atarionline.pl Robbo na Amidze - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKoval
    • CommentTime11 Jul 2009
     
    Nie tylko wśród atarowców Robbo ma swoich miłośników;) Przez przypadek trafiłem na stronę z amigową wersją Robbo:

    ->link<-

    Żeby odpalić gierkę potrzebny jest emulator amigi. Uruchamiamy na nim A1200, a jako dysk twardy podpinamy katalog ściągnięty z w/w strony i już możemy porównywać;)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jul 2009
     
    Fajne, a czy ktos moze sie wypowiedziec na temat grywalnosci? No i jakis filmik by sie zdal, bo to mila ciekawostka. W razie czego moge wrzucic na YT.
    • 3: CommentAuthorw1k
    • CommentTime11 Jul 2009
     
    in 1995 AGNUS sotfware release game on AMIGA - ROBBO LAND. i remember, levels was generated from atari. my friend agnus connect atari with amiga and transfer all original 56 levels from robbo to amiga.. but executable doesnt exists :( i have only two images and slovak text.

    ->link<-
    ->link<-
    • 4: CommentAuthorw1k
    • CommentTime11 Jul 2009 zmieniony
     
    game:
    graphics - 60 animated graphics, all sprites, hand paint in Deluxe Paint.
    sound - 175kb of sampled effects
    music - 5 modules
    game can be installed in hdd

    !! This is the first time, which were published the following information about the game !!
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jul 2009
     
    Interesting, thanks for details:
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jul 2010
     
    Tutaj kolega Asman tez pracuje nad wersja Robbo dla Amigi, ale ma to byc kopia 1:1. Na razie screeny robocze:





    A przy okazji - Asman powoli przymierza sie do calkowicie nowego projektu nowej gry - i to na 8bit Atari... Wiec czekamy :)
    • 7: CommentAuthorw1k
    • CommentTime15 Jul 2010
     
    Super Robbo Land, 1995, slovak conversion (Agnus software)




    ->link<-
    • 8: CommentAuthorRamos
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    Pojawiła się wersja Robbo na Amigę dla systemu MorphOS.
    ->link<-
    • 9: CommentAuthorbolo
    • CommentTime7 Aug 2012 zmieniony
     
    Skoro byla mowa o wersjach Robbo na Amige to ja proponuje przypomniec robocika w wersji na Peceta.

    Robbo PC






    Robbo Millenium





    Powiem szczerze ze wole wersje na A800, te na PC nie podchodza mi za bardzo , zwlaszcza grafika.
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Aug 2012
     
    Na PC postać utraciła antenki przez co może miała zbliżyć się do droida R2D2, ale moim zdaniem bliżej jej do kosza na śmieci.
    • 11: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime8 Aug 2012 zmieniony
     
    Na PC postać utraciła antenki przez co może miała zbliżyć się do droida R2D2, ale moim zdaniem bliżej jej do kosza na śmieci.

    Dawno się tak nie uśmiałem :)
    • 12: CommentAuthorw1k
    • CommentTime23 Jan 2014 zmieniony
     


    tato hra existuje. v pivnici u jednej osoby.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2021
     
    To tak przy okazji, jeszcze ten link mi wpadł w ręce w związku z "Robbo Konstruktorem" na Amigę:

    ->link<-
    • 14: CommentAuthorMDW
    • CommentTime9 Aug 2021 zmieniony
     
    Od 15 lat na Aminecie leży amigowa wersja opensourcowego GNURobbo. Jest napisany pod system więc działa też na tak zwanych Amigach NG (AmigaOS4/PPC i MorphOS/PPC, a widzę i wersję dla AROS/x86). Jest tam też konstruktor. Kiedyś dawałem go synowi, bo chciał sobie poukładać poziomy, a na emulatorze Atari oryginalna wersja nie jest złamana i jakieś ograniczenie się tam pojawia czy zapis nie działa (zapomniałem co). W GNURobbo można podmieniać grafikę na własną. Głowy nie dam ale jest też chyba wersja zrobiona z atarowskiego oryginału.

    GNURobbo na Aminecie:
    ->link<-

    GNURobbo na MorphOS Storage (nie wiem czy 68k czy PPC ale to nie ma znaczenia, bo oba działają na MorphOS):
    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2021
     
    MDW - ale GNU Robbo to inna bajka, choć fajna sprawa.
    Tu inna wersja:
    ->link<-

    Niestety, w linku, który wrzuciłem, nie działa linka do amigowej wersji "Robbo Konstruktora". Ktoś ma? Pomocy! :)
    • 16:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime10 Aug 2021
     
    Bosz... Aż oczy bolą...
    • 17: CommentAuthorMDW
    • CommentTime10 Aug 2021 zmieniony
     
    Alex:
    Mi też trudno patrzeć na te różne wersje Robbo na nowocześniejsze platformy. Kiedyś był w sklepie MacAppStore Robbo dla macOS (wtedy jeszcze OSX), levele były te same, działało fajnie ale… gdyby dało się przełączyć na oryginalną grafikę to byłoby najlepiej. Te renderowane graficzki, które zlewały się ze sobą nie pozwalały się skupić na rozgrywce. Uffff… taki klimat późnych lat 90 gdy nastąpiła jakaś dziwna fascynacja grafiką 2D renderowaną w programach 3D. Cieszę się, że moda na ten kicz odeszła i wróciła moda na prostotę, minimalizm i funkcjonalność. Chociaż mam wrażenie, że i ta moda powoli odchodzi i znów zaczynamy lubić przeładowanie.

    Podsumowując - jeżeli Robbo to najlepiej z oryginalną grafiką z Atari XL/XE albo przynajmniej stylizowaną na taką. Żadnego wydziwiania. A już na pewno nie 3D (które generalnie bardzo lubię).
    • 18:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime10 Aug 2021
     
    @MDW - ano właśnie... Warto wspomnieć, że w dawnych czasach Fox popełnił konwersję podobnej gry, bo Boulder Dasha na PC z oryginalną grafiką. Nie widzę powodu, dla którego na AMigę nie miałaby powstać porządna konwersja Robbo :)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jan 2022 zmieniony
     
    Dzisiaj na zoomie był kolega Sebastian Biały, który poczęstował takim linkiem do wersji na Amigę (plik ADF):

    ->link<-

    Wersja w odcieniach szarości, co mogłem zobaczyć dzięki Vato i Santyago.