atarionline.pl Stacja 1050 una problema. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime6 Jul 2012 zmieniony
     
    Witam.
    Mam problem z ową stacją i może kto pomoże go namierzyć.
    Kupiłem ją wraz z 800XL. Z początku wszystko chodziło, wczytywało. Na niektórych grach pojawiły się problemy graficzne, ale dioda shortkiego jak ktoś doradził, która obniżyła napięcie zasilania problem rozwiązała. Natomiast coraz częściej miałem problem z wczytywaniem gier z dyskietek. Wczytywały się ale na koniec nie uruchamiały dając jakieś śmiecie na ekranie. Rozebrałem stację, głowica zabrudzona brązowym syfem, więc pomyślałem że to to. Wyczyściłem spirytem, złożyłem a tu cały czas boot error? Znów rozbieranie, wujek google i głowica szła tylko w przód po włączeniu zasilania i nie cofała się do pozycji startowej. Poczytałem, znalazłem, że to może być czujnik parkowania. Wyjąłem, rozebrałem go, wyczyściłem choć wiele tam nie znalazłem, ale głowica zaczęła prawidłowo się zachowywać po włączeniu. Loader też znów wczytywał listy, gry także, ale nadal nie chcą startować? Pomyślałem, że to może nadal problem z grafiką. Poczekałem by wyeliminować wadę albo kompa albo stacji na dostawę 130XE z magnetofonem, który kupiłem. Niestety 130XE dobrze wczytuje z kaseciaka tak samo jak i 800XL i gry na obu tak samo dobrze startują (pomimo że test MacGayvera wskazuje na uwalone GTIA w 130XE). Wczytywanie z 1050 do 130XE daje te same efekty co do 800XL. Czyli wygląda na to że to stacja jest walnięta. Ale nie rozumiem dlaczego czyta loader, do końca program a nie startuje? Co może być z nią nie tak?
    Dzięki za info.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Jul 2012 zmieniony
     
    Głupie pytanie: przy wczytywaniu gier ze stacji wyłączasz Basic wciskając OPTION?

    Biorąc pod uwagę twierdzenie, że wcześniej wszystko było ok, to pytanie może wydać się nie na miejscu, ale... warto wyeliminować taki błąd.
    • 3: CommentAuthorsikador
    • CommentTime6 Jul 2012 zmieniony
     
    Hmm. Mam podobny problem ze swoja stacją. Najprawdopodobniej czujnik parkowania głowicy mi padł bo ręcznie muszę przesuwać głowicę. Jak ustawię głowicę i włożę dyskietkę to wszystko ok. Jak włożę następna dyskietkę to stacja nie parkuje głowicy tylko przesuwa ją do środka. Jeśli możesz to napisz jak czyściłeś ten czujnik parkowania. Poza tym po takiej konserwacji trzeba wyregulować stację!!!

    ->link<-

    jak coś zdziałasz to daj znać :)

    • 4: CommentAuthornodez
    • CommentTime6 Jul 2012 zmieniony
     
    gtia uwalone czy nie nie ma wplywu na to czy cos odpali czy nie , tak ze albo option albo stacja uwalona i tyle
    • 5: CommentAuthornodez
    • CommentTime6 Jul 2012
     
    a jak czujnik jest uwalon to stacja cofie do konca i pruboje dalej (slychac takie trtrtrtrtrrtrtrtrtrtrtrr) i dalej wywala error
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jul 2012
     
    Niestety 130XE dobrze wczytuje z kaseciaka tak samo jak i 800XL i gry na obu tak samo dobrze startują (pomimo że test MacGayvera wskazuje na uwalone GTIA w 130XE).


    E.... to chyba dobrze, a nie niestety :).
    • 7: CommentAuthornodez
    • CommentTime6 Jul 2012 zmieniony
     
    99% czujnik uwalony (po obejrzeniu filmu)
    a nawet 100%
    • 8:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime6 Jul 2012 zmieniony
     
    Ja pierdziu, ależ ze mnie ciamajda, Option coraz gorzej kontaktował i stąd te efekty z coraz gorszym wczytywaniem a w 130'ce po prostu ciężko chodził przed czyszczeniem i tylko jedna próba mnie zmyliła. Jakiś paproch w 800'ce przy rozkładaniu/czyszczeniu/składaniu klawiatury mi się dostał, a SelfTestu jakoś nie włączałem by się pokapować :D

    Larek PIWO CI WISZĘ !!!

    Laz, pisząc "niestety" miałem na myśli że wolałbym uwaloną 800'kę bo płytę łatwiej i taniej bym zdobył niż nową 1050'kę. No ale teraz nieaktualne ;-)

    Sikador co do regulacji stacji to też korzystałem z podanej strony, ale żadnych potencjometrów nie ruszałem, nie przestawiałem też mechanizmu/silnika, a sam czujnik przed zdemontowaniem obrysowałem cienkopisem niezmywalnym więc po jego rozebraniu/czyszczeniu zamontowany jest tak samo i wszystko hula.

    Jedna wada została, 130'ka ma uwalone GTIA (jest w podstawce)tylko na grach tego nie widać? Tak czy siak druga 130'ka okazjonalnie kupiona już idzie, zobaczę jak z nią.
    Dzięki wszystkim za odzew.