atarionline.pl Jaki program do masowej zmiany nazw plików .SAP na 8plus3? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorconrad
    • CommentTime29 Nov 2012
     
    Czy jest w sieci program pozwalający masowo zmienić nazwy .sap-ów w kolekcji ASMA na format 8.3? Znalazłem w sieci podobno rewelacyjny ReNamer jednak nie potrafię znaleźć w nim opcji ucinającej nazwę pliku do 8 znaków.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Nov 2012
     
    Total Commander to potrafił i tylko po to go kiedyś miałem, ale nie pamiętam szczegółów.
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Nov 2012
     
    Files / Multi Rename Tool (ctrl+m)
    ale nie wiem czy skraca
    • 4: CommentAuthorconrad
    • CommentTime29 Nov 2012
     
    Znalazłem - opcja delete - teraz kombinuję jak sobie ułatwić życie przy powtarzających się skróconych nazwach :)
    • 5: CommentAuthor0xF
    • CommentTime29 Nov 2012
     
    for /r %f in (*.sap) do ren "%f" "%~nsf.sap"
  1.  
    Well,

    under Windows you may try Ant Renamer:

    ->link<-

    (also available from CHIP). I use this tool frequently on my PC, especially for Tip-Animator. It is available with english and german language, not sure if polish language is also available...

    -Andreas Koch.
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime29 Nov 2012
     
    Or you can try Cygwin and never look back.
    • 8: CommentAuthorconrad
    • CommentTime5 Dec 2012 zmieniony
     
    Podziałałem ReNamer na dwa etapy: w pierwszym ściąłem nazwy do 7+3, nadałem kolejne numerki w nawiasach dla powtarzających się tytułów oraz pozbyłem się "_", w drugim etapie pozbyłem się nadanych wcześniej nawiasów.

    Za to trochę zabawy było przy ręcznym tworzeniu wszystkich katalogów w makeATR no ale w końcu całość ASMA mam już na SIDE :)

    I mam pytanie do twórcy sapemu: odtwarzacz znakomity, obsługa dysków i katalogów najlepsza z playerów z jakimi miałem na małym Atari do czynienia (skądinąd świetny MP2B do CMC nie umie niestety wchodzić do katalogów na dyskach) ale czy jest szansa na dodanie najprostszego equalizera podczas odtwarzania?
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    A czy czasami nie jest tak, że wystarczy w Windows założyć partycję Fat16, następnie skopiować tam pliki i już mamy nazwy poobcinane?