atarionline.pl "Bydlę.cas", czyli która gra/program jest największa? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Jaki wg Waszych informacji jest największy możliwy do uzyskania plik .cas? Mówiąc inaczej: jak długo Atarynka może "wgrywać" z kasety, zanim na maksa zapcha pamięć?

    Na razie trafiłem na Zybex - 16:46 min, ale z tzw. dzieciństwa pamiętam, że Karateka albo A.D. 2044 może go przebić (niestety ani do Karateki ani do AD nie mogę znaleźć .cas, żeby sprawdzić).
    • 2: CommentAuthordarque
    • CommentTime1 Oct 2012 zmieniony
     
    Na szybciora skonwertowałem XEX Karateki do formatu CAS. Altirra pokazuje czas ładowania : 28.05. Tylko że plik XEX był oznaczony jako wersja na 128 KB - nie wiem czy ma to znaczenie... W necie w sumie mało jest stron z plikami CAS (albo jest dużo stron z kilkoma tylko plikami - jeden pies :) ) więc ciężko sprawdzić na "oryginalnych" plikach.
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    Commando+ (320).xex z KazKompo2007 :-)
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    Feud się mi chyba najdłużej ładował.
  2.  
    Sprawdziłem Feud. Wynik: 11:32 min, więc "przegrywa" choćby z Draconusem :)

    @darque, @MaW
    Rzeczywiście, nie doprecyzowałem: chodzi mi o wersję 64Kb, taką działającą na czystej Atarynce 800XL/65XE. Wiem, że miałem kiedyś na kasecie Karatekę działającego właśnie na tym sprzęcie (może coś dogrywał, nie pamiętam). Podobnie A.D. 2044 chyba też coś dogrywało...

    No cóż, na razie rekordzistą pozostaje Zybex.
    • 6: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    O nie prosze bardzo ;)
    • 7: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    A jaka nagroda?
    • 8:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime1 Oct 2012 zmieniony
     
    Silent = 18:40 min... I jak dla mnie zupełna "nowość" jeśli chodzi o gry :)

    Plik CAS ma ponad 62KB. Nieźle!

    W nagrodę stawiam piwo i kebab :) Ale przed ostatecznym rozstrzygnięciem dam jeszcze ze dwa/trzy lata innym, nie się wypowiedzą :)
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    a mi sie nie wczytal, po 15 minutach zdechl... chyba nie nacisnalem option...

    podlacze sie pod watek: ja szukam gier, ktore ladowaly sie z kasety w niestandardowy sposob: liczniki, plynace napisy itp.
    • 10: CommentAuthordarque
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    No to ja znalazłem grę która przebija 20 minut :).
    Battle Ships (v5) po przerobieniu na CAS - Altirra pokazuje czas : 20.59.2.
    • 11: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime1 Oct 2012
     
    Ja jestem fanem cas. ktore nagrywam na kasety i potem laduje z Atari 1010. Jest tego sporo na Atarimani. Uwielbiam miec orginalne programy na Atari. A z pliku cas nagrywasz tak jakby orginal na nowo. :)
    • 12: CommentAuthordarque
    • CommentTime1 Oct 2012 zmieniony
     
    XXL : Ace Of Aces - wczytywanie podzielone na bloki (?) po wczytaniu każdego bloku kolory ramek się zmieniają. Poza tym gra jest nagrana na obu stronach kasety i po wczytaniu pierwszej strony należy przełożyć kasetę i dograć dalszą częśc programu - jeśli wyskoczy error to można przewinąć parę obrotów i ponowić próbe - myślę że to raczej rzadko spotykane jeśli chodzi o Atari
    • 13: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime1 Oct 2012 zmieniony
     
    @xxl
    The Pharaoh's Curse (synapse) za Atarimani: idzie ci ludzik przez ekran w czasie ladowania...
    River Raid (activision uk) masz kropki ktore oznaczja minuty i scroll activision, podobnie inne wersje kasetowe tej firmy.
    Mr. DO! US Gold ma licznik czasu i scrol
    • 14:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime2 Oct 2012
     

    mgr_inz_rafal:

    Jaki wg Waszych informacji jest największy możliwy do uzyskania plik .cas?

    Nie ma ograniczenia. Jak program jest wieloczęściowy, to może dogrywać kolejne fragmenty do końca świata.

    mgr_inz_rafal:

    Mówiąc inaczej: jak długo Atarynka może "wgrywać" z kasety, zanim na maksa zapcha pamięć?

    To nie jest "mówiąc inaczej" - to są dwie niezależne rzeczy. Wydłużając przerwy między rekordami (jak np.w grze Adax) albo zmniejszając ich baudrate, możesz znacznie wydłużyć czas ładowania, nie zmieniając jednocześnie rozmiaru danych w CAS.

    Pretendentem do tronu jest A.D. 2044 - strona A ma ok. 25 min., B ok. 28 min.

    mgr_inz_rafal:

    (niestety ani do Karateki ani do AD nie mogę znaleźć .cas, żeby sprawdzić).


    A.D. 2044 jest do pobrania z tego wątku.
    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Oct 2012 zmieniony
     
    Co do wymienionych wyżej bajerów w trakcie ładowania gry to ma je jeszcze gra Galactic Cresta - napis częściowo zmieniający kolory i na dole scroll. W grze łatwo zginąć od pocisków które zauważamy tylko na moment przed śmiercią. Wiele sobie miga z duża prędkością, więc jak ktoś ma epilepsję to raczej niech sobie wczyta warcaby.
    • 16: CommentAuthorVidol
    • CommentTime18 Oct 2012 zmieniony
     
    xxl: atomia w wersji kasetowej miala licznik. Przy bledzie wystarczylo cofnac pare obrotow w tyl i szlo dalej.
  3.  

    xxl:

    podlacze sie pod watek: ja szukam gier, ktore ladowaly sie z kasety w niestandardowy sposob: liczniki, plynace napisy itp.
    Bounty Bob Strikes Back podczas wczytywania odlicza pozostały czas.