atarionline.pl Kupię kabelek SIO - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witam,
    Jak w temacie :) Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby spieniężyć.

    Mam jeden taki co nieraz przestaje poprawnie przesyłać bity i już mi trochę na nerwy działa.
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Dec 2012
     
    na allegro były..popatrz w aukcjach zakończonych.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Dec 2012
     
    Odkupię :)
  2.  
    Mogę ci wysłać z całym magnetofonem, jak chcesz, tylko daj znać czy pokryjesz koszty wysyłki i gdzie wysłać. Magneofon XC12 "denat w stanie rozkładu".
  3.  
    Jasne, koszta pokrywam.
    Zaraz puszczę info na priv.
  4.  
    A czy długość kabla SIO jest jakoś ograniczona?

    Pytam, gdyż właśnie skończyłem lutować w celu skrócenia podejrzanie długiego kabla i zaczął działać lepiej. Wyciąłem dobre 40 cm.

    Zarówno przed skróceniem jak i po przejście między odpowiednimi pinami było dobre przynajmniej na tyle, na ile mogę to zmierzyć moim miernikiem z Lidla. Ale jednak przed skróceniem SIO2SD nie chciało ciągnąć przez dwie stacje i magnet, a teraz idzie jak szatan :)

    PS. Jutro jak będzie lepsze światło zapodam zdjęcie mojego super-lutowania :) Lotharek by się nie powstydził :)
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Jan 2013
     
    W pewnym powszechnie znanym demie jeden ze scrolli głosi :)

    "A teraz gwiazdkowa niespodziewanka: Im krótszy kabel łączący drive'a z compem tym szybsza transmisja! Jak sugeruje (ziew) dwukrotne skrócenie kabla powoduje dwukrotne skrócenie czasu przesyłania danych, trzykrotne - trzykrotne, itd...UWAGA: długość kabla nie powinna być mniejsza niż 10mm!!!" :D

    Krótko mówiąc gratuluję potwierdzenia powyższego w praktyce i życzę dalszych owocnych eksperymentów ;)
    • 8:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime1 Jan 2013 zmieniony
     
    A co to za powszechnie znane demo, że go nie znam? :)

    Poproszę o nazwę - chciałbym skonsultować z autorami metodologię pomiaru lub też nawet wymienić się miernikami :)
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Jan 2013
     
    The Top #3 :) Ale z tego co zrozumiałem to oni również cytowali ogłaszaną przez kogoś rewelację ;)
    • 10:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime1 Jan 2013 zmieniony
     
    A tutaj obiecane zdjęcia. Prawda, że pro? :)

    Miałem tylko 8 tych plastikowych pierdzielników do łączenia kabli, pozostałe połączenia to żywa cyna :)





    • 11: CommentAuthorgrzeniu
    • CommentTime1 Jan 2013
     
    A ja myślałem, że podłączasz oprawkę żarówkową pod SIO ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Jan 2013
     
    Nie lepiej było usunąć część kabla od wtyczki do złączki i podłączyć się bezpośrednio do pinów we wtyczce? Te 5 centymetrów można było sobie już darować.

    Ale oczywiście jestem pod wrażeniem wykonania :)
  5.  
    Hmm, no właściwie to byłoby lepiej... Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie :)

    Ale teraz ładnie prezentuje się na biurku :) Jeszcze może sobie jakieś migające diody podłączę i będzie odpustowo :)
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Jan 2013
     
    No mikro to to nie jest...

    Ja takie rzeczy robię tak. Ściągam izoację na 2-3mm, nakładam termokurcz fi 2mm, lutuję, hotair (zapalniczka, ale ta może topić lut) i już.

    I tak kilka razy.

    Oczywiście na początku nakładam termokurcz 10-12 mm średnicy.
    • 15: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime1 Jan 2013
     
    @ mgr_inz_rafal

    Mega pajak ;)

    Jak sie postarasz to mozesz wcisnac calosc we wtyczke SIO.
    • 16:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime2 Jan 2013
     
    nie wpadłbym na taki pomysł, raczej bym polutował ;-)
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Jan 2013
     
    W zależności od wprawy w lutowaniu, takie wielokabelkowe łącze może być słabym punktem - luty mogą wyjść zimne, splot kabelków za słaby, przy słabym pociągnięciu mogłoby się rozłączyć... A to jest rozwiązanie na lata! ;D
  6.  
    Pierwszy na świecie kabel SIO z funkcją zaczepno-obronną. Chociaż ja bym na wszelki wypadek dodał jeszcze duży ceramiczny bezpiecznik topikowy. ;-)
    • 19: CommentAuthorBluki
    • CommentTime3 Jan 2013
     
    Ależ zainteresowanie wzbudził zgrabny pająk mgr_inz_rafala! Tylko czekać, aż ktoś napisze pracę magisterską na temat "pająkowatości kabla SIO". Ech, chyba zagram sobie w "Spider Invasion" :D