atarionline.pl Dysk Startowy z DOS'em Atarowym i kabel SIO - pomóżcie ;-). - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime24 Apr 2012 zmieniony
     
    Witajcie. Jestem tu w sumie nowy, więc Dobry Wieczer wszystkim. Wołają mi Mentos jak widać ;-). Zaglądam tu z racji sentymentu oczywista bo mój pierwszy komp będąc w podstawówie to 800XL. Niesiony niejako emocjami i wspomnieniami kupiłem niedawno C64 z magnetem, kartridżami, symulatorem stacji i świetnie się z dziećmi bawimy. Nie chcą żadnego PS3 ;-). Idąc za ciosem zanabyłem Atarynę ze stacją i tu mam prośbę. Czasu mało, nie widzę do kupienia na Alledrogo a jakoś stację kupioną muszę zastartować/sprawdzić no i się nacieszyć. Z dyskietką PC'ową HD cuś tam kręci, nie rzęzi, ale oczywiście wali errorami. Z tego co pamiętam (stacji niestety nie miałem na własność) trzeba jakąś dyskietkę startową jej wsadzić na start albo coś oryginalnego czego nie mam. Kupiłem już zestaw dyskietek SD bym coś mógł nagrać. Oczywiście planuję też zakup symulatorka a'la SD2IEC na Komodorka nie pamiętam jak on się tam zowie.
    I tu mam 2 prośby, czy mógłby ktoś proszę pomóc?
    1. Wysłałbym dyskietki do nagrania powiedzmy tego atarowego DOS'a i kilku gierek na start by stacyję sprawdzić, oczywista zapłacę przelewem za fatygę i wysyłkę zwrotną.
    2. A druga sprawa to ten kabelek SIO czy ktoś ma może na zbyciu, co by symulator jak już zanabędę podłączyć.
    Z góry dziękuję.
    Mentos
    P.S.

    1. niestety w korporacji na tą stronę mam "Access Denied" więc jak dzieci dadzą mi spokój to tylko wieczorami mogę tu ziornąć :-(
    2. nigdy nie mam czasu na czytanie kolejnych przepastnych regulaminów z gwiazdkami tak więc jak cuś wybaczcie
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Apr 2012
     
    Ten komputer nie potrzebuje dyskietki startowej.
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Apr 2012
     
    > Oczywiście planuję też zakup symulatorka a'la SD2IEC na Komodorka nie pamiętam jak on się tam zowie.

    polecam SIO2SD (emulator stacji dyskow na karty SD)
    • 4: CommentAuthorkade
    • CommentTime24 Apr 2012
     
    XXL: tak tylko wszyscy SIO2SD sprzedają bez kabelka SIO :/
    • 5: CommentAuthorBluki
    • CommentTime25 Apr 2012
     
    Kabelek można uciąć jakiemuś magnetofonowi (taniej) albo kupić w ATARI SHOP (drożej). Można też uniknąć problemu kabelka korzystając z oferty ATARIMAX.
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Apr 2012
     
    Mentos, skąd jesteś?
    • 7: CommentAuthorgrzegorzp
    • CommentTime25 Apr 2012
     
    Kupował ktoś w Atari Shop? Ile kosztuje wysyłka do PL?
    • 8: CommentAuthorconrad
    • CommentTime25 Apr 2012
     
    Lotharek chyba sprzedaje z kabelkiem.
    Poza tym jest SIDE które kabelka nie potrzebuje.
    No i na Allegro dość często pojawia się płytka z kabelkiem ale cena wówczas jest wyższa.
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Apr 2012
     
    Pigula tez ma z kabelkiem.
    No wlasnie jak sie ma sprawa z ladowaniem gier z wlasnym loaderem np. Eidolon. na SIO2SD dziala bez problemu a jak jest z SIDE?
  1.  

    conrad:

    Lotharek chyba sprzedaje z kabelkiem.
    Potwierdzam, jest z kabelkiem.
    • 11:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime25 Apr 2012 zmieniony
     
    Jestem z Krakowa. Że dysk startowy nie jest potrzebny to wiem/domyślam się/pamiętam przez mgłę, że power+Option i jazda. No ale jakąś dyskietkę trza mieć a zależy mi na sprawdzeniu także nagrywania więc z tąd ten DOS by tak na szybko w pełni stację przetestować. No i to tak abstrahując od symulatorka, który też planuję niedługo zanabyć faktycznie od raza z kablem SIO. To co ktuś mógłby cuś mi nagrać bo właśnie zanabyłem i idzie do mnie 10 dyskietek SD, wprawdzie z programami do C64 ale tam ze 2,3 można sformatować dla Ataryny. Chyba że krótki programik w Basicu sobie napiszę, nagram/odczytam, tyle że niewiele pamiętam z zapisywania komend i chyba za bardzo stacji nie przemieli po wszystkich sektorach ;-(.
    • 12:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime25 Apr 2012 zmieniony
     
    Że tak zapytam, co masz na myśli przez "wszystkie sektory"? Jeżeli głowica czyta i zapisuje, to... czyta i zapisuje, a gdy faktycznie zdarzą się jakieś problemy z sektorami, to będzie raczej wina padniętej dyskietki. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale z doświadczenia zawsze mi się wydawało że tak właśnie to działa.
    • 13: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime25 Apr 2012
     
    @mentos
    Chętnie pomogę.
    Jaki DOS, jakie gry chciałbyś mieć na dyskietkach?
    Czy interesuje Ciebie zakup kilku oryginałów gier dla Atari na dyskietkach? (posiadam duplikaty, np. Sexmisji).
    Czy można zaproponować jakieś DOS'y?
    Jaką stację dysków posiadasz?
    Czy Twoja stacja dysków posiada jakieś Turbo?
    Czy chciałbyś mieć Turbo w swojej stacji dysków?
    Czy chciałbyś otrzymać pomoc w nauce obsługi takiego Turbo?
    Czy chciałbyś zapoznać się z polskimi magazynami dyskowymi (Serious, Syzygy)? Polecam! Jednak to wymagałoby dla komfortowej obsługi zwiększenia pamięci RAM, jest to bardzo tanie. Czy interesuje Ciebie to?
    ---wszelka moja pomoc jest całkowicie darmowa.
    • 14: CommentAuthorgrzeniu
    • CommentTime26 Apr 2012 zmieniony
     
    mentos: Proponuję od razu SIO2PC na USB. Więcej informacji, tutaj: ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime26 Apr 2012
     
    bartcom

    Publicznie muszę podziękować za chęć niesienia pomocy a na priva już zaraz pytam o szczegóły ;-).
    Publicznie też tylko jeszcze napiszę, że chętnie bym zanabył oryginalne kartridże z gierkami. Udało mi się ostatnio kupić Donkey Kong Junior (działa), ale bardzo jak wyszły oryginalne zależało by mi na kilku innych tytułach jak:
    H.E.R.O.
    Taper
    River Raid
    Goonies
    Cave Lord
    Montezuma's Revenge
    Spy vs Spy
    Spy Hunter
    Keystone Kapers
    Knight Lore

    Co do sektorów - chodziło mi o to czy głowica będzie prawidłowo gonić po wszystkich, po skrajnycg także a mały programik w Basicu pewnie tego nie zasymuluje, o ile dobrze prawię.

    Co do kabelka SIO też chętnie kupię by do SIO2SD mieć.
    Dzięki wszystkim.
    • 16:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime27 Apr 2012
     
    Tak. Lotharek ma z kabelkiem bo na SV się zanabyłem w SIO2SD
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2012
     

    bartcom:

    Chętnie pomogę.
    Jaki DOS, jakie gry chciałbyś mieć na dyskietkach?
    Czy interesuje Ciebie zakup kilku oryginałów gier dla Atari na dyskietkach? (posiadam duplikaty, np. Sexmisji).
    Czy można zaproponować jakieś DOS'y?
    Jaką stację dysków posiadasz?
    Czy Twoja stacja dysków posiada jakieś Turbo?
    Czy chciałbyś mieć Turbo w swojej stacji dysków?
    Czy chciałbyś otrzymać pomoc w nauce obsługi takiego Turbo?
    Czy chciałbyś zapoznać się z polskimi magazynami dyskowymi (Serious, Syzygy)? Polecam! Jednak to wymagałoby dla komfortowej obsługi zwiększenia pamięci RAM, jest to bardzo tanie. Czy interesuje Ciebie to?
    ---wszelka moja pomoc jest całkowicie darmowa.


    Bartcom - jak bedziesz pomagal koledze, to dziel sie tez wiedza na forum. Wlasnie po to jest, zeby jak najwiecej dawac od siebie i jak najwiecej osob moglo skorzystac z wiedzy.

    Poniewaz potestowales rozne turbo - to Twoja wiedza jest cenna, bo wzieta z praktyki.
    • 18:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime9 May 2012
     
    bartycom, cuś się nie odzywasz, żyjesz ?