atarionline.pl Bug Altirra, czy czegoś nie czaję? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime10 Mar 2013 zmieniony
     
    Powiedzmy, że mam taki mniej więcej kod:
    ; Synchro
    lda #$9b
    cmp VCOUNT
    bne *-3

    lda P0PF
    sta HITCLR
    lda P0PL
    Na emulatorze Altirra 2.20 ostatnia linijka zwraca mi kolizję dwóch spritów. Atari800Win oraz prawdziwa Atarynka zwraca 0 i kolizja nie jest wykrywana.

    Cóż to za niekonsekwencja?

    PS. Zamiana miejscami dwóch ostatnich linijek powoduje, że wszystko wszędzie dobrze działa :)
    • 2: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 Mar 2013
     
    Wygląda zdecydowanie na bug Altirry.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Mar 2013 zmieniony
     
    Tak jest, wpis do hitclr powoduje natychmiastowe wyczyszczenie rejestrów kolizji, tzn następny rozkaz po sta hitclr już nie wykryje kolizji.

    Gratuluję wnikliwości, najpierw bug Basic, potem bug Alirry.
  1.  
    To raczej zwykły uciekinier okoliczności :)

    Piszę na emulcu, idę testować na real sprzęcie, a tu kupa. No i zaczynam w niej drążyć :)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Mar 2013
     
    Śmierdząca robota...
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Mar 2013 zmieniony
     
    Mgr. Rafał w swoim żywiole - gruczoły, ekskrementy, zadki ... co daje mu pewną "unikalność" twórczości na obecnej ataroscenie... ;D

    Edit: w sumie przed nim tematy 'humanistyczne' podejmowały szerzej tylko magazyny "Oddech Latryny" i "Paczka Tynq". ;)

    Rafale - może powiadomisz mailowo autora Altirry o swoim odkryciu?
    • 7: CommentAuthorXuio
    • CommentTime30 Mar 2013
     
    Nie chce zakladac nowego tematu, wiec podepne sie pod ten.

    Czy pod Altirra dziala prawidlowo "Artefakt Przodkow", czy ja czegos nie potrafie ustawic w Altirri bo u mnie przycisk "fire" nie jest aktywny?
    • 8: CommentAuthorVidol
    • CommentTime31 Mar 2013
     
    Nie tylko fire. Po uruchomienu gry poprzez monitor okazuje sie ze nie dziala cala obsluga joysticka.
    Sprawdzalem inne gry tego autora, zwlaszcza krucjate, ktora jest na tym samymy engine i chodza bez problemu.
    • 9: CommentAuthorseban
    • CommentTime31 Mar 2013
     
    Hej!

    Przypomniało mi się że w grach ASF często był stosowany
    "myk" równoległą obsługą obu portów joysticków, tzn. nie ważne w który port wpięto joystick to gra na niego reagowała, sprawdźcie więc w ustawieniach emulatora czy JOY#2 nie ma włączonej jakiejś emulacji myszy czy czegoś podobnego.
    • 10: CommentAuthorVidol
    • CommentTime1 Apr 2013
     
    nie to nie to. Cos jest w kodzie gry ze altira sobie z tym nie radzi.
    • 11: CommentAuthorseban
    • CommentTime1 Apr 2013
     
    Widzę iż altirra ostatnio w ogóle sobie przestaje radzić, coraz więcej rzeczy przestaje działać które działały wcześniej, albo źle działają nowe rzeczy np. "forever or never" oxyron-ów.
    • 12: CommentAuthorXuio
    • CommentTime1 Apr 2013
     
    Faktycznie, sprawdzilem Artefakt na wersji 1.9 i "joystick" dziala jak trzeba. W wersji 2.0 - juz nie.