atarionline.pl Halo Pomorskie! Proszę pomóc! (nagranie dyskietki) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime14 Jul 2012
     
    Padła mi dyskietka z oprogramowaniem do mojego SIO2PC.
    Nie mam więc połączenia A8-PC.
    Przygotowuję się do Głuchołazów, a tu taki numer...
    Czy ktoś mógłby mi użyczyć swój sprzęt na 5 minut?...
    Oczywiście - podjadę samochodem, przy okazji byśmy się poznali.
    Niecierpliwie czekam na odpowiedź.

    Ps. Jestem z Kościerzyny k/ Gdańska.
  1.  
    Nie wiem czy mój sprzęt będzie się nadawał, ale jakby co jestem do dyspozycji. Mam Atari 130XE i SIO2PC w wersji USB. Nie mam stacji dysków, ale jeżeli twoja jest sprawna, to wespół wzespół powinno się udać przenieść dane z PC na floppy od Atari.

    Mieszkam w Straszynie koło Gdańska. Daj znać czy mogę się na coś przydać.
    • 3: CommentAuthorstryker
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    bartcom o jakie oprogramowanie ci konkretnie chodzi ?
    Nie rozumiem co ma dyskietka wspolnego z dzialaniem sio2pc...
    • 4: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Dziękuję za odzew!

    xmgatz - od kogo masz SIO2PC-USB? czy prod. własna?
    ja mam od Zenon/Dial, ale to rozwiązanie ma wiele wad.
    ponadto wymaga w PC RS232 - a to własnie się spaliło...
    dlatego przestało działać...

    stryker - istotnie, to u mnie RS232 w PC się spaliło, ale do skonfigurowania APE na PC potrzebne jest oprogramowanie które dostałen na dyskietce od Zenon/Dial - Warp APE+ czy jakoś tak... A może nie jest potrzebne?...

    xmgatz - a jak realizujesz obraz z XE? Na czym?
    Ja mam TV-Daewoo CRT taki duży, kineskopowy ale płaski. Ma wyjście S-video oraz composite video i korektor dźwięku i obrazu, więc jest świetny. No ale nie zabiorę go przecież do Głuchołazów... więc szybko mysle nad czymś, ale na razie na myśleniu sie cholera kończy...
  2.  
    @bartcom
    Swoje SIO2PC kupiłem od jakiegoś lutowniczego w USA. To wersja z USB, mieści się w całości we wtyczce SIO. Pisałem o tym na forum w tym wątku: ->link<-

    Atari mam podłączone na co dzień do starego telewizora CRT Panasonic. Sygnał idzie przez złącze composit. Próbowałem z s-video i sygnałami chrominancji i luminancji ale miałem problemy i dałem sobie spokój.