atarionline.pl Chaos Loader - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime24 Nov 2012
     
    Czy wie ktoś może jak tego ustrojstwa użyć by zgrać kilka gierek na dyskietkę?
    Jestem zielony, mam stację 1050 i CA2000 i chciałem się jakąś z nich pobawić bo w podstawówce tylko na magnet było mnie a właściwie moich starszych stać. Mam zgranych kilka jednoplikowych gierek przez jednego z forumowiczó (j.raz dzięki) ładowanych właśnie tym loaderem. Jest na jednej z nich sam program. Gdy go odpalę podaje jedynie by wsadzić dyskietkę w celu jego zapisu i Return. Tak robię, coś tam zgrywa, potem startując tą dyskietkę pokazuje się loader, ale gdy skopiuję na nią dodatkowo pliki z grami loader ich nie widzi - nie ma listy wyboru. Wie ktoś może jak to właściwie zrobić?
    I dodatkowe pytanie jeśli mogę o MyDos 4.5T. Niby na Atariki są komendy rozpisane, ale nie mam pojęcia jak prawidłowo wpisać dane do komendy Copy by kopiował konkretny plik a nie wszystkie po kolei. Nic nie daje "1,1,nazwa".
    Będę wdzięczny za pomoc doświadczonych Atarouserów.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Nov 2012 zmieniony
     
    Chaos Loader
    Dawno nie korzystałem, więc nie bardzo już pamiętam. Spróbuj najpierw zapisać na dyskietce pliki z grami, a później zapisać na niej loader. Wydaje mi się, że odwrotnie też powinno działać, ale może akurat się uda.

    MyDOS
    Przyznam, że też już dawno nie korzystałem.
    "1,1,nazwa" to raczej niepoprawna konstrukcja.
    Spróbuj: "D1:nazwa, D1:nazwa"
    • 3: CommentAuthorBluki
    • CommentTime24 Nov 2012 zmieniony
     
    Chaos „nie trawi” formatu MD (130kB) MyDOS-a, a pewnie takiego używasz. Chyba też nie działa w DD (180kB), ale pewności nie mam. Lepiej użyj TOMS INIT.

    Kopiowanie przy pomocy MyDOS-a 4.50T:
    Jeśli masz RAM powyżej 64kB kopiujesz do RAM-dysku:
    D:nazwa,8
    a potem
    D:8,
    albo, jeśli nie masz rozszerzonej pamięci:
    D:nazwa
    wtedy MyDOS będzie czekał na wymianę dyskietki.
    Przy kopiowaniu „D” można pominąć. Jeśli źródłowa stacja ma inny numer niż docelowa (np. 2 i 3), to piszesz:
    2:nazwa,3:

    Jeśli używasz RAM-dysku, musi być on sformatowany podobnie jak dyskietka.
    • 4: CommentAuthorstryker
    • CommentTime24 Nov 2012
     
    polecam to: ->link<-
    mypicodos init (trzeba dobrac odpowiednia wersje)

    Co do mydosa polecam sciagnac nakładkę tomsnavigatora 1.22 ( ->link<- trzeba sie zalogowac na innym forum)
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Nov 2012 zmieniony
     
    Z tego co pamiętam, była oddzielna wersja chaos loadera dla DD.
    Chaos loader miał tę zaletę, że mieścił się całkowicie w 3 pierwszych sektorach dysku (384 bajty)
    • 6:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime26 Nov 2012 zmieniony
     
    Kurcze jak zapisuje 1:HERO.XEX,1:HERO.XEX to wprawdzie cuś czyta i zgrywa ale na końcu wali error 163, choć jak potem sprawdziłem plik jest nagrany? Natomiast jak nic nie wpiszę po wybraniu opcję /I z menu i wcisnę Return to kopiuje skutecznie plik po pliku każąc jedynie przekładać dyskietki. Jakieś też obejście to zmiana nazwy pliku ,który chcę kopiować na AAA i bierze pierwszy czyli ten AAA ;-) potem resztę ignoruję i zmieniam AAA na co tam trzeba. Ale do końca brak satysfakcji :-(
    Jakaś rada co źle zapisuję/wpisuję?
    Co do pokazywania listy plików przez ChaosLoader pomimo formatu dyskietki w MyDos z parametrem /A (czyli format stacji 1050) i zgrywaniu najpierw plików potem Chaosa nic to nie daje - nie widzi wciąż tej listy.
    Jakiś pomysł?

    Cierpliwości bom początkujący użytkownik stacji i traktuję to jako zabawę bo tego SIUPA2SD czy jak mu tam który mam na C64 (SD2IEC) w końcu zamówię tak czy inaczej.

    A w sumie to pytanie o Chaosa do Gzynia bo on mi zgrywał kiedyś dyskietki z kilkoma gierkami o które prosiłem używając do ich tworzenia Chaosa no i zgrał mi samego Chaosa. Ale to forum ma tak beznadziejny silnik, że do dziś nie rozumiem jak wysłać info na priva?
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime26 Nov 2012 zmieniony
     
    No to jeszcze raz spróbuję.

    mentos:

    Kurcze jak zapisuje 1:HERO.XEX,1:HERO.XEX


    Źle. Prawidłowy format kopiowania pliku przy pomocy MyDOS-a z użyciem jednej stacji dysków to:

    1:HERO.XEX

    Jeśli masz na dysku tylko jedną grę zaczynającą się na „H” to może być też 1:H*.*

    Zanim rozpoczniesz kopiowanie wybierz z menu DOS-a opcję: C. Copy File(s).

    Opcja „I” służy wyłącznie do formatowania dysku. Masz do wyboru formaty:
    SD – 90kB
    ED – 130 kB zgodny z Atari DOS 2.5 (standardowy DOS) i NIE obsługiwany przez MyDOS.
    MD - 130kB – format podobny do ED, ale niezgodny z nim. Obsługiwany przez MyDOS, ale NIE przez Atari DOS 2.5 i CHAOS INIT.
    DD – 180kB. Nieobsługiwany przez standardowy CHAOS INIT.

    Nie ma formatu stacji 1050. Ten napęd obsługuje formaty SD, ED i MD zależnie od użytego DOS-u.
    Parametr A MyDOS-a powoduje formatowanie MD, a nie ED. Pod MyDOS-em nie sformatujesz dyskietki jako ED. Jeżeli tak bardzo zależy Ci na CHAOSIE i ED to zmień DOS na SUPERDOS 2.9 (v. 1 w katalogu AOL). Proponuję jednak zostawić MyDOS-a i wyrzucić CHAOS. TOMS INIT obsługuje wszystkie wspomniane formaty i jest równie łatwy w obsłudze, choć... nie ma inicjalizerów doskonałych :)

    Aha. Długie gry kopiują się "na raty", czyli w 2-3 częściach.

    ...do dziś nie rozumiem jak wysłać info na priva?

    Kliknij na Wyślij jako prywatną wiadomość do (opcjonalnie). Wpisz w aktywne okienko ksywkę adresata i uzupełnij stosownie okienko Wpisz swoją odpowiedź . Niestety adresat nie otrzyma specjalnego powiadomienia. Jeśli sam nie zobaczy, nie odpowie.
    • 8:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime29 Nov 2012 zmieniony
     
    Dzięki.
    W takim razie na Atariki jest błąd bo parametr /A jest opisany jako "[A] - formatowanie w gęstości stacji Atari 1050 (średniej) "
    Nie zależy mi tak bardzo na Chaosie, ale póki co mam tylko stację 1050 i CA2001, i na dyskietkach MyDos, Dos II+/D ver.6.4 i ChaosLoadera. Nie mam nic więcej i nic mi z linków do innych programów bo nie mam ich jak zgrać na dyskietki. Tym drugim DOS'em sformatowałem dysk na MD
    (FM#) i kupa, ale na szczęście (FS#) czyli SD wypaliło i vuala - Chaos działa :D:D:D
    No i kopiować co chcę MyDosem już umiem - dzięki ;-)

    Swoją drogą czy mógłby mi ktoś zgrać kilka gierek na dyskietki? Oczywiście płacę za nie, przesyłkę i fatygę. Mogę też wysłać własne. Chodzi mi o Cavelord, Tapper, Keystone Kappers, River Raid, Montezumas Revenge, Robbo, LaserMania, RoadRace, jakiś uniwersalny loader no i dodatkowy DOS bo Gzynia nie mam już sumienia prosić ;-). Raz mi już zgrał, ale moje zabawy stacją pokończyły się skasowaniem kilku plików, na szczęście poza HERO. Tak czy inaczej sama zabawa w rozkminianie co i jak mi się podoba i nie ciągnie mnie coś do zamawiania u Lotharka przeróbki 800ki ;-)
    THX
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Nov 2012
     
    Gdzie mieszkasz?
    Może dałbym radę zgrać te kilka gier w (i tu jest największy problem) wolnej chwili.
    • 10:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime29 Nov 2012
     
    U now, czekałem na stację 27 lat więc czymże jest wieczność wobec nawet kilku tygodni ;-) Mieszkam niedaleko Makro a pracuję niedaleko Matecznego.
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Nov 2012 zmieniony
     
    Sorry, może już pisałeś a ja nie doczytałem... "Niedaleko Makro", to pojęcie względne, bo jest ich w Polsce kilka :))

    Podaj swój adres na (...)arsoft.netstrefa.pl i spis gier, jakie chcesz mieć. Jakieś starsze dyskietki mam, więc kilka mogę nagrać i wysłać. Jednak nie obiecuję, że to będzie szybko.
    • 12:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime16 Dec 2012
     
    Nie wypada nie podziękować, więc dziękuję Larkowi za zgranie kilku dyskietek. Wiszę browca ;-)
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Dec 2012
     
    Mam nadzieję, że wszystko działa. Miłej zabawy.