atarionline.pl KONKURS !!! - "TYLKO BASIC" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime30 Sep 2012
     
    Witam. Nawiązując do konkursu "Napisz Se" organizowanego przez KAZ'a (kilka ładnych lat minęło) chciałbym zachęcić wszystkich ludków do kolejnego konkursu "Napiszę Se". Przeglądając różne projekty/grafiki itd. stwierdziłem, że znajdzie się kilka osób zainteresowanych stworzenie "czegoś" na atarynkę. Konkurs polegałby na napisaniu gry w BASICU według reguł konkursu "NAPISZ SE". Ja nasmaruję cuś. A Wy?
  1.  
    Ja raczej w BASICu na razie nie... Chyba, że to plan na przyszły rok :)
    • 3: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Sep 2012
     
    Nie mogę znaleźć regulaminu"NAPISZ SE". Może mały link?
    • 4:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime30 Sep 2012
     
    Link do konkursu:

    ->link<-

    Gry konkursowe:

    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Sep 2012
     
    rozumiem, że ograniczasz tym razem do gier tylko w basicu?
    Jakimkolwiek?
    • 6: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Sep 2012
     
    Może bym spróbował. Teraz jednak będę miał prawdopodobnie mniej wolnego czasu, więc nie mogę zagwarantować, że się uda.

    Proponuję taką zmianę w pkt. 1 regulaminu:

    1. Zadaniem konkursowym jest napisanie gry w dowolnej mutacji BASIC-a. Nie można wykorzystywać procedur w języku maszynowym za wyjątkiem korzystających z DLI. W Atari BASIC-u, dla wyrównania szans, dopuszcza się użycie procedury będącej odpowiednikiem MOVE w TBXL. Można kompilować, jeżeli dany język ma kompilator, ale trzeba udostępnić listing źródłowy.

    Przy okazji przypominam o konkursie RETROSPECTIVA.
    • 7:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    Myślałem, że kilka osób się odezwie/zgłosi chęć udziału. Ale chyba nic z tego nie bedzie (chyba, że się mylę)...
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Oct 2012
     
    Obecnie wiele osób jest zarobionych, dopiero co robiliśmy gry na WAP-NIAKA.
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Oct 2012
     
    W BASICu? :)
    • 10:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime2 Oct 2012 zmieniony
     
    ze względu na zbliżające sie kolejne party - SV, lepszy termin to pierwszy kwartał przyszłego roku :|
    Zawsze można coś pyknać na ten zlot - nawet w basicu :) Też przyjemnie, bo liczy się pomysł i oldschoolowy klimat.
    Ale to tylko moje zdanie - ja nie dam rady teraz zrobić coś na konkurs
    • 11:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime2 Oct 2012
     
    Myślę, że gdyby dać info na główną stronę, paru chętnych by cuś napisało. Nie mówię tu o dużych produkcjach, lecz nawet bardziej o tych małych i malutkich. Po pierwsze coś by na atarynkę powstało, po drugie - coś by się działo.
    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime2 Oct 2012
     
    ja nie widzę problemu - trzeba określić: terminy, dokładne zasady, nagrody jeżeli takowe się pojawią. napisz i podeślij mi na priv i pójdzie na główną.
    • 13:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime2 Oct 2012
     
    Sikor dał mi cynk na privie, że istnieje szansa, że coś skrobnie :)
    wskazał też : ->link<-