atarionline.pl PSX to ATARI interface - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Feb 2013
     
    ->link<-

    Ktoś to ma i używa?
    • 2:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime25 Feb 2013
     
    Nie ale zastanawiałem się, cena niestety 2x za duża jak dla mnie. Mogłoby być też bez kabla tylko we wtyczce, coś jak Twój wynalazek Kuba ;)
    • 3: CommentAuthormaÅ‚y
    • CommentTime25 Feb 2013
     
    Kiedyś chciałem taki sobie zrobić. Kupiłem nawet PICa i programator, ale potem zakupiłem 2 sztuki Segi Megadrive z padami ;) Projekt jest dostępny na Aminecie: ->link<- nie jestem tylko pewny, czy ta wersja obsługuje wszystkie przyciski, ale do Atari na pewno wystarczy.
    • 4: CommentAuthorpavros
    • CommentTime25 Feb 2013
     
    O, super sprawa. Tylko ta wtyczka - trzeba przerabiać pod XE. Ale to nie jest takie coś, jak oferuje jhusak. Raczej w drugą stronę. Czy ktoś wie, jak się wybiera wspomniane tryby pracy?
    • 5: CommentAuthormac
    • CommentTime25 Feb 2013 zmieniony
     
    Tak, mam. Na Atari działa spoko, ale trzeba pamiętać, że nie ma opcji aby ta wtyczka weszła w port Atari, wiec potrzebny jest przedłużacz.
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Feb 2013 zmieniony
     
    Przedłużacze produkował polski Matt, miałem od nich w latach Atari, a ich sklep internetowy powinien jeszcze istnieć. Z tym, że wtyczka lubi wypadać z takiego przedłużacza bo jest mało dokładnie wykonany, a plastik jest kiepski. Tak, że jak z żyłą na czole dojdziemy w grze do ostatniego etapu, a tu nagle wtyczka sama z siebie wylatuje to nie jest za wesoło.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Feb 2013 zmieniony
     
    Kiedyś za czasów crystal sounda wydłubywało się DB9 z tego metalu, sklejało distalem czy epidianem i wklejało w elastyczną dość oprawkę od takiego strasznie starego złącza antenowego do cz-b telewizorów. To dobrze pasowało :)

    Tutaj trzeba by zrobić coś podobnego, można przykręcić złącze DB9 na małe śrubki stożkowe, które nie wystają poza metal więcej, niż 0.3, 0-5 mm.

    Dzięki za link, pewnie ktoś to robi właśnie na tym rozwiązaniu, ale taka wtyczka do pada PSX (gniazdko właściwie) pewnie kosztuje porównywalnie do wtyczki SIO.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Feb 2013
     
    łoł :) - fajna przelotka tylko cena trochę zaporowa, choć spodziewam się że koszty złożenia "urządzenia" nie oscylują w pobliżu 10pln ;)- a szkoda.
    • 9: CommentAuthormac
    • CommentTime26 Feb 2013
     
    @jhusak - nie jest źle, na przykład: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Feb 2013 zmieniony
     
    Faktycznie, 10 złociszy, w sumie jest to sprzęt masowy. Myślę, że można by to zmieścić w 65 zł z zarobkiem producenta (bez pośredników). Chłopak trochę przesadził rzeczywiście z ceną, ale też pewnie ręcznie to robi, to i się narobi.


    Mac, a nie zrobiłbyś foto bebechów tego ustrojstwa? Tak z ciekawości.
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Feb 2013
     
    a gała jest mapowana na paddle?
    • 12:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime26 Feb 2013
     
    no nie jest, z tego co widzę - trochę hardware'u trzeba by dodać.
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Feb 2013 zmieniony
     
    A z tego co ja widzę - to jest ten sam stopień komplikacji co JoyUSB. Tylko ta wtyczka/kabelek więcej. No to chłopak sporo przestrzelił, ale życzę mu kokosów :) Z drugiej strony zaraz znajdzie się ktoś, kto to zrobi za pół ceny.

    A, tak jak się domyślałem, montaż przewlekany, co podbija cenę.

    Hardware kosztuje ok. 20 zł.
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Feb 2013
     
    przydalby sie interfejs do jakiegos porzadnego kontrolera. zal katowac joya atari (http://www.the-liberator.net/site-files/retro-games/hardware/Atari-XE/Atari-XE-Joystick/Atari-Joystick-XE-001.JPG).
    • 15: CommentAuthormac
    • CommentTime26 Feb 2013
     
    @jhusak - nie potrafię rozebrać tego aby zrobić zdjęcie ;|
    • 16: CommentAuthormaÅ‚y
    • CommentTime26 Feb 2013
     
    Moim zdaniem to jest interfejs APPE, tak jak pisałem powyżej. Konstrukcja skrajnie prosta: PIC 16F84 i kwarc 10 MHz. Tutaj jest zdjęcie: ->link<- Tu jest wątek o tym interfejsie z linkiem do PDFa z instrukcją obsługi: ->link<- Gdzieś jeszcze czytałem, że to obsługuje najlepiej pady od PS1, bo PS2 miały napięcie zasilania 3.3V i podobno to działa gorzej. Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć, bo swojego nie zmontowałem. Zaprogramowany PIC ciągle leży w szufladzie.
    • 17: CommentAuthorstryker
    • CommentTime26 Feb 2013 zmieniony
     
    Niejaki kipper sprzedaje cos takiego:
    Amiga/Atari PSX controller adapter

    PSX controller adapter that will work on Amiga/Atari and most other 8/16 bit retro computers that use the DB9 connector. (Requires Dual shock controller)

    Can be used in mouse/joystick mode and has built in Autofire. The 2 LED's give a visual indication of the active mode. The adapter will remember current settings on power down

    Thanks to Tom Kirk for allowing me to use his code and schematics to make this adapter. If you want more info you can check out his website at

    ->link<-

    Red LED solid = Normal joystick mode

    Red LED Blinking = Joystick autofire on

    Green LED Solid = Atari mouse mode

    Green LED Blinking = Amiga mouse mode

    "Select" toggles joy/mouse

    "Start" toggles autofire/ atari-amiga mode

    Cena 19$ Kanadyjskich + przesyłka

    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Feb 2013 zmieniony
     
    Trzeba zrobić z tego atmelowy interfejs.

    Właśnie zrobiłem rozeznanie: jest sobie attiny24A, 14 nóżkowiec :), 5 zł w tme.eu

    Wystarczy jeden kondensatorek na+- i właściwie dolutować kabelki z jednej i drugiej stroy i hula :)

    Tylko programik skrobnąć.

    Atmel na 8 MHz to tak samo jak pic na 32MHz :D