atarionline.pl Czarna (nowa) wtyczka SIO z trapezowatą obudową - kto byłby zainteresowany? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime20 May 2012 zmieniony
     
    Witam Panowie

    Ponieważ zanosi się na produkcję jednostkową więc (niestety) ceny szykują się proporcjonalne...
    - ile byli byście skłonni zapłacić za nową wtyczkę SIO koloru czarnego, o kształcie zbliżonym do oryginalnej (trapezowatej). Oraz jakie ilości przy cenach przez Was podanych by Was interesowały?
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime22 May 2012
     
    Czyli rozumiem, nikt nie był by zainteresowany?
    • 3: CommentAuthornosty
    • CommentTime22 May 2012
     
    WaW, ja mam kabli do stacji co najmniej kilka, nawet nie wiem gdzie sie poniewierają, do tego ze 4 zepsute magnetofony gdzies po szafkach. Mysle ze kazdy atarowiec z jakim takim stażem tak ma... A ile nowych urzadzen z SIO potrzebuje - 2, 3? gora.
    Takze po diabla mi nowe wtyczki?

    Wiesz to jest chyba glownie problem producentow sprzedajacych urzadzenia "atarowcom-amatorom", czyli np ludziom, ktorzy chca wrocic do Atari albo pociupac w stare gierki.
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime22 May 2012
     
    Nosty ja wiem, że Ty jesteś jednym z tych niewielu szczęściarzy, którzy mają wszystkiego zapas :P. Powiem tak: temat zainteresował mnie, jak tylko Duddie na sąsiednim forum zarzucił temat wtyczek - od nitki do kłębka trafiłem na alternatywne wykonanie wtyczek (nie tylko z wykorzystaniem prasy ciśnieniowej) - no i mnie wciągnęło...


    ____
    BTW:
    Jest jeszcze jedna propozycja, która może też być korzystna, a którą można rozważyć - dzielnik łącza sio (fajna sprawa dla osoby, która nie ma przelotowej stacji, a od czasu do czasu chciała by skorzystać z kilku urządzeń - np. dla tych, którzy powstrzymali się przed wybebeszeniem magnetofonu na potrzeby sio2sd). W tym przypadku niestety koszty wzrastają ze względu na konieczność lutowania i dołączenia kabla. To tylko tak sygnalizacyjnie.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 May 2012
     
    Tak naprawdę, to takimi ilościami byliby zainteresowani (sorry, że mowię za nich)
    - Candle
    - Zaxon
    - lotharek

    Przewiduję na podstawie ich deklaracji, 700-1000 egz.
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime22 May 2012
     
    Ciekawe ze nikt nie pomyslal zeby ten najtrudniejszy element (ten trzymający piny i wchodzący do gniazda) zrobic z drewna? :P
    Brzmi pozornie jak zart, ale nie wiem czy koszt nie bylby najmnijeszy a jakosc zadowalajaca.
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime22 May 2012
     
    Pomyślałem :-) koszt frezowania i obróbki skośnej niestety przewyższa znacznie koszt innych obróbek. Jakość była by niestety proporcjonalna do ceny użytego drewna - rzeczy o boku poniżej 10cm to już obróbka precyzyjna.
    • 8: CommentAuthorconrad
    • CommentTime22 May 2012
     
    Rozdzielacz sygnału SIO - genialna sprawa! Z przełącznikiem wyboru wyjścia byłby miodzio. Już teraz nie mam jak podłączyć magnetofonu a jak dołożę SIO2SD będzie kanał.
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime22 May 2012
     
    Conrad, SIO w atari jest tak skonstruowane, żeby nie potrzebowało żadnego przełącznika ;-)
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime24 May 2012
     
    Mam do Was pytanie: czy ktoś zechciał by pomóc - ani nie znam, ani nie posiadam CADa (a też nie jestem zwolennikiem ściągania programu do jednego rysunku) a potrzebne jest zwymiarowanie kostki wtyków i stworzenie jej rysunku w CADzie (nigdzie nie ma wymiarów łącza).
    • 11:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime24 May 2012 zmieniony
     

    MaW:

    (nigdzie nie ma wymiarów łącza)

    A zajrzyj do SIOSPECS.PDF.
    • 12:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime25 May 2012
     
    Dzięki. To teraz jeszcze zostaje przeniesienie tego do CAD-a z uwzględnieniem mocowania tyłu na prostokącie 39x16.

    Obudowa wtyczki już przyszła - jest w niej tyle miejsca, że zmieściłby się mały układ SMD :) a po wyjęciu osłony na kabel jest otwór idealnie nadający się na gniazdo USB/B.
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 May 2012
     
    Maw, bierzesz google skeczup i rysujesz. Świetna wprawka. A programik miodzio i potrzeba i wystarcza.

    Ja sobie zainstalowałem 2 pluginy. Eksporter STL oraz importer STL, oraz jeszcze round edges, czy jakoś tak.
    • 14:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Jun 2012
     
    Ech, no i kolejny potencjalny wykonawca odmówił mi wykonania kostki pomimo obiecujących rozmów :(

    W każdym razie obudowa wydaje się idealna także do innych zastosowań (jeśli się uda, podzielę się informacją).
    • 15: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Jun 2012 zmieniony
     
    Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - żeby zrobić wtyczkę z kilku warstw "kartonu". Pomysł pojawił się podczas oglądania drobiazgów które zostały wystawione w ramach SOD - Warsaw Street of Design (nie mylić z Sedunction of Destruction ;)). Gdzie jedna z projektantek prezentowała kolczyki i inne ozdoby wykonane z kartonu (nie żebym używał, ale popatrzeć można :P) Niestety autorka nie chciała się podzielić wiedzą czym takie elementy można wyciąć... MiDu
    • 16:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 Jun 2012
     
    Wykrojnik do kartonu jest czymś w rodzaju matrycy - tak jak forma dla elementów odlewanych - na nasze: podobnie koszty. Im twardszy papier, tym musi być solidniejszy wykrojnik, a nie znam kartonu/tektury, która by była w stanie sprostać naszym potrzebom.
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Jun 2012 zmieniony
     
    Ale wykrojnik można sobie zrobić z taśmy stalowej samemu.

    Jednak tektura to tektura a koszt będzie większy i efekt dużo gorszy, niż SLS.

    Dobór środków:
    1-2 sztuki - rzeźbienie w drewnie/plastiku/plexi narzędziami typu pilnik/itp.
    do 10 sztuk - odlew w silikonie
    do kilkuset sztuk - druk SLS
    1000 sztuk i powyżej - forma i jakość najwyższa.
    • 18: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime3 Jun 2012
     
    -->MaW, od biedy preszpan albo rezokart by się nadawały (ale jakoś tak nie wyobrażam sobie potraktowania tego drugiego wykrojnikiem ;)).
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Jun 2012
     
    Pamiętam że w latach 80-ych kiedy ojciec robił interfejs do magnetofonu, wtyczkę wykonał sam (bo skąd niby miał wziąć). Była trapezowata z wywierconymi otworami, materiał przypominał trochę laminat od płytek drukowanych (tylko gruby) a trochę drewno. Taka brązowa włóknista struktura. Co to mogło być? Twarde i estetyczne, a jednocześnie na bank do obróbki domowej
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Jun 2012
     
    ebonit
    • 21:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 Jun 2012 zmieniony
     
    Imho bakelit i ebonit zbyt kruche, dobre do produkcji jednostkowej - wszystko zależy od tego, ilu by było chętnych na całość.

    //EDIT: we wtyczcce można by było np. zmieścić sio2usb, sdrive, audio2sio...
    • 22: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime4 Jun 2012
     
    -->wieczor, najprawdopodobniej był to rezoteks (nie wiedzieć czemu bardziej u nas znany pod nazwą sowieckiego odpowiednika, tj. tekstolitu).
    Materiał o pięknych parametrach - niestety koszmarnie drogi...
    Tanią alternatywą jest lignofol (choć bliżej mu do wyżej wspomnianego rezokartu, tyle że zamiast papieru stosuje się obłogi z buczyny ew. brzozy).