atarionline.pl Mały monitoring - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormuffy
    • CommentTime1 Mar 2013
     
    Pilne
    Jaki zestaw (kompletny) monitoringu z alledrogo może ktoś polecić?
    Cena do 800-900 zł max. do zainstalowania w zakładzie fryzjerskim.
    Parametry: 4 kamerki, rejestrator, wszystkie niezbędne kabelki i złączki itp. Działać ma w małych pomieszczeniach, z czego 1 z nich jest przyciemnione (zaplecze). Jedna z kamer ma swym polem widzenia obejmować teren zewnętrzny (lecz znajdować się w środku).
    kontakt na adam_s MAŁPKA o2 KROPEK pl
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Mar 2013 zmieniony
     
    W wielu sklepach co może zaskakiwać kamery są atrapami. Niektóre są na tyle zaawansowane, że poruszają się za przechodzącymi ludźmi. To znacznie obniża koszta - nie chodzi tylko o same urządzenia, ale i o dodatkowych pracowników i pomieszczenie. Czasem nagrywanie ludzi bez ich zgody może dawać większe kłopoty niż ewentualne kradzieże jakim monitoring ma zapobiec.
    • 3: CommentAuthormuffy
    • CommentTime1 Mar 2013
     
    Placówka będzie odpowiednio oznakowana a pracownicy uprzedzeni (na piśmie). Atrapy nie wchodzą niestety w grę.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Mar 2013 zmieniony
     
    co do alledrogo, to ten serwis nic nie sprzedaje, tylko agreguje dane.

    Zapewne chodzi o "namolnych klientów" i ich "złapanie".

    Obawiam się, że autonomicznego nie znajdziesz w tej cenie.
    Jako karta do PC, może zmieścisz się w cenie, ale rachunki Cię zjedzą po roku (PC=300 Wat, rejestrator= 30 Wat)
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Mar 2013 zmieniony
     
    W Netto są kamery za 90zł działające bez komputera. Dane zapisują na karcie micro SD. Można ustawić by włączały się na dźwięk, na ruch niestety nie ma opcji. Jakość jest w porządku - nawet w ciemnym pomieszczeniu nie widać ziarna, a filmy są płynne.

    • 6: CommentAuthorGothrukk
    • CommentTime2 Mar 2013
     
    Jeśli ta kamera z Netto to ten sam model co to, co mi się po szufladzie plącze (wygląda bardzo podobnie, acz nie identycznie. Prawdopodobnie moja jest tanią podróbką powyższej), to do monitoringu dłuższego niż 40min (bo na tyle starcza prądu w akumulatorze, a kamera przy podłączonym kablu USB przełącza sie na tryb "tylko ładowanie/dysk przenośny")odradzam.
    • 7: CommentAuthormuffy
    • CommentTime2 Mar 2013
     
    @jhusak - no sam z siebie nie sprzedaje, chyba że programiści zakodują w min moduł sztucznej inteligencji i skrypt przejdzie w tryb "sprzedawca idealny" :)
    Opcja "karta do pieca" odpada. Tylko rejestrator.

    Znalazłem 1 zestaw (4kam+rejestr+graty do podłączenie) + hdd SATA do dokupienia i wychodzi w miarę cenowo - ok 800 zł.
    ->link<-

    Tylko pytanie czy czegoś nie doczytałem? ;)
    • 8: CommentAuthordan
    • CommentTime2 Mar 2013
     
    Zestaw z allegro wydaje się ok. Dysk nie musi być super pojemny, chyba, że chcesz trzymać nagrania z pół roku (pliki są dość małe, a sam rejestrator możesz ustawić, aby nagrywał tylko przy wykryciu ruchu). Nie patrzyłem w instrukcję, ale dobrze byłoby, aby rejestrator miał możliwość ustawienia aktywnych punktów na siatce obrazu na które ma reagować - bo jak piszesz chcesz obserwować zewnątrz a jak masz ruchliwą ulicę, to można wtedy wyeliminować nagrywanie każdego przejeżdżającego samochodu.
    Jeżeli będzie dużo przewodu, to ten zasilacz może być niewydolny, ale to wszystko wyjdzie w "praniu", chyba, że wiesz ile kabla tam będzie to można to przeliczyć.

    W razie czego polecam ->link<- odpowiedzą (nawet na głupie) pytanie i dobiorą sprzęt do potrzeb. Kupowałem kilka razy i nie było problemu.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Mar 2013
     
    chyba ok jest ten sprzęt, te skrzyneczki z armami i kamerki mocno spadły ostatnio.