atarionline.pl 30 lat minelo - gry z 1983 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Jan 2013 zmieniony
     
    1983 to byl dobry rok... wyszlo prawie 1100 gier !!!
    z ktorych czesc przeszla do absolutnej klasyki gier komputerowych.

    ->link<-

    zawezilem wybor do 3 gier w ktore najczesciej gralem:
    - BC's Quest for Tires
    - Jungle Hunt
    - Spelunker

    z perspektywy czasu widze, ze w 1983 wychodzily duzo lepsze/ciekawsze gry... ale akurat w te gralem najczesciej.

    podzielcie sie tytulami z 1983 w ktore graliscie najczesciej - nie chodzi o najladniejsza grafike, czy te ktore dzis wam sie najbardziej podobaja, tylko o te, ktore bawily was "na poczatku".
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    Jako dzieciak nie bardzo patrzyłem na daty, tylko start/fire i odpływasz do krainy Atari bez ruszania się z miejsca. Jedyne co mi wtedy zapadło w pamięć to data wydania kosza One On One - 1979 bo nie miałem starszej gry.
    • 3:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    Jak napisałeś 1983 to był dobry rok i ciężko wybrać tylko 3 gry :)

    Z pierwszą nie miałem problemu

    1. Blue Max

    Dale już ciężko się zdecydować :)

    2. Super Cobra
    3. RiverRaid


    A pozatym: Pengo, MoonPatrol, Montezumas Revenge i DigDug.
    • 4: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    Alley Cat, Ballblaster, Batty Builders, Blue Max, Bristles, Captain Sticky's Gold, Caverns of Khafka, Diamonds, Donkey Konk, Donkey Kong Junior, Flip and Flop, Forbidden Forest, Frogger, Hyperblast!, Jet Boot Jack, Jungle Hunt, Mario Bros, Matchboxes, Millipede, Montezuma's Revenge, Nibbler, One on One, Pengo, Pharaoh's Curse, Pit Stop, Pole Position, Pooyan, Quasimodo, River Raid, Spy's Demise, Strip Poker, Super Cobra, Super Zaxxon, Zaxxon - to te najczęściej "męczone" :)
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Jan 2013 zmieniony
     
    Jak dla mnie trochę zbyt dawno by pamiętać konkretne tytuły. Z tego okresu pamiętam, że mój wzrost kiepsko pozwalał zobaczyć co dzieje się na ekranach automatów w salonach. Potem byłem jeszcze bardziej zły, bo gdy już sięgałem oczami na sensowną wysokość to spadło moje zainteresowanie salonowymi grami. Plus obserwowałem, że często gracze niemal wyrywali gałki w szale gry, nie chciałem być takim jak oni. Nie reagowałem impulsywnie na to co się dzieje na ekranie co zaowocowało małymi stratami w joystickach od Atari i Amigi. Na jakąś wsteczną datę w grze z Atari nie reagowałem swoim "zabytek, ale zbadam byle nocy nie zarwać" bo wtedy mało co zabytkiem było. Najwięcej nocy zarwałem grając z kuzynem w przeróżne gry, odrywało nas dopiero to gdy na dworze robiło się szaro z racji nadchodzącego poranka. Za każdym razem trwała dyskusja czy jest sens kłaść się spać w takiej sytuacji. Z tego co pamiętam kimałem w pobliżu komputera nie wiedząc kiedy sen mnie dopadł, a kuzyn w tym czasie dalej grzmocił w gry - usypiało i budziło mnie klikanie joysticka.
    • 6: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime22 Jan 2013 zmieniony
     
    Blue Max, Moon Patrol, Montezuma's Revenge, Pole Position,
    River Raid, Pharoh's Curse, Strip Poker ;) Moze nie w takiej kolejnosci...
    3 pierwsze to Blue Max, Montezuma's Revenge, River Raid
    Ale zagralem w nie dopiero w 1985 u kolegi.
    • 7: CommentAuthormuffy
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    Wybrałem te do których czuję największy sentymentr (kolejn. alfabetyczna).
    1. Abracadabra!
    2. Archon
    3. Capture the Flag
    4. Castle Hassle
    5. Matchboxes
    6. Moon Patrol
    7. One-on-One
    8. Pole Position
    9. Popeye
    10. Robotron: 2084
  1.  
    Czy jest ktoś kto przeszedl cala gre Alchemia mirag'a, doszedl doo fioletowego slonia w jet set willy oraz daleko w squoid II, czy ktos wie że remiksuja utwory z atari i że w 2007 powstalo jet set willy jak tak to niezle;)
    • 9: CommentAuthorcyberpunkSHE
    • CommentTime23 Jan 2013 zmieniony
     
    PA