atarionline.pl sio2sd - nie moge wejs cdo katalogow - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime8 Jun 2012
     
    sio2sd ktore dziala ok z Atari 130xe, po podlaczeniu do 800xl dziala wadliwie - nie mozna wejsc do katalogow w konfiguratorze.

    Jest tak zarowno na fimrware 3.1rc1 jak i 3.1rc2. Po kliknieciu na katalog, listuje wszyztskie katalogi i pliki od nowa, albo sie wiesza. Udalo mi sie sporadycznie wejsc do katalogu, ale to w ramach przypadku. Czasem wiesza sie przy ladowaniu konfiguratora w ogole.

    Pliki poza katalogami (prosto z katalogu ATARI) uruchamia ok. Na 2 roznych kartach sd sytuacja jest identyczna.

    Blad wystepuje tylko z 800 xl.

    Z gory dzieki za pomoc!
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Jun 2012 zmieniony
     
    Hmm...
    1. może problem tkwi w złączu SIO w 800XL?
    2. używasz tego samego zasilacza do 800XL i 130XE? Jeśli nie, to spróbuj je zamienić. Jeśli tak - patrz pkt.1
    • 3: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime8 Jun 2012
     
    No mozliwe, ale magnetofon z turbo 2000 dzialal na nim idealnie.
    • 4: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime8 Jun 2012
     
    Ok, dzieki, teraz nie moge zamienic bo 130xe mam gdzie indziej.
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Jun 2012
     
    Skoro z XE działa prawidłowo, to do głowy przychodzi mi tylko problem z zasilaniem. Może XL nie daje rady odpowiednio zasilić sio2sd i stąd problemy z odczytem karty SD... Dlatego właśnie pomyślałem o zmianie zasilacza. Nie wiem, czy to coś da, ale sprawdzić nie zaszkodzi :)
    • 6: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime8 Jun 2012
     
    Ok, dzieki.

    Update - na konfiguratorze 3.0 normal dziala idealnie w przeciwienstwie do 3.0 turbo i 3.5.

    ?*&*$$!!! Nienawidze dziwacznych usterek!
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Jun 2012 zmieniony
     
    Trzeba pamiętać, żeby używać konfiguratora w odpowiedniej wersji do wsadu! Niestety twórcy sio2sd zamieszali trochę w oznaczeniach wsadu i konfiguratora, no i jest z tym niewielki problem. Zwróć uwagę, że do wersji 3.1 wsadu należy stosować konfigurator w wersji 3.5. Wersja konfiguratora 3.0 jest stworzona do wsadu 3.0. O starszych wersjach już nie wspominam.
    • 8: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime8 Jun 2012
     
    No wlasnie, a ja uzywam konfiguratora 3.0 normal do wsadu najnowszego (3.1 cośtam) i tylko to dobrze dziala.
    • 9: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime8 Jun 2012 zmieniony
     
    Podsumowanie - z moim 800xl nie dziala konfigurator 3.5. Wszystkie inne kombinacje ktore sprawdzilem, dzialaja. Jw., firmware 3.1 + konfigurator 3.0 - bez problemow.
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Jun 2012
     
    Ale to nie jest poprawna konfiguracja.
    Jesteś pewny, że masz wgrany wsad 3.1?
    • 11: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime9 Jun 2012
     
    Tak, 100%! Tak wiec niepoprawna konfiguracja dziala poprawnie, a poprawna niepoprawnie:) Fajnie ze udalo mi sie to skonfigurowac tak ze dziala, natomiast wkurrza mnie ze nowy konfigurator nie dziala i nie wiem dlaczego. Moze to blacha (ekran) przeszkadza? Czytalem tez gdzies ze sa problemy z plytami glownymi z Meksyku czy cos takiego. Ale teraz juz nie ma sensu kombinowac z rozkrecaniem Atari, wazne ze dziala.
    • 12: CommentAuthorkris2222
    • CommentTime9 Jun 2012
     
    Sprawdzilem jeszcze, stad:

    ->link<-

    wynika ze konfigurator 3.0 jest do wsadow 3.x czyli do 3.1 chyba tez...