atarionline.pl sapemu v0.2 - coś nie halo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorconrad
    • CommentTime27 Jun 2012
     
    Wrzuciłem sapemu.xex w wersji 0.2 do katalogu D:modsap. Odpalam go (mogę normalnie, mogę też i z x oraz /c) pojawia się pytanie o banki. Zostawiam ustawione 0 2 4 6 i przechodzę do fileselektora. Tam wchodzę na dysk D następnie do katalogu modsap gdzie jest kilkanaście sapów. Wybieram enterem jeden z nich i - klops. Muzyki brak, program stoi - pomaga tylko reset.

    Konfiguracja: Atari 130XE z 1MB RAM, SIDE

    Coś robię nie tak?
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Jun 2012
     
    ... powinno banglać. Sprawdź z większą ilością sapów, bo nie każdy zadziała. Odpal też jakiś MemTest, sprawdź listę banków (choć winny działać wszystkie 64), zmień numery banków.

    SapEmu z czego pamiętam - kopiuje cały liniowy 64k do ext ram przed odpaleniem modułu, ładuje dane do podstawowej, no i jeśli moduł nie korzysta na hardcore'a od początku strony zerowej - to winien zadziałać. Sprawdź w/w.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Jun 2012
     
    ... i jak? - działa Ci to?
    • 4: CommentAuthorconrad
    • CommentTime29 Jun 2012
     
    Nie. Nie wiem - może ustawienie banków 0 2 4 6 jest nieprawidłowe. Ale jeśli zwiększam je to pojawiają się wartości heksadecymalne które nie wiem jak ustawić.

    Wypróbowałem na niemal 20 różnych sapach. I zawsze zawiesza się gdy returnem wybieram odgrywanie. Z tego co napisałeś w momencie gdy program zrzuca pamięć do 64kB external.
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Jun 2012
     
    ... sprawdź ram jakimś sensownym programem do testowania pamięci.
    • 6: CommentAuthorconrad
    • CommentTime1 Jul 2012
     
    RAM jest OK - sprawdziłem eXtended RAM Test 0.19. Rozszerzenie 1MB od Lotharka. Ze wszystkim innym (dema/gry) chodzi bez zarzutu.

    Może te banki w sapemu? eXtendet pokazuje dostępne banki $01, $03... $0B itd a potem $11, $13 itd. W sapemu mogę wybrać natomiast tylko parzyste: 02, 04, 0A itd.
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Jul 2012
     
    .. aaa - dobra. Bo zapomniałem o jednej sprawie. Jak widzę, program uruchamiasz pod Sparta DOS X. Możesz mi podać zawartość pliku konfiguracyjnego, którego używasz uruchamiając sapemu?

    przełącznik /c dla car:x.com w tym przypadku nie jest konieczny.
    • 8: CommentAuthorconrad
    • CommentTime1 Jul 2012
     
    Ke? :)

    Odpalam SIDE, przechodzę na dysk I, wpisuję sapemu.xex (wersja 2.0) i dalej już leci.

    a config.sys side:

    USE BANKED
    DEVICE SPARTA
    DEVICE SIO
    DEVICE ATARIDOS
    DEVICE ULTIME
    DEVICE SIDE
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Jul 2012
     
    .... w cuda nie wierzę, lecz zrób coś takiego:

    z mień:
    USE BANKED

    na:
    USE BANKED $6f

    .. czyli wyrzucimy dla przykładu SDX do banku $6f. Odpal SAPEMU i wybierz dowolne 4 banki wykluczając z nich $6f. Dodatkowo odpalaj program poprzez:

    x nazwa.ext

    lub skonfiguruj RUNEXT, by np. rozgraniczyć pliki COM przeznaczone dla DOS'a od EXE odpalanych z wyłączonymi bibliotekami SDX (powiedzmy, że częściowo umowna konwencja), dodaj do tego COMEXE i będzie pełna automatyka ;)-
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Jul 2012
     
    ... choć, runext ma w zasadzie w CAR: domyślnie dodane skojarzenie dla plików *.EXE, oraz *.ARC - czyli dla EXE wystarczy dodać:

    DEVICE RUNEXT