atarionline.pl Atari 800XL - dwie różne klawiatury - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorconrad
    • CommentTime14 Apr 2012
     
    Mam dwa Atari 800XL o dwóch różnych klawiaturach.

    W pierwszej (chyba nowszej sądząc po dłuższym nr seryjnym) są klawisze o ciut większych literach, z których każdy potrzymywany jest przez małą sprężynkę wewnątrz białego plastkowego trzonu. Patrząc z góry na klawiaturę widać pod klawiszami czarny plastik podkładu.

    Druga ma klawisze o mniejszych literach ale co ciekawe - kolor podkładu patrząc z góry jest brązowy i nie jest to chyba typowy plastik. Skok i dźwięk po naciśnięciu klawisza jest bardziej wyczuwalny niż w pierwszej. Nie rozbierałem jej więc nie wiem na czym są mocowane klawisze. Ogólnie widać w świetle znakomicie każdy szczegół podkładu pod klawiszami - nie zlewa się z otoczeniem tak jak w pierwszej klawiaturze.

    Pytanie: patrzyłem w google szukając fotki podobnej do drugiej klawiatury i nie znalazłem. Czy to w związku z tym jakaś samoróbka czy jakaś partia 800XL tak miała?
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Apr 2012
     
    Brązowa:


    Ciemna:
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime14 Apr 2012
     
    Na pewno byly dwie, moze wiecej ?.Z tego co pamietam to kiedys dalem Mawowi wlasnie taka ktora miala jakby frezowane litery na klawiszach.
    • 4:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime14 Apr 2012
     
    Tu masz wątek na temat klawiatur w XL'kach:

    ->link<-
    • 5: CommentAuthorconrad
    • CommentTime14 Apr 2012
     
    Wychodzi z powyższego linka iż mam typ 1 i typ 5. Czyli norma.
    Dzięki za pomoc.