atarionline.pl Adam Gilmore - Corporation - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgedzior84
    • CommentTime20 Jul 2009
     
    Hej,

    właśnie skońcczyłem sobie czytać wywiad z Adamem Gilmore (http://atariarea.krap.pl/wywiad/adam-gilmore/3) i jest tam taki fragment:

    "Lubiłem DRACONUSA, ale ta muzyka była oryginalnie napisana do gry firmy Activision o nazwie CORPORATION. Kevin Franklin (autor DRACONUSA) usłyszał ją i zapragnął mieć w swojej grze. Zgodziłem się, ale musiałem napisać nową muzyczkę do CORPORATION, która, myślę, wyszła nieźle."

    Gilmore wspomina tu o grze firmy Activision, nazwanej Corporation. Niestety nie widzę jej w zbiorach. Czy ktoś orientuje się o jaką grę może chodzić?! Może ostateczna nazwa była inna?! Chciałem posłuchać tej melodii :)
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime20 Jul 2009
     
    wygląda mi to na muzę z gry na c-64: ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jul 2009
     
    Nie sadze, zeby ta gra kiedykolwiek sie pojawila, chyba ze pod inna nazwa.
    • 4: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime21 Jul 2009
     
    ->link<-
    Świetny kawałek, btw.
    • 5: CommentAuthorgedzior84
    • CommentTime21 Jul 2009
     
    jednak faktycznie na c64. Dzieki za linki :)
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Jul 2009
     
    No i następna pozycja do konwersji :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Aug 2012 zmieniony
     
    Napisal do mnie czytelnik:

    Czesc, jestem producentem muzycznym i wydawca fonograficznym, ale tez od najmlodszych lat milosnikiem Atari. Czasami, zeby oderwac sie od innych rzeczy ktore produkuje i nagrywam, wracam do mojego Atari, ktore zreszta lezy caly czas u mnie w studiu. Tak wczoraj wlasnie usiadlem wracajac do Draconusa i zrobilem dla siebie maly - nowy edit tego utworu. Poniewaz jestem tez wydawca i mam dobrych dystrybutorow na swiecie, mysle moze o wydaniu tego utworu w kilku krajach, tylko zeby mialo to rece i nogi musze miec prawa - zgode autora (publishing) do utworu. Nie mam niestety pojecia kto jest wlascicielem praw, czy sam Adam Gilmore, czy odsprzedal je firmie. Do takich rzeczy ciezko jest znalezc wlasciciela, wiec nawet nie przekazuje tego firmie, ktora zajmuje sie tymi rzeczami, bo wiem, ze w tym wypadku by sobie nie poradzili, ale do rzeczy: widzialem u Was kiedys wywiad z
    Gilmorem (no chyba, ze cos pomylilem). Czy macie jakis aktualny kontakt do niego ? Jezeli udaloby mi sie zalatwic publishing, z checia wydalbym utwor, a szczerze mowiac mysle tez o calym albumie wlasnie z muzyka Gilmore-a,
    Hubbarta, Whittakera. Ponizej link do utworu:

    ->link<-

    Pozdrowienia i ciesze sie, ze Atari caly czas zyje !:)))


    Ktos ma namiary? Dracon? A czy czasem Gilmore nie jest obecny na AtariAge?

    • 8: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime24 Aug 2012
     
    Gilmore jest obecny na Facebooku. Może tam warto spróbować?
    • 9:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime24 Aug 2012
     
    sorry, że się wtryniam między wódkę a zakąski, ale ten dupstepowy łomot nie nadaje się do słuchania
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Aug 2012
     
    Brzmi jak Automat Perkusyjny Deluxe.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Aug 2012
     
    Kwestia gustu, mnie sie podoba.
    • 12:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime24 Aug 2012
     
    oczywiście że kwestia gustu
    • 13: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime24 Aug 2012
     
    A tak dla porównania:

    i to bardziej znane:

    i "live performance"

    i jako ciekawostka:
    • 14: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime25 Aug 2012
     
    fajny kawalek
    • 15: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime25 Aug 2012 zmieniony
     
    nawet nie wiedziałem, że w ostatnim filmiku chłopaki wykorzystali fragmenty mojego filmiku :)
    • 16: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime25 Aug 2012
     
    Fajne to, chociaż nawiązania do "Draconusa" są jedynie wizualne. :-) Za to od 1:18 utwór bardzo przypomina mi "Veil of Maya" grupy Cynic co, jak dla mnie, jest komplementem nie lada.... ;-)