atarionline.pl HDM - Koszty pracy grafika i muzyka - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Nov 2012
     
    Hej,

    Zastanawiam się nad przeportowaniem "His Dark Majesty" na platformy mobilne i desktopy. Jakie według Was mogą być koszta zatrudnienia grafika i muzyka, którzy przygotują współczesną oprawę do takiej gry.

    Grafika: Około 6 całoekranowych obrazków, 4 ekrany interfejsu, kilkadziesiąt animowanych (kilkuklatkowo) jednostek i elementów terenu.

    Dźwięki: 2-3 ścieżki dźwiękowe, kilkadziesiąt efektów dźwiękowych.

    Kompletnie nie znam się na pracy grafików i muzyków, więc nie jestem w stanie oszacować potrzebnego czasu pracy.

    I nie, nie chcę portować gry z grafiką retro :-)
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime12 Nov 2012
     
    hymm, zagadałbym do encore-games, oni robią tak, że puszczają gry na MOS'a i inne platformy. MDW czasem pojawia się na AOL, nie wiem czy to akurat przeczyta ale tutaj widzę potencjalne możliwośći współpracy i wydania gry na inne platformy. Warto rozważyć udostępnienie grafy celem zrobienia też wersji VBXE :) - marzenie.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Nov 2012
     
    Koszt zatrudnienia muzyka to 7% zysków z gry :)
    Przy czym jest zachowana ciągłość i konwencja...
    • 4: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Nov 2012
     
    I to mi się podoba :)
    Jakub, odezwę się wkrótce na priv.
    • 5: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime13 Nov 2012
     
    Nie wiem w jakiej technice widziałbyś grafikę, jeśli w pixelarcie to mogę co nieco podpowiedzieć.
    • 6: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime13 Nov 2012
     
    Pixel art niestety odpada. Gra ma być docelowo dostosowana też do rozdzielczości HD, ponieważ juz tablety a wkrótce telefony będą ją oferować.
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Nov 2012 zmieniony
     

    jhusak:

    Koszt zatrudnienia muzyka to 7% zysków z gry


    Z tego co wyczytałem w pewnym scrollu to za muzykę do Inside przypadło Ci 30%. Widać kryzys dopadł każdą branżę #;-)
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Nov 2012
     
    Ale wtedy muzyka Kuby była tak cenna jak to tylko możliwe;)
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Nov 2012
     
    To znaczy, że teraz już nie jest? Oj chyba podpadasz... ;)
    Chyba, że masz na myśli to, że muzyka Kuby jest bezcenna (w związku z tym powinien ją dawać za darmo :D )
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Nov 2012 zmieniony
     
    Potraktujmy to jako '"Promocja" - ot, takie wejście na nowy rynek.

    Poza tym chciwość nie popłaca, a jeśli muzyka i GRAFIKA będzie dobra (gameplay już jest) to i gra się sprzeda za miliony.

    A za darmo nie daję, co widac po mojej aktywności :)

    A tak z drugiej strony, to wcale nie jestem pewien, jak to wszystko wyjdzie ( wszystko opiera się na wierze). Praktykę mam, ale jest ale.

    Wtedy te 7% nie robi wstydu.

    Co do inside - tam było specjalne zamówienie - zrób muzykę, którą można psuć :P

    Zdaję sobie też sprawę, że na IOS i Android to jest nieco inny kaliber kodowania, ale poziom muzyki podobny, dlatego taki pułap określiłem.

    No i jeszcze - nie chcę zdzierać z Ilmenita - to jest chłopak, który MUSI robić gry i inne takie, a ja go tylko mogę trochę wspomóc.
    GRY ORYGINALNE.

    Natomiast praca grafika tu jest wręcz kluczowa.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Nov 2012
     

    jhusak:

    Co do inside - tam było specjalne zamówienie - zrób muzykę, którą można psuć :P

    He he, dobre;) Ktoś może pomyśleć że to żart;)
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Nov 2012 zmieniony
     
    No to jak - nie doczekamy sie wiadomego, dopracowanego konwertera graficznego ("choćby" z uwzględnieniem optymalizacji OpenCL - ale niekoniecznie Ilmenit musi to zrobić), a zamiast tego będzie nowa śliczna wersja HDM ? :|
    • 13: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime27 Nov 2013
     
    Wstępne testy w HTML5.
    ->link<-
    Grafika na razie z ripów i dostępnych darmowych zestawów.
    • 14: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    Na malucha lepsze ;)
    • 15: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    No ba ;)
    • 16:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime28 Nov 2013 zmieniony
     
    grafika w takim przyaadku musi być tak różnorodna jak mapy np. do Heroes of Might and Magic. Tak mi się wydaje. Nie moga to być powtarzalne ikonki tylko raczej półręcznie składane mapki.
    Ale wiem, że łatwo się mądrzyć na forach :)

    Gierka ma ogromny potencjał - zasługuje także na inne, nowsze platformy. Trzymam kciuki.

    edit: pod Weba to przydałby się edytor i mozliwość podłączania i testowania plansz niezależnie od platformy - dokłanie w takiej, mniej więcej, postaci.
    To byłby dopiero wypasik. Nie ma wielu gier które zasługują na dataDiski.
    • 17: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    Tę mapę przygotowałem w Tiled i taki będzie edytor używany do tej wersji.
    Co do wyglądu to dla mnie oczywiste. Warstwa używana przez engine to będą tereny jak teraz, warstwa prezentacji to może być cokolwiek innego, nawet pełnoekranowa ręcznie narysowana grafika.
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    tak, jak wyglądają te testy na "inną" platformę, to mogło by to odpalić na VBXE i malucha ;) To by było coś!
    • 19: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime3 Jan 2014
     
    Testy edytora online
    ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Jan 2014
     
    Fajne;)