu;) posiadalem byla wersja pod ktora ktos sie "podszyl" jako autor. Napis wciaz miga tak samo jak parenascie lat temu :D Dolaczam do watku plik .BAS (na dyskietce) :)
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Jun 2009
     
    Tak, przesylke dostalem, dzieki.
    • 49:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime25 Jun 2009
     
    co do muzyczek mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś zna odpowiedź.. na you tube są dwa filmiki; atari xe vs commodore64/128 w tej pierwszej części dwie pierwsze muzyczki są super, ale czy one powstały na maluszku? i kto jest ich autorem?
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jun 2009
     
    Autorem obu filmikow jest Glowas, jego pytaj.