atarionline.pl POSZŁO! - Ridiculous Reality! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Dec 2012 zmieniony
     
    Pod adresem ->link<- można zamówić Ridiculous Reality Edycja SillyVenture. Są to niesprzedane na SV kartridże.

    W kwietniu (nie w lutym) będzie można nabyć wersję DeLuxe. (sama gra się najprawdopodobniej nie zmieni).

    Zapraszamy

    RR Team.
    • 2: CommentAuthorkade
    • CommentTime16 Dec 2012
     
    Czym ma się różnić wersja Deluxe od wersji SillyVenture ?
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2012
     
    Więcej dodatków.
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Dec 2012 zmieniony
     
    Materiały do wersji Deluxe jeszcze nie są gotowe, jesteśmy w trakcie ustalania, więc nie potrafię podać dokładnej, ostatecznej listy różnic.

    Na razie plany są takie:

    1. w wersji SV jest numerowana od 1 do 50 karta (z bohaterem z obrazka tytułowego i logiem Ridiculous Reality) - w wersji Deluxe analogiczna karta może oprócz numeru zawierać również napis na życzenie, może to być np. nick kupującego (jeśli się odpowiednio wcześnie taki napis wskaże)

    2. w wersji SV jest 2-kartkowa broszura z instrukcją gry - w wersji Deluxe będzie nieco grubsza książeczka

    3. dodatkowo w wersji Deluxe będą jakieś gadżety typu: nalepki z grafiką z gry, breloczek, magnes na lodówkę itp.
    • 5:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime17 Dec 2012
     
    Panowie, dodajcie jakieś ładne, kolorowe pudełko. :)
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2012
     
    Zostało dosłownie kilka sztuk...
    • 7: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime18 Dec 2012
     
    Wczoraj zamówiłem ale nie dostałem maila z potwierdzeniem :(
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2012
     
    Maile potwierdzimy jak się zamknie sprawa.
    Wtedy wszyscy co zostawili adres email dostaną nań maile potwierdzające.
    Więc brak maila to dobra wiadomość :)
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2012
     
    Zmiana planu - potwierdzenie wysłałem właśnie teraz. Jeśli ktoś zamówił, a nie dostanie potwierdzenia, proszę jeszcze raz złożyć zamówienie i napisać tu na forum, że coś nie zadziałało.
    • 10: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime18 Dec 2012
     
    Dzięki Kuba, mail dotarł. Już jestem spokojniejszy :)
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Jan 2013 zmieniony
     
    Witam Panie i Panowie.

    Lista zamknięta.

    Wysyłkę rozpoczynamy od 15 stycznia począwszy.
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    Witam z najnowszymi informacjami.

    Przesyłki przesunęły się w czasie z prozaicznego powodu:

    Nie można było kupić pudełek... bo wyszły na święta.

    Takie zwykłe pudełka na DVD.

    Pudełka będą w piątek, najprawdopodobniej wysyłka do Polski zakończy się do 1 lutego, a na pewno do środy 6 lutego tak, aby w piątek wszyscy mieli Ridiculous Reality u siebie.

    -------------

    Wydanie Deluxe przesuwamy na kwiecień (jest to realna data, okolice świąt). Po prostu wcześniej nie wyrobimy się (pracując przecież jednocześnie i mając rodziny) z tymi wszystkimi niespodziankami :)
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Feb 2013 zmieniony
     
    Zgodnie z podanym wyżej terminem, do Polski wysyłka odbędzie się 5 lutego, we wtorek.

    Przepraszam wszystkich za opóźnienie, ale robiliśmy i robimy nadal (Adam i ja) co w naszej mocy, aby kartridże jak najszybciej do Was dotarły.
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Feb 2013
     
    Kuba - jeśli to możliwe, to spróbujcie ustabilizować płytkę carta w obudowie. W cartach z SV płytka zajebiście lata na boki. Oczywiście wszystko działa, lecz niekiedy mam problem z trafieniem cartem do kompa (szczególnie do złącza w KMD, lub IDE+) ;)- ... bynajmniej nie po spożyciu :D
    • 15: CommentAuthorAdam
    • CommentTime3 Feb 2013
     
    Informuję, że Kuba ustabilizował płytki w kolejnych kartridżach :)
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Feb 2013
     
    Dziękuję za informację. Pytanie mam takie. By otworzyć carta z RR trzeba zniszczyć naklejkę? Bo nie wiem, czy cart jest skręcany, czy nie (tak jak SIC!).
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Feb 2013
     
    Kartridge jest ściśnięty, jak SIC!. Należy go "rozciągnąć" kręcąc w te i wewte, jak odskoczy, to metalowy bolec oraz otwór w płytce posmarować elastycznym (przezroczystym) poxipolem, złożyć z powrotem i puknąć w obudowę młotkiem przez deskę. Elementy płytki są po spodniej stronie kartridża.
    • 18: CommentAuthorEmu
    • CommentTime4 Feb 2013
     
    Ale tak w ogóle to po co chcecie rozbierać ten unikatowy kart?

    Ja już swojego egzemplarza doczekać się nie mogę!
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Feb 2013
     
    Twój będzie nielatający, a Pin ma jeszcze nie klejony i mu grzechocze.
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Feb 2013
     
    :) - dokładnie takiego grzechotnika mam. Ok, poddam ten cart tuningowi.
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Feb 2013
     
    Tak z tym grzechotaniem, to ja swego czasu wszedłem w posiadanie Bomb-Jake. I on też lata, to myślałem, że tak ma być...
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2013
     
    UWAGA! UWAGA! UWAGA!

    Adresaci z Polski jutro - pojutrze otrzymają swoje egzemplarze Ridiculous Reality SillyVenture Edition! (priorytet!)

    Gdyby coś nie tak z pocztą (brak przesyłki w piątek) - proszę o info.

    Następnie zaczynamy obsługiwać adresatów z zagranicy w kolejności zgłoszeń.

    Miłego grania!
    • 23: CommentAuthorEmu
    • CommentTime5 Feb 2013
     
    Ha! Panowie, dobre z tym grzechotnikiem!
    Kuba, dzięki za "good work done"!
    • 24:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2013
     
    Adam zrobił całą robotę "papierkową" - czyli DTP, konfekcjonował też pudełka. Ja tylko kartridże :) oraz wysyłka.
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Feb 2013
     
    ... ale tak /bez wazeliny/, to zajebiście zrobiłeś tego carta. Chodzi o "bebechy" - aż miło się na płytkę patrzy. Wszystko w SMD, ładnie zaprojektowane. Kiedyś, to analogiczna zawartość zajmowała 2 razy więcej miejsca w obudowie ;)-
    • 26:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2013 zmieniony
     
    Bo ręcznie prowadziłem ścieżki :) Przelotek jest naprawdę minimum, w dwóch czy trzech przypadkach ścieżka przechodzi więcej niż minimum razy na drugą stronę, to powoduje porządek. Kilka godzin ciekawej łamigłówki typu "musi się dać" :)

    Niestety była też wpadka płytkowni (moja trochę też) - nie powiedzieli, że nie dostali warstwy napisów, to nie zrobili. Teraz jest goła i nie wiadomo, kto ją zrobił :)

    Jeśli chodzi o trwałość, to UWAGA! Płytka i lut jest PB-Free! Zgodna z Rohs!
    W związku z tym jej trwałość to ok. 10 lat, po tym czasie wąsy cynowe mogą spowodować zwarcia, które w Atari powinny się stopić, bo prądy są spore, ale nie muszą. Jeśli tak się stanie, trzeba hot-airem przedmuchać na 300 stopni :)

    ->link<-
    • 27: CommentAuthorEmu
    • CommentTime6 Feb 2013
     
    Jakub, dzięki już cart w domku. Super sprawa.
  1.  
    Cart, dotarł dzisiaj, cały w stanie nienaruszonym. Działa:)
    Jedynie co mi trochę przeszkadza w tej grze to brak wyświetlanego numeru poziomu. Ale w sumie to nic nie znacząca błahostka.
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Feb 2013 zmieniony
     
    Ja ją przeszedłem, i daję słowo, takie rzeczy jak:
    - brak możliwości startu od dowolnego levelu
    - brak info o nuerze bieżącego levelu
    tylko zwiększają realia rozgrywki i powodują większe zaangażowanie w grę; a ujrzenie zakończenia powoduje rozpierającą dumę :D

    Gra nie jest trudna, ale nie jest infantylna - daje mnóstwo radości z rozgryzania kolejnych plansz. Można to zrobić siłowo, na żywioł, ale warto pójść dalej w planowaniu, a level zostanie pokonany zdecydowanie szybciej.

    Levele są inteligentne, niektóre bardziej, niektóre mniej, niektóre są killers, niektóre to takie przerywniki.

    Plusem też jest okresowy oddech - levele przybierają na trudności, a potem jest jakby reset i pojawiają się łatwiejsze (jest oddech i się gra przez to nie nudzi)

    Natomiast niespotykanym do tej pory pomysłem jest doczytywanie gry z pliku xex; tak naprawdę, to jest zestaw gier; takie podejście daje możliwość pisania tasiemcowych gier, właściwie bez końca, ale o ustalonym scenariuszu (np. FlashBack), które zmieszczą się w standardzie 64 KB.

    To rodzi nową jakość.