atarionline.pl Bajty Polskie - poprawki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRamos
    • CommentTime17 Feb 2013
     
    Jeśli ktoś zauważył jakieś nie ścisłości lub błędy w książce "Bajty Polskie" to niech napisze. Dzięki temu ukaże się bardziej poprawiona wersja książki na necie.
    • 2:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime17 Feb 2013
     
    Jakichś poważnych nieścisłości (w sprawach o których mogłem coś więcej wiedzieć) nie znalazłem, a czytałem nie raz....
    I nawet OCRować zacząłem, by do Kindla wrzucić sobie, ale jakość papieru i sposób sklejenia (że o czcionce nie wspominając ;) ) szybko mnie z tego wyleczył.

    Tak więc czekam na dostępność pliku .mobi (nawet jeszcze raz zapłacę, a co!!)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Feb 2013 zmieniony
     
    Pecuś? - :) podesłałbyś te źródełka? (tzn., msdos.)
    • 4: CommentAuthorRamos
    • CommentTime18 Feb 2013
     
    Poczekajcie cierpliwie książka ukaże się w różnych formatach elektronicznych. Znajdą się tam nowe fakty, które zostały odkryte po wydaniu książki, a także zostaną poprawione błędy. Myślę, że będzie ona bardziej ciekawsza od pierwszej wersji papierowej :)
    • 5:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime18 Feb 2013
     
    Czyli że nie będzie papierowego wydania ?
    • 6: CommentAuthorRamos
    • CommentTime18 Feb 2013
     
    Papierowe wydanie to duże koszty. Chyba, że znajdzie się ok. 100-120 osób na kupno. To mogę się zastanowić. Czym mniej książek zamawiasz tym więcej płacisz. Do tego dolicz sobie jeszcze przesyłkę kurierską do domu.

    Ponieważ wersja 2.0 będzie istotnie zmieniona, gdyby chcieć znów ją drukować, należałoby skład i łamanie przygotować od początku. Trzeba znaleźć kogoś, kto wykona tę pracę nieodpłatnie (lub męczyć się samemu jak się ma czas w Adobe InDesing), a jeśli odpłatnie, to rosną koszty.

    Załatwienie numeru ISBN i 17 sztuk „Bajtów 2.0” wędruje – jako egzemplarze obowiązkowe – do bibliotek uniwersyteckich w całym kraju (takie są przepisy). To w przypadku gdybym chciał, by publikacja ta znalazła się w tzw. księgozbiorze narodowym (czyli była wieczyście przechowywana w Bibliotece Narodowej i Bibliotece Uniwersytetu Jagiellońskiego), musi mieć nadany numer ISBN. W sumie można i bez tego.

    A ile osób będzie chciało zamówić drugie wydanie książki?
    Na chwilę obecną nie chce skończyć drugie wydanie. Po jej skończeniu z Bartkiem zastanowimy się co dalej.
    • 7:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime19 Feb 2013
     
    Jakby co ja się chętnie piszę na papierowe wydanie.
    • 8: CommentAuthorstreak
    • CommentTime20 Feb 2013
     
    cytat:

    "Załatwienie numeru ISBN i 17 sztuk „Bajtów 2.0” wędruje – jako egzemplarze obowiązkowe – do bibliotek uniwersyteckich w całym kraju (takie są przepisy). To w przypadku gdybym chciał, by publikacja ta znalazła się w tzw. księgozbiorze narodowym (czyli była wieczyście przechowywana w Bibliotece Narodowej i Bibliotece Uniwersytetu Jagiellońskiego), musi mieć nadany numer ISBN. W sumie można i bez tego. "

    Ciekawa sprawa :)
    Rozumiem ze biblioteki uniwersyteckie płacą za kazdy egzemplarz -[cena hurtowa + przesylka]? Czy autor wysyła ksiazki na wlasny koszt?.
    • 9: CommentAuthorRamos
    • CommentTime20 Feb 2013
     
    Niestety trzeba to zrobić na własny koszt. Gdybyś tego nie zrobił to czeka cię kara pieniężna.
    • 10:
       
      CommentAuthorbobikowoz
    • CommentTime23 Feb 2013
     
    Trzeba przeliczyć czy kara wyższa, czy te gratisowe egzemplarze wraz z przesyłką :)
    • 11: CommentAuthorRamos
    • CommentTime27 Feb 2013
     
    Niestety zapadła decyzja o wydaniu rozszerzonej wersji książki w wersji elektronicznej. Będzie ona zawierała nowe materiały, które udało się zdobyć po wydaniu "Bajtów". Pewne wiadomości z historii gier, zaskoczą was.
    • 12: CommentAuthorRamos
    • CommentTime2 Mar 2013 zmieniony
     
    Spytam inaczej. Co chcecie, aby w nowej książce było rozbudowane i opisanej szerzej?