atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortebe
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    taka rekomendacja, ktoś oglądał ;) ?

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jul 2023
     
    Ja sobie daruję :) Pewnie na jakiś czas by mi się zmienił profil snów i myślenia, a tego nie chcę :)
    • 3:
       
      CommentAuthornogorg
    • CommentTime7 Jul 2023
     
    2600 i prawie nie fałszuje :)

    • 4: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime14 Jul 2023 zmieniony
     
    elektroniczne dylematy moralne
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Jul 2023
     
    A koszulka Atari to co, pikuś? A co on mówił? bo się zapatrzyłem...
    • 6: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime14 Jul 2023
     
    @jhusak - facet grał w Dooma na Atari, opowiada swoje przeżycia. :-D
  1.  
    a tak swoją drogą to E.Musk był Atarowcem czy Commodorowcem?
    • 8: CommentAuthorurborg
    • CommentTime14 Jul 2023
     
    @Pawex
    Tomasz Rożek atarowcem? Tylko co tam jest napisane pod znaczkiem Atari na jego koszulce, potrafi ktoś odczytać?
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Jul 2023
     
    Elon Musk był Commodorowcem, pisał kod na VIC 20

    ->link<-
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Jul 2023
     
    10 najlepszych gier Atari
    ->link<-
    • 11: CommentAuthorurborg
    • CommentTime14 Jul 2023 zmieniony
     
    @tebe
    Tak tragiczny artykuł nie powinien być linkowany. To nie 10 najlepszych gier na atari tylko 10 przypadkowych gier na przypadkowe Atari, bo do jednego wora wrzucono gry z Atari 2600, Atari XL/XE oraz Atari ST. Autor chyba nie wie że były różne komputery i konsole firmy Atari i chyba żadnej z tych gier o których pisze na oczy nie widział. Pod opisem gry pojawia się filmik z gry, tyle że autorowi zdaza się mylić gry. Np Przy Robbo pisze że to jedna z najlepszych gier na Atari (znowu nie wiadomo jakie, bo autor nie wie że były różne) i zawiera 56 poziomów - czyli pisze o wersji na małe Atari a pod opisem jest filmik z wersji Atari ST. W Mouse Trap ewidentnie opisuje wersję na małe Atari, bo wymieniua przeszkadzajki jak smoki wiedźmy czy potwory, ale pod opisem można zobaczyć Mouse Trap na Atari 2600. Fred z jego opisu to Fred z małego Atari bo mowa o jaskiniowcu, skakaniu po platformach i kaktusach, a pod opisem jest Fred z Atari ST, gdzie poruszamy sie rycerzem i rzucamy sztyletami do krasnali.
    • 12: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Jul 2023
     
    tak właśnie widzą Atari przypadkowi ludzie
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Jul 2023 zmieniony
     
    Robbo i Fred z ST heh. Nie ma ani Robbo ani Freda na ST :)
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Jul 2023 zmieniony
     
    @mono: akurat ROBBO na ST jest, i to wydany przez polską firmę "LARIX" z Pabianic w latach 90-tych (miałem oryginał).

    • 15: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Jul 2023
     
    @greymsb: Czytałem artykuł w którym linkowany jest i ten Fred i to Robbo. Przecież nie chodzi o to, żeby tylko był tytuł. Przecież jak robicie port Metal Sluga, to robicie go wiernie prawda? To co jest na ST to nie jest Robbo ani Fred. Na PC jest tak samo.
    • 16: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Jul 2023
     
    mono czepia się jak Budda ;)

    ->link<-
    • 17: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime14 Jul 2023 zmieniony
     
    @greymsb
    Czy masz może jakieś zdjęcie pudełka do Robbo ST wydane przez Larix bo żadnych fotek w sieci nie mogę znaleźć?

    Z tego co tu wyczytałem wydanych było tylko 100 sztuk:
    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime14 Jul 2023 zmieniony
     
    Mam wrażenie, że tutaj tylko tebe ma poczucie humoru:-) Aha, no i jeszcze ja, bo setnie się uśmiałem zaglądając do podlinkowanego przez niego artykułu o 10 najlepszych grach:-)

    Edit: no chyba że to kwestia regionalnego poczucia humoru:-)
    • 19: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime14 Jul 2023
     
    Ten cały Musk czy jak mu tam to człowiek zniewolony przez szatana albo raczej wcielenie szatana, widać po tych jego wczesnych ciężkich i mrocznych produkcjach. Jeden w możnowładców tego świata. Ale i jego położą któregoś dnia na katafalku.
    • 20:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Jul 2023 zmieniony
     
    Atarowską animację robota czy statku kosmicznego każdy na pewno widział. A całość dysku demonstracyjnego (EC 4002/A)? Druga strona wygląda tak:

    (jest pisk w tle, wiem, mam jakieś sprzężenie)
    • 21:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime26 Jul 2023
     
    @Mq dopisz też mnie :) Popłakałem się przy tym artykule. Filmik z kultowym Fredem wymiata ....

    Dowiedziałem się że 2600 miało swoje "Mouse Trap".

    Ten artykuł wydaje się sklecony przez wyszukanie "najlepsze gry na Atari" i nie mając pojęcia wklejone pierwsze z brzegu filmiki z yt.
    • 22: CommentAuthortebe
    • CommentTime27 Jul 2023
     
    ->link<-

    inne podejście do reklam
    • 23:
       
      CommentAuthornogorg
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    Come on, Barbie, let's go party... :)
    ->link<-
    • 24:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Aug 2023
     
    przykład GPU u sabiny hoffestader:
    ->link<-
  2.  
    piękne, CPU też niczego sobie - PowerPC 604e RISC Microprocessor :P przyznam, że nie oglądałem więcej, ale sprzęt z prawidłowej epoki.
    • 26: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime14 Aug 2023
     
    Jakiś czas temu pisałem maila do interii w sprawie tego artykułu ale nie poprawili. Widać mają mnie w d..
    • 27: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Aug 2023
     
    poprawią, tylko musisz iść z tym do sądu ;)
    • 28: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime15 Aug 2023 zmieniony
     
    Aż tak to nie :D
    Fajne ciekawe rzeczy jak ktoś lubi. Może było, może nie. Nie wiem nie cofałem stronami do tyłu

    sadistic.pl

    Nie umiem linku zrobić
    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    Taki ciekawy mural z knajpy Game Over na starym mieście w Gdańsku:)
    • 30:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    git
    • 31: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    Ożywianie 800XL:
    • 32: CommentAuthoradi
    • CommentTime25 Aug 2023
     
    @CORIelectroni - podstawowa rzecz, to wyłączyć telewizor.
    Albo podpiąć pod niego Atari :).
    • 33:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Aug 2023 zmieniony
     
    The Video Game Chef: 76 Iconic Foods from Pac-Man to Elden Ring

    English | 2023 | ISBN: 0760382883 | 208 pages |

    "Ożyw swoje ulubione potrawy z gier wideo - od lat 80. po współczesność - dzięki łatwym przepisom na wieczory gier, imprezy tematyczne i po prostu dla zabawy!
    Jeśli kiedykolwiek zatrzymałeś się w środku zadania, ponieważ jedzenie na ekranie wyglądało zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, przygotuj się - to już nie są tylko piksele. W The Video Game Chef , Cassandra Reeder (znana również jako Geeky Chef) doskonale odtworzyła ulubione wzmocnienia zdrowia, poziomy, wyzwania kulinarne i nie tylko, kompilując 76 przepisów z popularnych i kultowych gier wideo od lat 80. do dnia dzisiejszego dla graczy w każdym wieku,

    Wraz z łatwymi do wykonania i pysznymi przepisami znajdują się oszałamiające ilustracje potraw w stylu gier wideo oraz notatki do przepisów, które są pełne zabawnych i fascynujących informacji na temat żywności i gier, dzięki czemu The Video Game Chef pozwala zanurzyć się w ulubionych fantastycznych światach, jednocześnie zaspokajając apetyt."
    ->link<-

    :))))
    • 34:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime31 Aug 2023 zmieniony
     
    "Linux na Commodore64" :o
    ->link<-
    - coś takiego! Teraz czas na A8, pewnie Syscall by się ucieszył. ;)
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Sep 2023
     
    Panowie, przykro mi, ale to jest forum o Atari i pokrewnych tematach - agitacje polityczne wykraczają poza te tematy, nie są dozwolone, ukrywam posty w tym temacie. Proszę o uszanowanie tematyki forum.
    • 36:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Sep 2023
     


    ->link<-
    Arcade Game Typography przedstawia czytelnikom fascynujący nowy świat typografii: pikselowy krój pisma. Projektanci gier wideo z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych stanęli w obliczu ograniczeń kolorów i rozdzielczości, które stymulowały niesamowitą kreatywność. Ponieważ każda litera musiała istnieć w małej siatce pikseli, artyści zaczęli używać sprytnych technik do tworzenia eleganckich zestawów znaków na małym płótnie. Ta książka prezentuje kroje pisma na dynamicznej i dekoracyjnej siatce, nawiązując do wysokiej klasy okazów czcionek, dodając jednocześnie odpowiednio zabawny akcent. Arcade Game Typography odtwarza tę wizualną estetykę, tętniąc życiem i kolorem.

    Zawierająca pikselowe kroje pisma starannie wyselekcjonowane z pierwszych dekad zręcznościowych gier wideo, Arcade Game Typography prezentuje kompletny przegląd wcześniej nieudokumentowanego ruchu typograficznego outsiderów, któremu towarzyszy wnikliwy komentarz autora Toshi Omagari, projektanta krojów pisma Monotype. Zbierając eklektyczną gamę typografii, od hitowych gier, takich jak Super Sprint, Marble Madness i Space Harrier, po niezliczone mniej znane perełki, Arcade Game Typography to żywa podróż nostalgii zarówno dla graczy, projektantów, jak i ilustratorów.
    300 kolorowych ilustracji
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Sep 2023 zmieniony
     
    "The Making of Karateka"


    ->link<-

    Twórca Prince of Persia, Jordan Mechner, był studentem, kiedy stworzył jedną z najlepiej sprzedających się gier 1984 roku: Karateka. Teraz, w nowym interaktywnym dokumencie od Digital Eclipse, historia o tym, jak nastolatek z Apple II stworzył jedną z najbardziej przełomowych i wpływowych gier wszechczasów.

    HISTORIA LEGENDARNEGO TWÓRCY GIER

    Odkryj, jak powstała Karateka, dzięki wyczerpującemu archiwum dokumentów projektowych, grywalnych prototypów i zupełnie nowych funkcji wideo. Podobnie jak podczas spaceru po muzeum, możesz odkrywać interaktywne osie czasu we własnym tempie.

    ZAGRAJ W UZNANE ORYGINAŁY

    Ciesz się doskonałymi w pikselach wersjami oryginalnych gier Karateka i wieloma nigdy wcześniej nie widzianymi wczesnymi prototypami, z bogatymi funkcjami jakości życia, takimi jak zapisywanie w dowolnym miejscu, przewijanie do tyłu, wybór rozdziału i komentarz reżysera.

    DWIE ZREMASTEROWANE GRY

    Karateka Remastered to zupełnie nowa wersja oryginalnej gry, zawierająca wyciętą zawartość, komentarze, osiągnięcia i nie tylko. Deathbounce: Rebounded to szybka i szalona strzelanka oparta na niepublikowanym prototypie Jordana.

    PRZEŁOMOWE ARCYDZIEŁO

    Odkryj, jak Karateka stała się jedną z pierwszych gier, które zawierały sceny filmowe, poruszającą oryginalną ścieżkę dźwiękową, animację rotoskopową i historię miłosną w hollywoodzkim stylu, wpływając na dziesięciolecia kolejnych gier.

    SERIA GOLD MASTER

    Nowość od Digital Eclipse (Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection, Atari 50: The Anniversary Celebration), Gold Master Series prezentuje kultowe gry w innowacyjnym formacie "interaktywnego dokumentu", umieszczając wspólną historię gier i ich twórców w jednym kompleksowym pakiecie.
    • 38: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime6 Sep 2023
     
    tak z ciekawostek to działa już zaawansowany asembler (atari800) na linuksie. Właściwie to już wszystko jest enumerowane, dobrze się wypowiedziałem? Z tego co przyuważyłem parę gier jest tak pisane. Mogę spróbować napisać romy do atari, tylko się czegoś boję, że mi asembler przestanie działać. Atari to dobry komputer do scrollingu. Jest środek nocy a ja nie przestaję słuchać demek. Mam pytanie, czy zgadzacie się że gierek jest trochę za mało? Moim zdaniem może być ich więcej i to dobrych, tylko potrzebny do tego dobry koder. Pozdrawiam.
    • 39:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Sep 2023
     
    ->link<-


    - Powiedzcie szczerze, nie mogliście się doczekać? ;)
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Sep 2023 zmieniony
     
    @Dracon: już dawno jest założony wątek o tym, a nawet dwa:

    ->link<-

    ->link<-

    Polecam obejrzeć to:

    ->link<-

    A odpowiadając na Twoje pytanie: ja na pewno kupię tę konsolę :) I tak, nie mogę się doczekać :)
    • 41:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Sep 2023
     
    @Grey
    Temat tu wspomniany, bo ta konsola właśnie trafiła do przedsprzedaży. :)
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Sep 2023
     
    @Dracon: konsola jest już od kilku dni w przedsprzedaży m.in. w RTV-Euro-AGD, a także Media Expert :)
    • 43:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime14 Sep 2023
     
    • 44: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime17 Sep 2023
     
    T-Shirt prowadzącego (!) i pogadanka o atakach hakerskich na teleskopy astro :)


    • 45: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime26 Sep 2023
     
    Kurek, Kamiński i Biliński czyli "Sonda" o syntezie dźwięku:
    • 46: CommentAuthortebe
    • CommentTime30 Sep 2023
     
    • 47:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    • 48:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    Coś nie tak z linkiem?
    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Oct 2023 zmieniony
     
    U mję na kąpię się otwiera. Customowe kartridże do Jaguara za nieco ponad stówę.
    • 50: CommentAuthorVLX
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    Nie wiem czy ktoś jeszcze tak ma, ale to jest jedyny wątek, który zawsze po kliknięciu na link na głównej otwiera mi pustą stronę z nagłówkiem i stopką. Po liście stron w wątku zamiast postów wyświetla się pusta przestrzeń. Wejście "stronę niżej" i "stronę wyżej" prawidłowo pokazuje posty. Sprawdzałem na kilku kompach.